KSÜ Tıp Fakültesinde olay görüntü!

Kahramanmaraş KSÜ Tıp Fakültesindeki kan alma sırası görenleri şaşırttı.

KSÜ Tıp Fakültesinde olay görüntü!

KSÜ Tıp Fakültesinde bugün sabah saatlerinde çekilen bu görüntü sosyal medyayı salladı. Onlarca kişi kan vermek için sırada beklerken, bir çok vatandaş ise havasızlıktan rahatsızlık geçirdi.

TEDAVİMİ OLACAKLAR, HASTAMI OLACAKLAR ?

Tedavi olmak için KSÜ Tıp Fakültesine giden vatandaşlarımız, tedavilerini mi gerçekleştirecek , yoksa sıra beklerken havasızlıktan daha damı kötü olacak ?

KAHRAMANMARAŞ’TAKİ DEVLET HASTALERİNDEN ÖRNEK ALMIYORLAR MI?

Kahramanmaraş’taki devlet hastanelerinde, sağlıkta çığır atlarken KSÜ Tıp Fakültesindeki bu görüntüler 80’li yılları hatırlattı.

Yetkili birimlerin bir an önce gereğini yapması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Patriot
Patriot - 7 ay Önce

Hastanenin işleyişinde belki bir eksiklik olabilir ama esas problemin insanımızın hastalık hastası olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Tüm hastaneler o kadar yoğun ki bu tür insanlar yüzünden gerçekten hasta olan insanlar sağlık hizmeti alamıyor.

sıradan bir vatandaş
sıradan bir vatandaş - 7 ay Önce

geçenlerde tıp fakültesine gittim oradaki sekreter bayana bişey soracaktım sıra ile ilgili mübarek sanki tıp fakültesi dekanı 1 çift laf ettirene kadar akla karayı seçtim bu ne böyle arkadaş oraya girene kadar atmadıkları takla kalmıyo girincede kendileri bişey zannediyolar yönetim görmüyomu bunları yazık çok yazık Allah ıslah etsin çalışmak istemiyosan oraya girecek çok hanım efendi ....

Çubbili
Çubbili - 7 ay Önce

Eleman yok.atamiyorlar ki olsun insanlarla ilgilensin

TARIK
TARIK - 7 ay Önce

ARAŞTIRILSIN BAKIM NEDEN BU GÖRÜNTÜ MAKİNA EKSİKLİĞİMİ, ELEMAN EKSİKLİĞİMİ,MALZEME YETERSİZLİĞİ Mİ? 8 TANE MİLLETVEKİLİ NE İŞE YARIYOR ACABA HALKA HİZMET İÇİN GİTMEDİLER Mİ SORUNU ÇÖZSÜNLER VARSA BİR SORUN. SİZLERDE BASIN MENSUBU OLARAK TAKİPÇİSİ OLUN HABER YAZMAKLA BİTMESİN SADECE...

Emre K.Maraşlı
Emre K.Maraşlı - 7 ay Önce

Eskiden yağ şeker gaz bez kuyruğu olurdu şimdi kan sırası az kaldı eski günlere 8 tane milletvekili koltuklarina sığmaz oldu artık Avrupa'dan koltuk ithal ederiz.

Tip
Tip - 7 ay Önce

Tıp fakultesi tam bir rezillik yeri ambulansla gelmedigin sürece sana bakamam diyen kendi insan üstü gören ukala doktorlarla saygısız sekreterlerin secilerek konuldugu hastahanenin adıdır tıp fakültesi. Daha söylenecek cok yer var neyse...

Ökkeş..
Ökkeş.. - 7 ay Önce

Rezalet tek kelime ile vatandaşa eziyet işkence.

Ede
Ede - 7 ay Önce

Sabah saatlerinde genel olarak bütün hastaneler böyle yogun oluyor sebep çalişniñ işini yapmaması degil bütün poliklinikler muayne yada kontrole gelen hastalardan kan istiyor sekreter konusunda yorum yapanlara katirliyorum zannedersin hepsi kaf daginda

Maraşlı
Maraşlı - 7 ay Önce

Hastanede o kadar boş yer var hala 3 4 hemşireyle kan almaya çalışıyorlar.Acilen kan alma işlemleri,acil servis düzenleri sağlanmalı.Buradan sayın doç.dr.ökkeş Bilal beye sesleniyorum.

Acil Şifalar
Acil Şifalar - 7 ay Önce

Sevk zinciri bozulunca, TIP fakültesinden önce muayene olunması gereken aile hekimleri veya devlet hastanelerinin yerine birçok vatadaş TIP fak hastanesinde tedavi olmaya çalışıyor. Tabiiki asistan hekimlere :)

Fatma
Fatma - 7 ay Önce

İnsanca davranış da yok romatoloji de erkek doktor adını bilmiyorum ama resmen azarlayarak muayene ediyor seviyesiz

Sude
Sude - 7 ay Önce

Çoğu zaman böyle ve çoğunlukla kan aletleri bozulduğu için sonucu kaç gün sonra alıyoruz bizi her zaman kan aleti bozuldu sonra gelin diye gönderiyorlar el insaf !

