Kahramanmaraş Kurtuluş Müzesi Açıldı

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yaptırılan Kurtuluş Müzesi törenle hizmete açıldı.

Kahramanmaraş Kurtuluş Müzesi Açıldı

Kahramanmaraş Kalesi'nde düzenlenen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okuması ile başladı. Daha sonra Kurtuluş Müzesi'nin kurdelesi kesilerek Kurtuluş Müzesi gezildi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'ya müze ile ilgili bilgiler aktaran Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, müzenin tamamen Maraş Milli Mücadelesini anlattığını ifade etti.

 

Kurtuluş Müzesi'nin açılışına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Sıtkı Güvenç, Yıldırım Ramazanoğlu, ile MHP Kahramanamraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş Beeldiye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, İL Emniyet Müdürü Metin Aşık, AK Parti İl Başkanı M. Fatih Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay ile yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 6 yıl Önce

Müze çok güzel hazırlanmış. Minyatür çalışmalara gereken özeni göstermek gerekir ve bu tarz müzeleri yaygınlaştırmak gerekli. Ülkemizin her yerinde tarih var. Adı gibi kahraman şehrimize çok yakışmış. Müze baştan sonra harika olmuş.

AHMET
AHMET - 6 yıl Önce

merhaba,
evet, dün açılışı gerçekleşen müzeye oğlumu aldım gittim. saat 15,30 idi. fakat kapıdan geri döndük. noldu ! müze kapandı dediler !!! neden, bugün açılışı vardı nasıl kapalı dedim ? kapandı işte bayram dan sonra açılacak dediler. bu nasıl bir mantık nasıl bir zihniyet ? ANLAMIYORUM..

AHMET
AHMET - 6 yıl Önce

MÜZEYİ SAAT 15,30 DA GEZMEYEK GİTTİK AMA KAPANDIĞINI SÖYLEDİLER..
BU NASIL BİR MANTIK NASIL BİR ZİHNİYET ANLAMADIM.

misafir
misafir - 6 yıl Önce

tek kelimeyle çok güzel olmuş. K.maraş' a yakışır, tam anlamıyla kurtuluşunu anlatan bir müze olmuş,

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224