Kuzey Irak'ta yürülen Pençe-Kilit Harekatı'ndan acı haber geldi. Operasyon bölgesinde terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Uzman Çavuş Kadir Kemik şehit oldu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe Kilit Operasyon bölgesinde 16 Haziran 2022 tarihinde bir üs bölgemize bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.
Aslen Zonguldak Kdz. Ereğlili Uzman Çavuş Kadir Kemik ailesi ile birlikte uzun yıllar önce İstanbul Pendik'e taşınmıştı. 

Zonguldaklı Uzman Çavuş Kadir Kemik'in acı haberi baba ocağına ulaştı. Kemik bugün ikindi namazını müteakip Pendik 15 Temmuz şehitler caminde yapılacak askeri töreninin ardından Pendik Kavakpınar Koca Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

BAKAN AKAR'DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da şehit Piyade Uzman Çavuş Kadir Kemik için taziye mesajı yayımladı. Bakanlığın Twitter'daki hesabından paylaşılan mesajda, "Kahraman silah arkadaşımız, 16 Haziran 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi