Koronavirüs Tehdidine Karşı Maraş Otu Yasaklanacak mı?

Kahramanmaraş'ta pek çok kişi son günlerde maraş otunun yasaklanmasını tartışıyor. Korona virüs tedbirlerinin artırıldığı şu günlerde maraş otunun yasaklanması yeniden gündeme geldi.

SAĞLIK 17.03.2020, 13:48
Koronavirüs Tehdidine Karşı Maraş Otu Yasaklanacak mı?

Maraş otu korona virüs tedbirlerinin artırıldığı bu günlerde Kahramanmaraş'ta en çok tartışılan konulardan biri haline geldi Sosyal medyada paylaşım yapan yüzlerce kişi maraş otunun satılmasının ve kullanılmasının yasaklanmasını gerektiğini söylüyor.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'da 27 Kasım 2019 tarihinde Mecliste yaptığı konuşmada uyuşturucu ticaretinin en çok etkilediği illerden birinin Kahramanmaraş olduğunu söylemiş ve bu kapsamda maraş otunun yasaklanması gerektiğini ifade etmişti.

Sefer aycan yaptığı konuşmada "Kahramanmaraş'ın mevcut uyuşturucu maddelere ek olarak "Maraş otu" olarak bilinen ayrı bir sorunu vardır. Açıktan satılmakta ve kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar lise öğrencilerinin yüzde 27'sinin Maraş otu kullandığını göstermektedir. Maraş otu kullanımının, satışının yasaklanması uygun olacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞILIYOR

Türkiye korona virüse karşı olağanüstü önlemler alırken, hastalığı yayacağı endişesi taşıyan çok sayıda vatandaş maraş otunun yasaklanması gerektiğini söylüyorlar. Bir kısım vatandaş maraş otunun tamamen yasaklanmasını isterken, bir kısmı ise koronavirüs tedbirleri sona erinceye kadar yasaklanmasını istiyorlar.

Yorumlar (16)
SARI 3 hafta önce
Maraş 0tu olmassa hepimiz korona oluruz ot sayesin de korunu yoruz dokunmam otumuza
Furkan 3 hafta önce
Sen bu zihniyetle ne kadar yaşayacaksın acaba ?
Vatandaş 3 hafta önce
Kesinlikle yasaklanmalı. Sabahları işe gelirken önümüze bakamıyoruz. Çocuğu, genci, yaşlısı herkes atıyor. Her 3-5 adımda tükürük, ot atığı. Bu ne yaa. İğrenç.
Hakan Doğan 3 hafta önce
Herşey bitti bir ot kaldı garibanın elinde onuda alın yerde otu gören sigara izmaritlerini göremiyor elleham yada kendi de içtiği için işine gelmiyor caddenin ortasına kaldırıma sağa sola atanlar tabikide çevre bilincine sahip insanlar değil umarım farkına varırlar onlarda iğrençliğinin demem o ki adabıyla atanlarda var herkes Bir değil
Ede46 3 hafta önce
Haracı rüşveti yolsuzluğu bitirdin sıra maraş OTU na kaldı??? Boş işler vekili ortaya bir beyanat verdi kırk akıllı şimdi onu tartışır..
çok garip 3 hafta önce
fransız ermeni icatı olan ot kime ne zarar vermiş , esas zarar veren şeyler uyuşturucu alkol sigara , bunlar hem çevreye zararlı, hem sağlığa zararlı, hem imanına zararlı, hemde cebine zararlı, ot'un varmı böyle zararları...
Ali 3 hafta önce
Maraş otu tamamen yasaklanmalı. Sadece koruna değil tüm bulaşıcı hastalıkların yayılmasını sağlıyor. Halk sağlığını tehdit ediyor.
kemal açıkgöz 3 hafta önce
bu pislik mutlaka kaldırılmalı yasaklanmalı dükkanın önünü süpürürken midemiz bulanıyor ve bunu cimerede yazdık haber 46 bunun peşini bırakmazsanız sevinirim
asi 3 hafta önce
harbi uyuşturucu olan ve sarhoş eden bu ot neden yasaklanmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın