Yeşilyurt Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Yeşilyurt Belediyesi, yoğun kar yağışından dolayı sokak hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin belirli noktalarına yem bıraktı.Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı devam ettiği sürece ilçenin...

Yeşilyurt Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı
Yeşilyurt Belediyesi, yoğun kar yağışından dolayı sokak hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin belirli noktalarına yem bıraktı.
Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı devam ettiği sürece ilçenin muhtelif yerlerinde sokak hayvanları için yemleme çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.
Kış mevsimi boyunca belirli periyotlarla kuru yem bırakma işlemine devam edecek olan Veteriner İşler Müdürlüğü ekipleri ayrıca ilçenin muhtelif yerlerine yerleştirilen (PUGEDON) Hayvan Besleme Odaklarına da belirli periyotlar halinde su ve kuru yem bırakıyor. Yem bırakma işlemi kar örtüsü kalkana kadar sık aralıklarla devam edecek.
Uygulamayla ilgili bilgiler veren Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşler Müdürü Abuzer Karataş, “Zorlu hava koşullarında sokak hayvanlarımızın mağdur olmamaları ve aç kalmamaları için her yıl olduğu gibi bu senede kar yağışının başlamasıyla beraber belli noktalara yem bıraktık” dedi.
Sokak hayvanları ve kuşların kar yağışı nedeniyle yemek bulma sorunlarını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını belirten Karataş, “Doğada yaşayan canlıların kış şartlarında aç kalmamaları için onlara sahip çıkmak, imkanlar ölçüsünde duyarlı davranarak, beslenmelerine yardımcı olmak insanı ve vicdani bir sorumluluk. Bu sorumluluk sadece kurumların değil, insan olarak hepimizin sorumluluğudur.Kış nedeniyle yemek bulmakta zorluk çeken hayvanları unutmayalım, onlara sahip çıkalım. Onların da bir can taşıdığını hatırlayarak, beslenme odaklarını boş bırakmayalım. Belediye olarak ilçenin muhtelif yerlerine ve besleme odaklarına yem bırakıyoruz ancak bu yeterli olmayabilir, tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154