Devlet Bahçeli: Başbakan siyaseti kirletiyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Bahçeli "ya bilgisizsin ya da seni yanlış yönlendiriyorlar" dedi.

Devlet Bahçeli: Başbakan siyaseti kirletiyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AK Partililerin Cumhuriyet gazetesini ziyareti üzerinden kendisini eleştirmesine ilişkin "Her zaman yaptıkları gibi dini siyasete alet etmeye çalışıyorlar. Keşke kendi bakanları 'Bakara' suresine 'makara' derken tepki gösterselerdi." dedi.

Veli Ağbaba, gazetecilerin, AK Parti Malatya milletvekili aday adayı Bayram Taşkın’ın kendisine yönelik Cumhuriyet gazetesini ziyaret etmesiyle ilgili eleştirilerine ilişkin sorularını cevapladı. AK Partililerin öncelikle Bakara suresi için 'makara' nitelendirmesi yapan bakanlarına tepki göstermesi gerektiğini belirten Ağbaba, şunları söyledi: "Şunu söylemek istiyorum. Kutsallarımıza, Peygamber Efendimiz (SAV)'in değerlerine dokunulmasına, bu değerlerimizin tartışılmasına karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Özellikle bu gazeteyi okumadan, ne yaptığımızı bilmeden kampanya yaratılmaya çalışılıyor. Din tüccarlığı yapıyorlar. Dini siyasete alet etmeye çalışıyorlar her zaman yaptıkları gibi. Keşke kendi bakanları Bakara suresine 'makara' derken tepki gösterselerdi. Keşke 'Allah'ın bütün sıfatları başbakan üzerinde var' derken tepki gösterselerdi. O benim muhatabım değil. Gerekirse bunu yargıya taşıyacağım. Bilinmesini isterim. Bir taraftan başbakan bir taraftan buradaki bazı ucuz politikacılar, değersiz politikacılar hiç hadleri olmadan bizi Hz. Peygamber'e karşıymış gibi göstermeye çalışıyorlar. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bunu şiddetle kınıyorum. Ayıplıyorum. Bizi böyle bir şeyle karşı karşıya getirmek, Peygamber Efendimiz'e karşıymış gibi, onun değerlerine karşıymış gibi göstermek alçaklıktır."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122