Harita Mühendisi Mustafa Buluntu Ak Parti'den Aday Adayı

Harita Mühendisi Mustafa Buluntu, AK Parti'den metropol ilçe Onikişubat'a Belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulundu.

Harita Mühendisi Mustafa Buluntu Ak Parti'den Aday Adayı

Harita Mühendisi Mustafa Buluntu, AK Parti'den metropol ilçe Onikişubat'a Belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulundu.

24 Ekim 2013 Perşembe 22:46
Harita Mühendisi Mustafa Buluntu Ak Parti'den Aday Adayı
banner208
Kendisini destekleyen yaklaşık bin kişilik kalabalık ile birlikte partinin Şekerdere bulvarı üzerindeki binasına gelerek başvuru evraklarını İlçe Başkanı Avukat Ahmet Özdemir'e teslim eden Buluntu, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Şehir yönetimi; uzmanlar ekibinin organize edilmesi işidir. Ehil kişilerin şehir yönetiminde görev almaları gerekmektedir. Hiçbir belediye başkanının şehri tek başına kurtarma şansı yoktur. Belediye başkanı; uzmanlar ekibinin başında işleri organize eden, yönlendiren ve engelleri aşan kişi konumunda olmalıdır. Belediyenin kurumsal kimliğinin ihyası olarak; sürdürülebilir, hesap verebilir, insan odaklı, halka hizmetkâr, kaynakları verimli kullanan, hizmet kalitesi yüksek, bilgiyi ve teknolojiyi hizmette kullanan şeffaf bir belediyecilik zorunluluktur. Tevazu bizim şiarımızdır. Tevazuda toprak gibi olmaya her zaman özen göstereceğiz. Bu açıdan Oniki şubat İlçemizin yönetim hizmetine talibiz.”

Mustafa Buluntu'yu destekleyen ve aralarında çok sayıda tanınmış ismin de yer aldığı yaklaşık bin kişinin de hazır bulunduğu müracaat sırasında başvuru evraklarını Onikişubat İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir teslim aldı.

Aşırı kalabalık, salona ve koridorlara sığmazken çok sayıda vatandaş ta mecburen bina dışında kalırken, burada bir konuşma yapan Mustafa Buluntu, şunları kaydetti:

İŞTE MUSTAFA BULUNTU'NUN KONUŞMASI

“Saygıdeğer Oniki Şubat ilçe başkanım, kıymetli dava arkadaşlarım ve değerli basın mensupları, hanımefendiler hepiniz hoş geldiniz.

Çıktığım bu onurlu ve kutlu yolda beni yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onur verdiniz, şeref verdiniz.

Ak Parti davası; bugün Filistin'de, Mısır'da, Irak'ta, Suriye'de, tüm Ortadoğu'da ve dünyada zulme uğrayan kardeşlerimizin umut bağladığı bir davadır.

Artık güven ve istikrar içerisinde 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemeye devam eden güçlü bir Türkiye var.

Bizim önce neye talip olduğumuzu, bu olguyu ve bilinci kavramamız gerekiyor.

Evet, 30 Mart 2014 Tarihinde yapılacak seçimde Oniki Şubat ilçesi belediye başkan adaylığı için ekibimiz ile birlikte şehir yönetimine talibiz.

Oniki Şubat ilçemizin 2023 vizyonuna talibiz.

Önce ben kısaca kendimden bahsetmek istiyorum:

01.07.1971 yılında Kahramanmaraş'ta doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Kahramanmaraş'ta tamamladım. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü'nü kazandım. 1992 yılında mezun oldum.

1993 Yılında mühendislik faaliyetlerine Kahramanmaraş'ta kendi büromda başladım. Birçok projede görev aldım. İmar planları yapımı, imar uygulamaları, köy kadastrosu çalışmaları ve proje müdürlüğü görevlerinde bulundum. Kahramanmaraş Kandil HES projesinde hâlihazır harita çalışmaları yaptım. 20 yıldır Kahramanmaraş'ta harita mühendisi olarak firmamla hizmet vermekteyim.

AK Parti'nin kuruluş aşamasından bu yana, partinin çeşitli kademelerinde görev aldım. Partimizin Kahramanmaraş Merkez İlçe kurucu yönetim kurulunda, başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 13.05.2006 tarihine kadar Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevine devam ettim. 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde ve 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Merkez İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinde başkan olarak görev aldım.

13.05.2006 tarihinde yapılan Kahramanmaraş İl kongresinde il yönetimine seçildim.  İl Başkan Yardımcılığı, Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundum. 17.06.2007 Genel Seçimlerinde ve 29.03.2009 Yerel Seçimlerinde İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yaptım.

