Beren Saat Sahnelere Bomba Bir Karakter ile Dönüyor! Kösem Sultan'ı mı Canlandıracak?

Eylül Ayında Yayınlanacağı Öğrenilen 'Kösem Sultan' Dizisinde Başrolü Oynayacak Kişi Belli Oldu. Kösem Sultan Karakterini Beren Saat'in Oynayacağı Öğrenilirken Bu Rol İçin Bir Çok Ünlü İsmin Arasından Sıyrıldığı Öğrenildi.

MAGAZİN 28.05.2015, 12:30 28.05.2015, 12:40
Beren Saat Sahnelere Bomba Bir Karakter ile Dönüyor! Kösem Sultan'ı mı Canlandıracak?
banner257
banner226

Eylül Ayında Yayınlanacağı Öğrenilen 'Kösem Sultan' Dizisinde Başrolü Oynayacak Kişi Belli Oldu. Kösem Sultan Karakterini Beren Saat'in Oynayacağı Öğrenilirken Bu Rol İçin Bir Çok Ünlü İsmin
Arasından Sıyrıldığı Öğrenildi.

Dizinin yapımcısı Timur Savcı'nın Meryem Uzerli,Bergüzar Korel ve Tuba Büyüküstün gibi isimlerin arasından Beren Saat kararını verdiği ve güzel oyuncuyla anlaştığı iddia ediliyor.

KÖSEM SULTAN KİMDİR?


Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Haseki Sultan ve Valide Sultan. Osmanlı padişahı I. Ahmed'in eşi olup, padişah IV. Murad ve I. İbrahim'in annesidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından biridir.Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Valide-i Muazzama, Sahibet-ül Makam, Valide-i Kebire sıfatlarıyla da anılan Kösem Sultan, oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili olmuş bir Hanım Sultan'dır.

banner261
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı