Kahramanmaraş'ta korona vakalarındaki artışın komşularıyla kıyaslaması

Kahramanmaraş'ta korona artışı kontrolden çıktı. Şehrimizdeki Covid-19 vakalarındaki artışı Gaziantep, Şanlıurfa, Kayseri, Osmaniye, Hatay, Mersin, Antalya, Niğde gibi illerle kıyasladık. İşte K.Maraş'ın ve komşularının korona haritası...

SAĞLIK 28.10.2020, 18:34
Kahramanmaraş'ta korona vakalarındaki artışın komşularıyla kıyaslaması
banner257

Kahramanmaraş'ta korona artışı kontrolden çıktı. Şehrimizdeki Covid-19 vakalarındaki artışı Gaziantep, Şanlıurfa, Kayseri, Osmaniye, Hatay, Mersin, Antalya, Niğde gibi illerle kıyasladık. İşte K.Maraş'ın ve komşularının korona haritası...

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasında Kahramanmaraş doğudan batıya, güneyden kuzeye tüm mahalleleri, hatta sokak sokak kırmızıya boyanmış durumda. Kahramanmaraş'ta korona vakalarındaki bu korkunç artış Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından da iki gün üst üste dile getirilmiş ve Kahramanmaraş uyarılmıştı.

​​​​​​Hayat Eve Sığar uygulamasında Kahramanmaraş'ın korona haritası Ankara'dan bile kötü görünüyor. Kahramanmaraş aynı zamanda komşu illerin tamamından kötü durumda. Komşu illerin tamamının korona kırmızılarının toplamı Kahramanmaraş kadar yapmıyor. 

İŞTE KAHRAMANMARAŞ VE DİĞER İLLERİN KORONA HARİTASI KIYASLAMASI

Yorumlar (18)
Vatandaş 4 hafta önce
Gaziantep kıpkırmızı iken vali gece gündüz çalışıyordu. Bizimki ne yapıyor acaba?
Emre 4 hafta önce
Suriyeliler de hic maske takmıyor denetleme yok ne yapalim
GÖREN GÖZ 4 hafta önce
TEDBİR VE UYGULAMA OLARAK MEMLEKETİ ANA ARTER MESELA SADECE TRABZON CADDAK GÖRÜRSENİZ OLACAĞI BUDUR. MEMLEKETTE UYGULAMA EN KÜÇÜK SOKAĞA KADAR UYGULANIRSA UYGULAMA OLUR. BÜYÜK TEHLİKELERDEN BİRİDE GÜVENLİ SANILIP SİTE VEYA APARTMAN BAHÇELERİNE ÇOÇUKLARIN SALINIP KONTROLSÜZ VE MASKESİZ BİR ŞEKİLDE OYNAMALARINA MÜSADE EDİLMESİ VE TAKİPSİZLİK SONUÇLARI BU GÜNDEMİ DOĞURUYOR. AİLELERİN VE YEREL YÖNETİMİN BU KONUYA AĞIRLIK VERMESİ ŞARTTIR. BURADAN ZİNCİRLEME BULAŞ RİSKİ BAŞLIYOR, GECE SAAT 11 VEYA 12 ÇOÇUKLAR HALA DIŞARDA, ÇOÇUĞUM SİTE İÇERİSİNDE GÜVENLİ ANLAYIŞI İLE HAREKET EDİLİYOR, VİRÜS HER YERDEDİR VE TEDBİRDE HER YERDE OLMALIDIR.
Bertizli 4 hafta önce
Anonsla, tavsiyeyle, ricayla önlem alınmaz
Yeni yakalandım 4 hafta önce
O kadar dikkat etmeme rağmen yakalandım arkadaşlar dikkatli olun Kahramanmaraş salgın da 1 numara şuan
Zz 4 hafta önce
Siz ancak valiyi, devleti suçlayın ama maske takmayın oh ne âlâ
Şeyma 4 hafta önce
Okullar tatil olmalı zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalı gezme kafe eğlence mekanlarına gidilmemeli.
FARUK ŞİRİKCİ 4 hafta önce
kesinlikle sokağa çıkma yasağı uygulanmalı. Günden güne vaka sayısı artıyor.Hastaneler doldu.Önüne geçilemiyor.Sağlık Müdürü yönetemiyor.Aciz kaldı.Bakanlık özel olarak K.Maraş'a el atmalı.
ökkeş 4 hafta önce
testim pozitif çıkıyor doktor raporda sadece hastalık yazıyor.
DİLEK 4 hafta önce
Sayın valim, ulucami önündeki otobüs durağına gelen dolmuşların içindeki kalabalığı bi görün isterim. Maske takılsa da boş bu vaziyette..
ahmet 4 hafta önce
en sıkıntılı kişilere şuanda bulaşmış durumda en azından onlar bulaştırıp atlatsınki 10 gün başkasına bulaştırmaz 14 gün sonra düşüşe geçer insALLAH bize birşey olmaz ede diyen kesim hepsi
Vatandaş 4 hafta önce
Bütün işyerlerinde hes kodu zorunluluğu gelmeli.
Deli 4 hafta önce
Maraşta vali var mı? Varsa ne iş yapıyor? Şu anda Kahramanmaraş corona tablosu raydan çıkmış durumda. Çok radikal kararlar almak için sayın vali neyi bekliyor?
Aydın 3 hafta önce
Aile çalışma ve sosyal hizmetler il md.lüğünde de esnek çalışma başlamalı!
Bir şahıs 3 hafta önce
şehrimizde tedbir için gereken önem verlimiyor dolayısyla vaka artış hızı gittikçe çoğalıyor.
eg 3 hafta önce
manşette Maraş ile gösterilen yer, iyice yaklaşmıştır. Diğer iller uzaktan gösterilmiş. sanki maraşta her yer korona gibi.
değişik 3 hafta önce
bizler antepten gelen araçlara dikkat edilsin,hafta sonlarına tedbir alınsın dediğimizde antep kadar başınıza taş düşsün diyenler vardı.Onları şimdi bende saygıyla!!!! anıyorum.Umarım kulakları çınlıyordur.
Gizem 3 hafta önce
Okullar ve eğlence merkezleri kapatılıp sokağı bir amaçlı çıkanlarda yasak getirilmedikten sonra Halimiz harap soylim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
12°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 23 Kasım 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:13
Öğle 12:24
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:43