Okan Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi'nde Kentsel Dönüşüm alanında yüksek lisans yapmaktayım.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldım. Halen KASİAD (Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği), Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası'nda aktif olarak faaliyetlerime devam etmekteyim.

Evli ve 2 çocuk babasıyım. 

Dava arkadaşlarım ve saygıdeğer basın mensupları;

Talip olduğumuz bu görevde projelerimizin neler olacağını 30 Ekim 2013'de saat 11.00'dayapacağımız basın toplantısıyla,  sizlerle paylaşacağız.

Oniki Şubat ilçemiz 47 Mahalle ve yeni mahalle olan belde ve köyleriyle beraber toplam 343.786 kişilik nüfusa sahiptir.

Ama biz özellikle şuna dikkat çekmek istiyoruz. Hiç kimsenin elinde sihirli değnek yok. Bir dokunduğunuzda her şey anında düzelecek değil. Biz gerçekçi ve yapabileceğimiz projelerden bahsetmek istiyoruz.

Gönül ister ki her şeyi düzeltelim yeni baştan yapalım.

Ama bütçemiz belirli. Biz bu bütçemizle ve imkânlarımızla neler yapabiliriz? İlçemizi nasıl geliştirebiliriz, insanımızı nasıl rahat ettirir, onların yaşam kalitelerini nasıl arttırabiliriz? Bunları hep beraber halkımızla karar vererek yapacağız. Her bölgenin öncelikleri farklı, her kesimin istekleri de farklı. 2023 Vizyonunu hedeflediğimiz için bakış açımızı ve ufkumuzu ona göre geniş tutmamız gerekiyor.

Sanayicimizi,  Esnafımızı, Dar gelirli vatandaşlarımızı, Engelli vatandaşlarımızı, Ev hanımlarını, çalışan hanımları, Gençlerimizi, Öğrencilerimizi, Yaşlılarımızı,  Ve kimsesizleri bir bütün olarak düşünüp, Planlamayı tüm kesimlere hitap edecek şekilde yapmamız gerekiyor.

Proje sunumlarında da inşallah göreceğiniz üzere Kahramanmaraş'ı üç temel başlıkta planlamak istiyoruz.

1. Kentsel Dönüşüm

2. Turizm

3. Ulaşım

Şehir tüm unsurları ile organize edilmelidir. Şehirleri oluşturan, yaşatan geliştiren ve kullanan insan olduğuna göre insansız şehir ve yaşam düşünülemez.

İnsanlık açısından vazgeçilmez değer olan ahlak, adalet, eşitlik, estetik anlayış çok önemlidir. Bu anlayış şehir yaşamına mutlaka yansıtılmalıdır.

Saygıdeğer basın mensupları ve yol arkadaşlarım,

Kentsel dönüşüm ile afet risklerini giderebilecek şekilde, yasalara ya da imara aykırı, kaçak, çarpık veya ekonomik ömrünü tamamlamış yapıların tarihi ”“ kültürel yapıyı bozmadan çağdaş şehircilik ilkelerine göre şehrin yeniden inşası gerekmektedir.

Kahramanmaraş 1. Derece deprem bölgesidir. Kentsel dönüşümden kasıt, sadece eski binaları yıkalım yeni binaları yapalım anlamında değildir.

Bizim, insanlarımıza önce şu bilinci vermemiz gerekir. Allah korusun bir afet olduğu zaman burada yaşanacak kayıplardan kim sorumlu olacak? Bu gecekonduların ve ruhsatsız, sağlıksız binaların dayanma gücü ne? Bunları tek tek her mahalle sakinimize, fert fert, muhtarlarımız ve mahallenin ileri gelenleriyle beraber tek tek anlatacağız.             

Onları ikna etmek zorundayız. Halkımıza rağmen bir şey yapma şansımız yok. Yaşanabilecek herhangi bir afette oluşacak can kayıplarında da vebal altında oluruz.

Öncelikle bu bilinci vermemiz gerekir. Şehrin,kırsal ve kentsel yaşam alanlarının, iş alanlarının bir bütün olarak planlanması, büyükşehir ve diğer belediyelerle birlikte organize edilmesi gerekmektedir.

Bunları proje sunumlarında da hep beraber anlatacağız.

Turizm bir şehrin hem geçmişi, hem de geleceğidir. Şehrin idari ve fiziki bölünmeleri göz önüne alındığında Dulkadiroğlu ilçemiz tarihi turizm bölgesi, Oniki Şubat ilçemiz ise doğa, yayla ve termal turizm bölgesidir. Bu konuda neler yapabiliriz?

Dulkadiroğlu'ndaki Germanica Antik Kenti eğer gün yüzüne çıkartılabilirse muhteşem bir Açıkhava müzesi haline getirilebilir. Çünkü M.S. 300-400 Yıllarına ait Germanica Antik Kenti'nde Roma döneminde zenginlerin kullandığı yamaç villalarının yer aldığı belirtiliyor. Bu yüzden bu ilçemiz tarihi konaklarıyla, eski Maraş evleriyle turizm açısından şanslı.

Oniki Şubat ilçemizde Döngel Mağaraları, Başkonuş Yaylası, şu an yapımı devam eden Döngele'deki kaplıca ve ılıca bölgemiz mevcuttur. Eğer biz buralara gerekli tesisleri kazandırabilirsek, yayla turizmini ve kaplıca turizmini daha da ileri noktalara taşıyabiliriz. Tabi bunları yapabilmek için de ulaşım ve konaklama tesislerinin ön plana çıkartılması gerekiyor.

Gönül dostlarım, yol arkadaşlarım,

Şehir yönetimi; uzmanlar ekibinin organize edilmesi işidir. Ehil kişilerin şehir yönetiminde görev almaları gerekmektedir. Hiçbir belediye başkanının şehri tek başına kurtarma şansı yoktur.

Belediye başkanı; uzmanlar ekibinin başında işleri organize eden, yönlendiren ve engelleri aşan kişi konumunda olmalıdır.

Belediyenin kurumsal kimliğinin ihyası olarak; sürdürülebilir, hesap verebilir, insan odaklı, halka hizmetkâr, kaynakları verimli kullanan, hizmet kalitesi yüksek, bilgiyi ve teknolojiyi hizmette kullanan şeffaf bir belediyecilik zorunluluktur.

Tevazu bizim şiarımızdır. Tevazuda toprak gibi olmaya her zaman özen göstereceğiz. Bu açıdan Oniki Şubat İlçemizin yönetim hizmetine talibiz.

Dünya lideri başbakanımız, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a,

Partimiz milletvekillerine, il ve ilçe teşkilatlarımıza, bizleri burada yalnız bırakmayan siz dostlarımıza, basın mensuplarına şimdiden teşekkür ederim.

Tüm aday adayı arkadaşlarıma da başarılar dilerim.

İlimize hizmeti geçen Belediye Başkanlarımıza da sağlık ve esenlikler dilerim.

Saygılarımla..”

Başvuru evraklarını teslim alan İlçe Başkanı Özdemir de, aday adaylığından dolayı Mustafa Buluntu'yu tebrik ederek, adaylık yolunda başarılar diledi. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Var 2013-10-27 23:10:50

Sayın Mustafa Buluntu teknik bir insandır. Bence onikişubat Belediye Başkanı olarak çok faydalı hizmetlere imza atar. Yinede her şeyin hayırlısı olsun.

Avatar
MEHMET SARIÇAM 2013-10-26 10:19:06

KAHRANANMARAŞ 12 ŞUBAT İÇİN BÖYLE BAŞKAN YAKIŞIR İŞİN EHLİ MUSTAFA BULUNTU BEY.... TEBRİKLER...

Avatar
ahmet 2013-10-25 17:40:05

yazık koca maraşta ak parti bunlaramı kaldı.

Avatar
EMRULLAH BALBABA 2013-10-25 15:54:54

Ebul Heysem isimli sahabe, ihtiyacı olan iki hizmetçiden birini seçme hususunda Peygamberimize danışmış ve O'nun seçmesini istemiştir. Peygamberimiz (s.a.v.); “İstişare edilen kişi güvenilendir.” Buyurarak namaz kılarken gördüğü hizmetçiyi seçmesini ona tavsiye etmiştir.

Avatar
DENİZ 2013-10-25 13:41:55

MUSTAFA BULUNTU KAPASİTESİNDE BİRİ İÇİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DAHA ERKEN BİR DÖNEM DAHA PİŞMESİ LAZIM.AMA ŞUDA VAR ECZACIDAN İYİDİR.

Avatar
DENİZ 2013-10-25 13:40:42

MUSTAFA BULUNTUNUN BENCE BİRAZ DAHA ZAMANA İHTİYACI VAR .BİR DÖNEM DAHA PİŞMESİ LAZIM.BEKLEMELİ

Avatar
ede46 2013-10-25 11:03:51

akıllı adam iyi olur genç aday

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225