Kahramanmaraş'taki kazada ölen annenin sezaryenle alınan bebeği yaşam savaşı veriyor

Kahramanmaraş’ta dün gece meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Lütfiye Kanadıkırık’ın karnından sezaryenle alınan 5 aylık bebeği hayata tutunmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş'taki kazada ölen annenin sezaryenle alınan bebeği yaşam savaşı veriyor

Kahramanmaraş’ta dün gece meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Lütfiye Kanadıkırık’ın karnından sezaryenle alınan 5 aylık bebeği hayata tutunmaya çalışıyor. 
Onikişubat ilçesi Azerbaycan Bulvarı’nda plakası öğrenilemeyen ve halen arama çalışmaları devam eden bir otomobil, yaya geçidi üzerinden yolun karşısına geçmek isteyen Lütfiye Kanadıkırık (31) ve kızı Hatice Sinem Kanadıkırık’ın (5) ölümüne neden oldu. Annenin karnındaki 5 aylık erkek bebek ise hastanede sezaryenle alındı. 
Bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Zeynep Bakacak, “Ben başka bir hasta için hastaneye gelmiştim. Saat 21.30 civarında acilden haber geldi. Trafik kazası olduğu bilgisi geldi. Kazada ölen annenin gebe olduğunu öğrendik. Ultrason ile bebeği gördük ve ortalama 25 - 26 haftalıktı ve kalp atımı da mevcuttu. Bebek canlı olduğu için annenin resitasyonu devam ederken acil müdahale ile bebeği almayı düşündük. Ameliyathanede bebeği normal sezaryen ile çıkardık. Bebekte annenin iç organlarındaki tramvaya bağlı olarak iç kanama da vardı. Bebeği ilk çıkardığımızda durumu çok iyi değildi. Daha sonra çocuk doktorumuz yeni doğandan gelip müdahalesini yaptı. Bebeğin kalp atımları düzeldikten sonra yeni doğana aldılar. Bebeği aldıktan sonra annenin resitasyonu sonlandırıldı. Çünkü sırf bebek için müdahale ediliyordu, anne hayatını kaybetmişti. Bebek ilk çıktığında genel durumu çok iyi değildi. Çocuk doktorumuz yoğun resitasyonu bebeğe de uyguladı. Sonrasında durumu iyi deyip alındı ama yeni doğan doktorlarımız çocuğun takipçisi olacak. Yani küçük bebek olduğu için yaşama nasıl tutunacak bilemiyorum. Ama o vakte kadar canlı kalmış ve mücadelesini devam ettirmiş inşallah iyi olur” dedi. 

Diğer yandan, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehrin giriş ve çıkışları başta olmak üzere tüm ana arterlerde kazaya karışan ve olay yerinden kaçan gri renkli otomobilin bulunması için arama çalışmalarını sürdürüyor. 
Kazada hayatını kaybeden anne ve kızı Onikişubat ilçesi Kale Mahallesi’nde toprağa verildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESBAF
ESBAF - 9 ay Önce

KAZANIN OLDUĞU YERDE BU EN FECİ OLANI BUNA BENZER KAZALAR YADA KIL PAYI KURTULAN ÇOK OLUYOR BİZ ESNAF VE VATANDAŞ OLARAK BU RAYA BİR KAVSİS YADA ÜST ĞEÇİŞ YAPILSIN DEDİK AMA İLGİLİ MAKAMLAR ORALI BİLE OLMADI YAZIK DAHA KAÇ CAN GİDECEK GÜNAH YA KAZANIN OLDUGU YERDE DRİF MEYDANI GİBİ ARAÇLARI BİR GÖRSENİZ HIZLARINI DÖNÜŞLERİNİ GİDİŞLERİNİ LÜTFEN BUNUNLA ALAKALI ARTIK BİR ÇALIŞMA OLSUN YETER .

kurtuluş
kurtuluş - 9 ay Önce

akşamdan sonra şehirde polis yok gecenin üçünde dirif yapıyorlar tamda nerde vali konutu önünde neden birşey yapılmıyor?

ALi
ALi - 9 ay Önce

Sonuç ne olur tahminleri alayım. Benim tahminim;
1. 1-2 ay sonra sürücü serbest bırakılır,
2. Seçim arefesinde Kurallara uymayan hiç bir sürücüye ceza kesilmez,
3. Sayın Böyüklerimiz ve MV adaylarımız bol bol taziyeye giderler,
4. Alt ve üst getiç hala yapılamaz çünkü halkımızı buna lazık görmezler.
Sonuç olarak balık hafızalı olduğumuzdan 2-3 gün sonra unuturuz.
Yazık bu millet bu hale gelmemeli idi buna layık değiliz biz.

Polat
Polat @ALi - 9 ay Önce

ölümlü kazada , serbest kalmak öyle kolay değil...

sefa
sefa - 9 ay Önce

rabbim rahmet eylesin ateş düştüğü yeri yakıyor valim emniyet müdürüm ALLAH RIZASI İÇİN bitirin şu magandaları SİZ İSTERSENİZ OLUR ALLAH RIZASI İÇİN.

ÜMİTSİZ
ÜMİTSİZ - 9 ay Önce

İNŞALLAH TAHMİNİM DOĞRU ÇIKMAZ.....BEKLEYELİM GÖRELİM...MODİFİYE ....MAGANDA TİPLERDEN BEKLİYORUM YANILMASSAM ŞEHRİ YÖNETENLERİN GÖZÜ AYDIN OLSUN..

adalet
adalet - 9 ay Önce

sivil ekip özel ekip tepe lambasıyla olmuyor ne olur yetkililer YALVARIYORUZ ŞU 155 ÇALIŞTIRIN ŞU İHBARLAR CİDDİYE ALSINLAR LÜTFEN.

DERTLİ
DERTLİ - 9 ay Önce

iç işleri komisyon başkanımız var!?!?hemen çözdürür!?!?

akraba
akraba - 9 ay Önce

içimiz yanıyor çok zormuş inşAllah buna fırsat verenlerinki yanmaz tatmassan bilmiyormuşsun.

Murat
Murat - 9 ay Önce

Kardeşim geçen yıl aynı yerde benim le kız çocuğuna araba vuruyordu servis şoförü ile taksi yarışıyordu Allah yüzümüze baktımda kurtulduk birde bizi fircaliyor sürücüler kasis her yaya geçidine şart ama uygulanırdı bilmem belediye özellikle kasisi cogaltmali

İnsan
İnsan - 9 ay Önce

Dertli rumuzlu efendi!!!
Mahir Ünal 'da var. Çözümde onun adı da olsa olmaz mı?


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224