banner240

Fatih Altaylı: Göç sorunu artık Türkiye’nin beka meselesidir

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Afganistan'dan gelen sığınmacılarla yeniden sıkça tartışılmaya başlayan "göçmen sorunu" ile ilgili olarak, "Göçmenliği veya geçici koruma altında olma statüsünü çoktan geride bırakmış ve çok açık bir 'İşgal Ordusu' haline gelmiş olan bu göç sorunu artık Türkiye’nin 'beka meselesidir'" dedi.

MEDYA 11.08.2021, 00:08
Fatih Altaylı: Göç sorunu artık Türkiye’nin beka meselesidir
banner257
banner226

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Afganistan'dan gelen sığınmacılarla yeniden sıkça tartışılmaya başlayan "göçmen sorunu" ile ilgili olarak, "Göçmenliği veya geçici koruma altında olma statüsünü çoktan geride bırakmış ve çok açık bir 'İşgal Ordusu' haline gelmiş olan bu göç sorunu artık Türkiye’nin 'beka meselesidir'" dedi. 

"Ülkemize, vatanımıza karşı çok açık biçimde Mehmet Akif’in sözleri ile 'Hayasızca akın' var" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

"Ve bu akın giderek daha net ortaya çıkıyor ki, bir yabancı plan program. ABD’nin yönlendirdiği Afganları İran kendi sınırından alıp Türkiye sınırına bırakıyor. Yine ABD’nin yönlendirmesi ile Suriye’nin kuzeyinde bir 'tehcir' uygulanarak burada bir etnik temizlik yapılıyor ve buradan süpürülen gruplar Türkiye’ye yığılıyor. Bu en aptalın bile görebileceği kadar net bir plan. Bunun Türkiye’ye karşı planlanmış bir sivil saldırı olduğu ve Türkiye’yi orta vadede bitirmeye yönelik olduğunu görmemek için aptal olmak bile yetmez.

5 küsur milyon Suriyeli, şimdilik 2 milyonu aşkın ama sayıları giderek artan 'Genç Erkek Afgan', 1 milyona yakın farklı etnisitelerden Iraklı, Afrikalı ve Orta Asyalı göçmen Türkiye’nin bu kadar kısa sürede sindirebileceği bir yük değildir.

Bırakın Türkiye’yi birkaç yüz milyonluk nüfusa ve Türkiye’nin onlarca katı ulusal gelire ve ekonomik büyüklüğe ve toprak alanına sahip ülkeler bile böyle bir yükü kaldıramaz.

AB’den gelecek birkaç milyar euro, ABD’den gelecek kısa vadeli siyasal destek, geçici olarak kapatılacak birkaç dava dosyası ve belki seçimde birkaç yüz bin oy için Türkiye’nin geleceği karartılıyor.

Çok açık söylüyorum. Bir kez daha söylüyorum. Göçmenliği veya geçici koruma altında olma statüsünü çoktan geride bırakmış ve çok açık bir 'İşgal Ordusu' haline gelmiş olan bu göç sorunu artık Türkiye’nin 'beka meselesidir'. Türkiye’yi 40 yıldır PKK ile dağıtamayanlar şimdi artık yeni bir oyun denemektedir. Türkiye’yi yönetenler şimdiye kadar başarı ile bu oyunun bir parçası haline getirilmiştir. Ama çok açık söyleyeyim, eğer bu oyun yakın zamanda durmaz ise Türkiye’nin geleceği yoktur. 'Yakın zaman nedir?' diye soracak olursanız... O yakın zaman aslında 'dündü'." 

Yorumlar (8)
Maraşlım 2 ay önce
Doğru söze ne hacet. Fatih Altaylı çıkıpta yüreklilikle dile getirebildi düşündüklerimizi. RTE ve bütün AKPlilerin umrumda değil.oy için AB den gelecek para için yapmayacakları şey yok. Yatacak yeriniz yok. Ahirette 2 elim yakanızda olacak.
Ramazan 2 ay önce
Maraş vekillerinden ,belediye başkanlarından nediy çıt çıkmiy?
Ramazan 2 ay önce
Birleşmiş milletler göç yasasına göre Türkiye 3.dünya ülkelerinden göç almayacağına dair antlaşmaya imza atmıştır,mülteci iltica eden demektir sığınmacı geçici süre ile başka bir ülkeye sığınan tekrar ülkesine veya 3.bir başka ülkeye dönmek zorunda olan demektir
Faruk 2 ay önce
Doğru söylemiş.
kahramanmaraşlı 2 ay önce
Amerikan uşağı RTE sevinsin.Verilen görevi layıkıyla yerine getiriyor.bizim halkımızda körü körüne bağlanıyor.
Mehmet 2 ay önce
2 yıl sonra seçim var.Ama 2 yıl içinde baya bi enkaz birakacak iktidar.Kamyonlarca afgan nasıl istanbula kadar gelip geceleri sokaklara bırakılıyor.iktidar ve en önemlisi Cumhurbaşkanı neden sessiz.Türkiyenin sınırları bu kadar korumasız mı
MUSTAFA 2 ay önce
Bunlar iyi günlerimiz.
Bu gelenler Asyadan göç dalgasının ilk işaretleri. İlerleyen yıllarda yaklaşık 1 milyar insanın göçü gündemde.
maraşlı 2 ay önce
Ülker elden gidiyor millet hale uyuyor...Birde bu surilere ev ve iş verenler hükümet kadar suçlu..Ya İstiklal Ya Ölüm
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54