66 bin doktor evini değiştirecek

Yeni hazırlanan yasaya göre, uzman doktorlar göreve çağrıldıklarında 15 dakikada hastaneye ulaşabilecek mesafede oturacak.

66 bin doktor evini değiştirecek

Yeni hazırlanan yasaya göre, uzman doktorlar göreve çağrıldıklarında 15 dakikada hastaneye ulaşabilecek mesafede oturacak.

05 Ekim 2013 Cumartesi 17:46
66 bin doktor evini değiştirecek
He­kim­le­re ça­lışÂ­tık­la­rı has­ta­ne­le­re 15 da­ki­ka ve­ya il­çe sı­nır­la­rı içe­ri­sin­de ika­met şar­tı ge­ti­ri­li­yor. Sağ­lık Ai­le, Ça­lışÂ­ma ve Sos­yal İşÂ­ler Ko­mis­yo­nu Üye­si ve AK Par­ti Ma­ni­sa Mil­let­ve­ki­li Mu­zaf­fer Yurt­taş, önü­müz­de­ki gün­ler­de Mec­lis ge­nel ku­ru­lu gün­de­mi­ne ge­le­cek ya­sa hak­kın­da ko­nuşÂ­tu.


Ye­ni ya­sal dü­zen­le­me­ye gö­re icap­çı he­kim­ler gö­re­ve çağ­rıl­dık­la­rın­da kı­sa sü­re içe­ri­sin­de has­ta­ne­ye ula­şa­bi­le­cek­le­ri me­sa­fe­de otu­ra­cak. Bu du­ru­mun 66 bin he­ki­mi il­gi­len­dir­di­ği öğ­re­nil­di.

CE­ZA­ ER­TE­LEN­ME­YE­CEK

Ya­sa ile sağ­lık ça­lı­şan­la­rı­na şid­det uy­gu­la­yan­la­rın ce­za­la­rı­nın iki kat ar­tı­rı­la­ca­ğı­nı ifa­de eden Yurt­taş, ce­za alan ki­şi­le­ri­n tu­tuk­lu­luk­ hallerinin er­te­len­me­ye­ce­ği­ni kay­det­ti. Yurt­taş, acil ser­vis ve yo­ğun ba­kım­da ça­lı­şan sağ­lık per­so­ne­li­nin nö­bet üc­ret­le­ri­nin yüz­de 50 ora­nın­da ar­tı­rı­la­ca­ğı­nı ifa­de et­ti.  

İcapçı hekim gelmeye mecbur

Has­ta­ne­de gö­rev­li uz­man dok­tor­la­rın, ge­rek­li du­rum­lar­da çağ­rıl­mak üze­re ev­le­rin­de tut­tuk­la­rı nö­be­te icap nö­be­ti de­ni­li­yor. Tüm uz­man­lar icap nö­be­ti­ni, has­ta­ne­ler­de bir branşÂ­ta­ki uz­man sa­yı­sı­nın 4'ten az an­cak bir­den faz­la ol­du­ğu du­rum­lar­da tu­tu­yor. İcap nö­bet­çi­si me­sa­i sa­at­le­ri dı­şın­da ku­ru­mun ida­ri ve tıb­bi her tür­lü ge­rek­le­rin­den so­rum­lu olu­yor.

Kahramanmaraş'ın Durumu
Kahramanmaraş Necip Fazıl Hastanesi'ne 15 dakikada yetişmek için tüm doktorların Namık Kemal Mahallesi, Yahya Kemal Mahallesi, Erkenez Mahallesi, Karacasu gibi yerleşim yerlerine taşınması gerekecek.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir 2013-10-07 20:35:50

sanane kim neye isterse biner 30 yaşına kadar üniversite okuyup sonrasında para kazanacak elbette muhtemelen sen okuldan kaçıp orda burda gezerken bu adamlar ders çalışıyordu .birde icap denilen adını muhtemelen ilk defa duyduğun bir şey hakkında bilmeden de yorum yapma.insan nöbete çağrılacağını yarım saat önce nasıl bilebilir.maraş tada 15 dakikada nasıl o mesafeyi katedebilir eğer hız sınırı cezasını sen ödeyeceksen o zaman belki aşar.Şu cehaletinizi her yerde göstermeyin okuyamadıysanız okuyanlara saygı göstermesini bilin.Okuyarak çalışarak sizde kazanabilirsiniz

Avatar
serdar çuhadar 2013-10-06 14:06:51

arabaları var çoğumuzun binemediği milyarlık yarım saat önce kalksınlar canım mahallede oturacaklarmış oturacaklar elbette üstün ırkmı onlar...

Avatar
Namık Kemal mah. sakini 2013-10-06 13:24:49

Namık kemal Mahallesinin adını çıkarttınız. o pislik dediğiniz olay neyse. hiçbir pislik bizim mahallemizde olmamıştır. hep kenar mahallerde oldu ise de YAVUZ-3 dolmuşu Namık Kemal olarak bilindiğinden bizim mahallemizin adını çıkartmıştır. Polis kayıtlarına bakınız bizim mahalle sınırılarında bir kaç ufak tefek dövüş vs olayı olmuştur. cinayet bile işlenmemiştir bu mahallede.

Avatar
havadarlı 2013-10-06 13:03:46

aslında bu mahalleler şehir merkezinden daha güzel ve havadar yerlerdir bizim tek suçlumuz belediye başkanıdır.

Avatar
Geçmişini özleyen adam.. 2013-10-06 07:10:58

Doğduğum büyüdüğüm yer namık kemal mahallesi..Gençliğim üniversite yıllarım bu mahallede geçti..Dostluk arkadaşlık vardı..tertemiz komşuluklar vardı..Bayramlarda aileyle birlikte komşuda ziyaret edilirdi..
Şimdiler de yatılı bölgede oturuyorum.Oturduğum apartmanda 24 daire var..Tanıdığım tek bir aile var.Onunda geçmişi yine mehmet akif mahallesinde geçmiş..
namık kemalin geçmişindeki birkaç pislik yüzünden yıllardır bu mahalle mimli..Fransadaki 13. bölge gibi..
korkmasın doktorlarımız..Orada gerçek insanlarla birlikte olacaklardır..
üstelik gözümüzde büyütmemek gerek....

Avatar
Maraşlı 2013-10-05 22:58:39

Gibi demek ne demek oluyo sayın editör o mahalleler varoş bakımsız olabilir ama bunun suçlusu orada yaşayan insanlar değil gerekli önemi vermeyen sadece Maraş'ın batısını gören zihniyettir...

Avatar
maraş mantalite nfk hastanesi 2013-10-05 22:39:30

hastaneyi şehre 20 km uzağa yap sonra doktor a de 15 dk içinde burda olcaksın...şu zihniyete bak klasik maraş mantalitesi...kusura bakmayın ama o hastaneye doktor bile bulmaktra zorlanacaklar...bulsalar bile doktorlar kaçmanın yolunu arayacaktır çünkü şehre çok uzak...

Avatar
GÜZELYURTLU 2013-10-05 22:12:31

iyide arkadaşım adam güzelyurtta nasıl otursun yol yok alt yapı yok nasıl oturacak adam maraşın en lüks semtinden gelip böyle yere oturmaz

Avatar
ERCANKOZANOĞLU 2013-10-05 22:01:31

YENİ HASTAHANENİN YERİ ÇOK YAKIN OLDU BİRAZ DAHA UZAĞA YAPILSA ORADAKİ KÖYLERDE YARARLANIRDI!BU İLİN YÖNETİCİLERİ O KADAR AKILLI Kİ VALİ,ADLİYE ,HASTANE HEPSİ ŞEHİR MERKEZİNDEN UZAKLAŞTIRILIYOR.TAPU DAİRESİDE .ORALARDA YENİ RANT ALANLARI OLUŞTURULUYOR.VİCDANSIZLAR BİR MUAYAENE İÇİN TAAA ORALARA GİDİLİR Mİ.BU ÖZEL HASTANELERİN İŞİNE YARADI.HASTA ORADA AKŞAMA KADAR REZİL OLUYOR SOĞUKTA SICAKTA.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126