TKB Başkanı Yağan teröre tepki eylemi yaptı

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, siyasi parti yöneticileriyle birlikte teröre tepki açıklaması yaptı.İstanbul Beşiktaş’ta Çevik Kuvvet polislerine yönelik yapılan bombalı saldırı sonrasında tepkiler artmaya...

TKB Başkanı Yağan teröre tepki eylemi yaptı
Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, siyasi parti yöneticileriyle birlikte teröre tepki açıklaması yaptı.
İstanbul Beşiktaş’ta Çevik Kuvvet polislerine yönelik yapılan bombalı saldırı sonrasında tepkiler artmaya devam ediyor. Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, dernek yönetimi ve siyasi parti yöneticilerinin katılımıyla Çark Caddesinde bir basın açıklaması yaptı. Yağan yaptığı açıklamada, “Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzurunu kast edenlere itirazımız var. Ülkenin ve dünyanın her noktasında masum insanları öldüren her kimse onlara, itirazımız var. Ülkemizi içine çekmeye çalışan bu kirli savaşa itirazımız var. Vatandaşlarımıza yönelik, akıl ve vicdan yoksunu saldırıları gerçekleştiren kirli elleri, biz anneler olarak nefesimiz tükenene kadar lanetleyeceğiz. Şiddetten çözüm ve gelecek bekleyenlerin insanlık değerleriyle hiçbir bağlantısı olamaz. Bu saldırıları gerçekleştirenler, terör ve şiddet eylemlerinin, hiçbir amaç veya araç olmayacağını bilinmelidir. Kavga değil barış istiyoruz. Terör sorununu bitirin istiyoruz. Meclisteki kadın vekillerinin bu güne kadar sessiz kalmalarına da itirazımız var. Lütfen bir araya gelin sizlerde annesiniz. Bu Ülke kadınlarının öncüsü olun. Biz Kadınlar, sizlere oy verenler olarak, çocuklarımızın ölüm haberlerini almak istemiyoruz. Kadın olmamızdan dolayı yaşam şeklimize, kılık kıyafetimize, bu ülke özgürce yaşamamıza müdahale edenlere itirazımız var. Başımızın örtüsüne, giydiğimiz şorta, sokakta yürümemize müsaade etmeyenlere itirazımız var. Dünyadaki her şey kadının eseridir. Dünyayı değiştiren kadınlar, inanın terörü de durdurur” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER