Cizre’deki ölümler Meclis gündeminde

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Cizre'de sokağa çıkma yasağı olduğu sürece yaşamını yitirenlerle ilgili Meclis Başkanlığı'na...

Cizre’deki ölümler Meclis gündeminde
Girne Amerikan Üniversitesi’nin Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı için başvuru tarihleri açıklandı.

Girne Amerikan Üniversitesi’nin Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı için başvuru tarihleri açıklandı.

Konuyla ilgili GAÜ Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden yapılan açıklamada, GAÜ Drama ve Oyunculuk bölümünün bu yıl 3’sünü gerçekleştirdikleri Tiyatro Günleri ile, her yıl Dünya Tiyatrolar Günü’nde GAÜ’yü, adanın sanat çekim merkezi haline getirdiği bildirilirken, 1 hafta boyunca, alanında otorite sahibi sanatçılar ile Drama ve oyunculuk öğrencilerini bir araya getirerek workshoplar gerçekleştirdikleri ifade edildi.

21-22 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşecek olan özel yetenek sınavı ile ilgili yapılan açıklamada ise, özel yetenek sınavının 2 aşamada gerçekleşeceği ve son başvuru tarihinin 20 Haziran Pazartesi olduğu ifade edildi.

GAÜ Drama Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı’nın birinci aşamasında adaylar, bir komedi ve bir dram/tragedya olmak üzere iki tirad hazırlayacaktır. Adaydan ayrıca bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenebilir. Adaya karakterin analizi seçtiği eser, yazarı, yazarın yaşadığı dönem ve diğer eserleri ile ilgili sorular sorulabilir. Doğaçlama ve temrinler yaptırılabilir. İkinci aşamada ise müzik kulağı, beden koordinasyonu ve ritim duygusuna sahip olup olmadığı kontrol edilir. Adaydan bir şiir okuması ve şarkı söylemesi istenebilir. Adaylara genel kültür ve mesleki formasyon düzeylerini saptamaya yönelik sorular sorulur. Adaylar ayrıca, gerek duyulduğu takdirde, sınavda kendilerine jüri tarafından sınav günü verilecek bir kısa parçayı oynarlar.

Öğrencilerin sınav saatinden en az 1 saat önce sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adayların her bir aşama için sınava giriş sırası, başvuru numaralarına göre belirlenecek ve adaylara sınav öncesi bildirilecektir. İki aşamada da başarılı olup kayıt yaptırmaya hak kazanan aday öğrenciler 4 yıllık akademik eğitimlerini Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Kampüsü’nde alacaklardır. Kontenjan 15 öğrenciyle sınırlıdır.
Öğrencilere yüzde 25, yüzde 50, yüzde 75 veya yüzde 100 burs imkânı verilecektir.

Özel yetenek sınavına başvuracak adaylar, 2016 ÖSYM Sonuç Belgesi ve bir fotokopisi. (Adayın, programa başvuracağı yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı`na (YGS) girmiş ve YGS puanlarından en az birinin 150 ve üzeri olması gerekmektedir), lise diploması aslı ve fotokopisi, başvuru formu (kayıtta okuldan da alınabilir), Dört adet vesikalık fotoğraf, (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır), Nüfus cüzdanının aslı ve bir fotokopisini yanında getirmelidir. Başvuru ücreti 50 TL’dir.

Ayrıca, 21-22 Haziran 2016, tarihlerinde, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi, Girne Kampüsü, Sahne Sanatları Yüksekokulu Binası yapılacak sınavlar için son başvuru tarihinin 20 Haziran 2016 olduğu bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224