Anestezist
Anestezist - 7 ay Önce

Ksü anestezi mezunuyum fabrikada çalışıyorum manzara bu rezilliğe devam

Çalışan
Çalışan - 7 ay Önce

Ede isimli kisi Allah aşkına servisten personel cekmek ne dir ? Bilmediginiz konular hakkinda yorum yapmayin ne bashemsireligin bi sucu var ne de orda çalışanın elaman eksikligi genel olarak var bi dusun kan alma boyle ise servisler nasil

yorumsuz
yorumsuz - 7 ay Önce

öncelik verilmesi gereken hastalara dahi kalabalık olduğundan yardımcı olunmadığına şahit olduk..

smtkmlk
smtkmlk - 7 ay Önce

A Haber çıksın 2019 un rezilliğine konu alsın.

EDE
EDE - 7 ay Önce

Öncelikle evet hoş bi görüntü değil servisten hemşire çekip yoğunluk giderilebilirdi.Fakat şu da bi gerçek ki birmilyon nüfusu olan bi şehirde beş milyon küsüratı hatırlayamıyorum. derseniz.Bi sıkıntı var demek yani vatandaşların çoğu boş yere hastanelere gidiyor.

maraşlı
maraşlı - 7 ay Önce

çoğu zman aynı saatlerce sıra bekliyoz..

mustafa
mustafa - 7 ay Önce

havasizliktan ziyade tip fakuldesinin o bolumu asiri soguk oluyor kis gunu saglam giden hasta olur orda bekleyerek

Fatma
Fatma - 7 ay Önce

Maraşta sağlık hizmetleri özelde bile aynı kafa nasılsa yansımasında aynı .Kale burası sorun olmaz.

Eddie baroo
Eddie baroo - 7 ay Önce

Herkes hasta tarafindan bakiyor olaya. Peki doktorlar napsin? Doktor sayisi az. Gunluk 100 hasta bakilmasina ragmen bir soru sorcam diye iceriye girmeye calisan 40 hasta sorusuna cevap alinmadiginda bozuluyor bi da laf soyluyor.

Hacı murtaza
Hacı murtaza - 7 ay Önce

Herşey yolunda durmak yok yola devam eskiden daha kötüydü

Öğrenci
Öğrenci - 7 ay Önce

Bende gittim ve bin pişman oldum. Her yerde geçerli olan sistemler maraşta geçerli değil bu kadar ihmal olmaz. Oradaki Hemşirenin yanında doktor olan kardeşimi arıyorum böyle olması gerekir diyor adamlar dinlemiyor bile

Memur sayısının azaltın diyen imf
Memur sayısının azaltın diyen imf - 7 ay Önce

Kamu iktisadi teşebbüslerinin özelleşmesi ve kamudaki memur sayısının azaltılması imf oyunudur Almanyada 4,5 milyon fransada 5 milyon memur türkiyede ise 2,2 milyon memur , imf tavsiyelerine uyarak kamu personeli sayısını azaltırsanız , millet kuyruklarda da bekler , okullarda yıgılmada olur , randevu sistemi de calışmaz , ameliyat da olamazsınız.

Gönül
Gönül - 7 ay Önce

Bence çok büyük bir sıkıntı var bende gittim tahlil için sıraya girdim ve dokuzdan öğleye kadar bekledim saat ikide doktor sonuçlara bakacak diye bekledik ama sonuçlar birbirine karışmış bütün sonuçlar birbirine girdi işin bilincinde değil çalışanlar herkes mağdur

Tüp bebek mağduru
Tüp bebek mağduru - 7 ay Önce

Ksü nün kan merkezindeki görünen yüzü. Birde tüp bebek merkezinde görünmeyen yüzünü araştırın.....

Anestezist
Anestezist - 7 ay Önce

Ksü anestezi mezunuyum fabrikada çalışmıyorum manzara bu rezilliğe devam

Gördük
Gördük - 7 ay Önce

Hastanelerde kuyruk beklemiyoruz artık diye övünüyordunuz ondan da oldunuz. Birde şeker kuyruğuna girmeye başlarsak yakında şaşmam ama ona da bir kulp bulurusunuz illa...

Ökkeş
Ökkeş - 7 ay Önce

Bu yoğunluk hergün olmuyor ki, aslında hastane mimarisi bakımından hiç de havasız kalacak şekilde değil ama bazen bu gibi durumlarda ister istemez olabiliyor. Ve bu durum sadece malum hastenede olmuyor.

Xmen
Xmen - 4 ay Önce

10 dakika beklemek zor geliyor,insanlara.Gelen hasta sayısı kadar personel mi alsın idare,yoksa maksimum 20 dakika poliklinik,10 dakika kan veya diğer işlemler,.... Kasu ozeline gelince sevk zinciri gelirse kaliteli hizmet alır,lakin bu yoğunluk bazı hatalara sebeb olurken asistan dr.larin kendini iyi yetiştirmesi ne vesile olur.


SIRADAKİ HABER