Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depreminde yerle bir olan Hacı Ömer Apartmanı soruşturması kapsamında Tevfik Tepebaşı'nın bilirkişi raporunda 'Tali Kusurlu' bulunmasının ardından tahliyesine karar verildiği ortaya çıkmıştı.

Gündeme bomba gibi düşen ve bütün sosyal medya hesaplarında hızla yayılan bu haberin ardından ortaya çıkan 'Tepebaşı'nın tutukluluk halinin son bulduğu' yanlış anlaşılmaları üzerine Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, bir basın açıklaması yaptı.

Türkiye'nin Dördüncü Büyük Camisi Abdülhamidhan'da 15 Temmuz Selası Türkiye'nin Dördüncü Büyük Camisi Abdülhamidhan'da 15 Temmuz Selası

Başsavcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Söz konusu şahsın tahliye edildiği ve şu an da dışarıda olduğuna dair gerçeği yansıtmayan bir haberle karşı karşıya kaldık. Biz bu konuda kamuoyunun yaşayabileceği tedirginliği de dikkate alarak bu konuda da açıklama yapma gereği duyuyorum." dedi. Başsavcı Tiryaki, Müteahhit Tepebaşı ile ilgili 11 ayrı suç dosyasının bulunduğunu ve 4 dosyadan dolayı hala tutuklu olduğunu vurgulayarak, tek bir dosyadan tahliye edildiğini vurguladı.