Andız ve Parmakören’de alt yapı çalışması

Kütahya’nın Andız ve Parmakören mahallelerinin atık suyunun, kanalizasyon şebekesine bağlanarak, Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırılacağı bildirildi.Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,...

Andız ve Parmakören’de alt yapı çalışması
Kütahya’nın Andız ve Parmakören mahallelerinin atık suyunun, kanalizasyon şebekesine bağlanarak, Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırılacağı bildirildi.
Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Proje Tamamlandığında 10 bin 500 metre kanalizasyon hattı yapılmış ve 1 milyon 500 bin TL yaklaşık maliyeti olacaktır.Bu çalışmaların tamamlanması için 2 ay süre öngörülmektedir. Yapılacak olan çalışma, bölgenin ana taşıyıcı hattı olarak hizmet verecektir. Ana kolektör hattın bitirilmesinin akabinde bölge bölge kolektör hattan kollar çekilerek bölgenin altyapısı hazırlanmış olacaktır. Böylelikle Parmakören Mahallesi, Uydukent yeni yapılaşma alanları ve Andız Mahallesi’nin kanalizasyon hatlarını Şehir şebeke hattımıza bağlayarak, bu bölgenin atık suyunun arıtma tesisimize doğrudan ulaşması sağlanacaktır" denildi. (EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER