Şanlıurfa'nın Bahçelievler semtinden gelen görüntüler tartışma konusu oldu. Suriyeli bir grup, lüks araçlarıyla konvoy yaptılar. Bu sırada araç camları ve sunrooflarından sarkan Suriyelilerden bazılarının vatandaşlara dolar salladığı görüldü. 

 OLAYLAR BÜYÜDÜ

Kentin en işlek noktalarında ve kalabalığın en yoğun olduğu saatlerde yaşanan konvoy krizinin nasıl başladığına ilişkin net bilgi elde edilemezken, bazı araçların vatandaşların hayatını riske ettikleri görüldü. Kalabalığın tepkisi her geçen dakika büyürken, trafiğin durduğu bir noktada Suriyelilerle vatandaşlar arasında tartışma çıktı.ARACIN

ÜZERİNE UÇAN TEKME ATTI

Suriyelilerin kullandığı süper lüks araç uyarılara aldırış etmeyip, vatandaşlara bağırınca olaylar bir anda kontrolden çıktı. Kalabalıktan bir kişi koşarak aracın üzerine uçan tekme atmasıyla bir anda onlarca kişi arabalara vurmaya başladı.

POLİSTEN BİBER GAZLI MÜDAHALE

Olaylara müdahale eden güvenlik güçleri, öfkeli kalabalığı biber gazıyla dağıtırken, Suriyelilerin bazı araçlarında küçük çaplı maddi hasar oluştu.

GÖZALTI YOK

Suriyeli grubun ne amaçla konvoy düzenlediği ve neden vatandaşlara dolar gösterdiğine ilişkin herhangi bir bilgi edinilemedi. Konuyla alakalı olarak öfkeliği kalabalığı yatıştıran güvenlik güçleri, Suriyelilerin bölgeden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağladı.Konuyla ilgili herhangi bir gözaltı işleminin gerçekleşmediği bildirildi. siyasetcafe.com Kaynak: Suriyeliler Şanlıurfa'yı karıştırdı: Polis müdahale etti!