Kahramanmaraş'ta bir mahallede korona virüs alarmı!

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde bulunan Ortatepe Mahallesi, virüs sebebiyle karantina altına alındı.

SAĞLIK 09.04.2020, 22:51 09.04.2020, 23:31
Kahramanmaraş'ta bir mahallede korona virüs alarmı!
banner257

Alınan bilgiye aynı aileden 4 kişi de koronavirüs tespit edilmesinin ardından mahalle karantinaya alındı. Daha önce de Dulkadiroğlu ilçesine Doğanlıkarahasan Mahallesi karantinaya alınmıştı.

Bugün mahallenin giriş ve çıkışları jandarma tarafından kapatılırken ilk etapta karantina süresinin 15 gün olduğu öğrenildi.

Sosyal medya Ortatepe mahallesi sakininin paylaştığı video da ise mahallenin karantinaya alınma anları gösteriliyor. Vatandaş yaptığı açıklama da :”Allah beterinden saklasın. Köyümüz 15 günlük karantinaya alındı. Tabi içimiz buruk ama bu bizim için, herkesi biraz daha duyarlı olmaya çağırıyorum. “ ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Doğanlı Karahasan Mahallesi de dün koronavirüs nedeniyle karantina altına alınmıştı. Böylece Kahramanmaraş'ta 2 mahalle karantina altına alınmış oldu.

DÜN YAŞANAN GELİŞME

Kahramanmaraş'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesinde bir mahalle, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina altına alındı.

Kaymakam Kadir Okatan başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Doğanlıkarahasan Mahallesi'nin, pozitif vakaların görülmesi ve temaslı kişilerin bulunması nedeniyle karantinaya alınmasını kararlaştırdı.

Kurul, mahalleye giriş ve çıkışların yeni bir karara kadar durdurulmasını uygun gördü.

Karara aykırı hareket edenlere Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?