Şehit haberleri üzerine Sorgun Gurbetçiler Şöleni iptal edildi

Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen Sorgun Gurbetçiler Şöleni, son günlerde artan terör olayları ve gelen şehit haberleri dolayısıyla iptal edildi.Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, yaptığı açıklamada...

KÜLTÜR-SANAT 30.07.2015, 15:05
Şehit haberleri üzerine Sorgun Gurbetçiler Şöleni iptal edildi
banner257
Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen Sorgun Gurbetçiler Şöleni, son günlerde artan terör olayları ve gelen şehit haberleri dolayısıyla iptal edildi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, yaptığı açıklamada son günlerde sosyal medya üzerinden bu konuyla ilgili yoğun eleştiriler aldıklarını, söz konusu programın bir ay öncesinde planlandığını belirtti. Şimşek, şunları kaydetti: “Gurbetçi Şöleni içerisinde yer alacak olan Milli Piyango çekilişleri herkesin çok iyi bildiği gibi her ayın belirli tarihlerinde yapılmaktadır.

Çekilişler esnasından düzenlenen konserler de sahne alacak sanatçıların ücretleri de yine Milli Piyango İdaresi tarafından ödenmektedir. Biz belediye olarak sadece halkımıza duyurup, tarih ve yer belirleyip organize ediyoruz. Kaldı ki biz, bizi eleştirdikleri konularda onlardan daha hassas davrandık ve bu konseri iptal ettik. Onlardan daha çok vatansever olduğumuzu burada tartışacak değiliz. Bu vatan için, bu millet için ter dökenler, bu millete hizmet edenlerin kimler olduğunu bu asil millet çok iyi bilmektedir. Söz konusu programın eğlence kısmı zaten iptal edilmiş olup, Milli Piyango çekilişi sade bir şekilde kurum tarafından yapılacaktır.”
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?