Bahçeli: Kahramanmaraş AKP'ye destek verdi, AKP size ne verdi? Siz çalıştınız onlar çalmadı mı?

Kahramanmaraş'ta halka seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; "Erdoğan çatlasa da Davutoğlu patlasa da asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız" dedi.

Bahçeli: Kahramanmaraş AKP'ye destek verdi, AKP size ne verdi? Siz çalıştınız onlar çalmadı mı?

Kahramanmaraş'ta halka seslenen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; "Erdoğan çatlasa da Davutoğlu patlasa da asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız" dedi.

03 Haziran 2015 Çarşamba 13:13
Bahçeli: Kahramanmaraş AKP'ye destek verdi, AKP size ne verdi? Siz çalıştınız onlar çalmadı mı?
banner208
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş mitinginde iktidar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, "Rüşvet alıp verdiler, şeytana esir düşerek günah işleme özgürlüğünü icat ettiler. Putperestlerin, müşriklerin, kafirlerin, şirk koşanların aklına gelmeyen ne varsa icra ettiler. Besmeleyle soygun yapıp, şükrederek haram havuzunda ıslandılar. Türk milleti böylelerini hiç görmedi. Erdoğan şimdi de başkanlık peşindedir. Hergün miting yapmaktadır. 7 Haziran yaklaştıkça Erdoğan azgınlaşmaktadır ve Erdoğan Cumhurbaşkanlığından fiilen inmiştir. Çünkü Erdoğan bu makama layık değildir. Mizaç ve meşrebi buna uygun değildir." dedi. 

'ÇALDILAR, BAŞÖRTÜSÜNE GİZLENDİLER'

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş’ta partisince Müftülük meydanında düzenlenen mitingde konuştu. İktidarın şeytana esir düşerek günah işleme özgürlüğünü icat ettiğini belirten Bahçeli, "Çaldılar, başörtüsüne gizlendiler. Rüşvet alıp verdiler, yolsuzluk başka, hırsızlık başka dediler, şeytana esir düşerek günah işleme özgürlüğünü icat ettiler. Putperestlerin, müşriklerin, kafirlerin, şirk koşanların aklına gelmeyen ne varsa icra ettiler. Dünya turu attılar. Gitmedikleri, gezmedikleri, görmedikleri ülke kalmadı. Harcırah zengini oldular. Besmeleyle soygun yapıp, şükrederek haram havuzunda ıslandılar. Türk milleti böylelerini hiç görmedi." diye konuştu. 

'VATANA İHANET EDEN BİRİSİNE, BUNDAN SONRA CUMHURBAŞKANI DENECEK MİDİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mizaç ve meşrebinin makamına layık olmadığını ifade eden Bahçeli şöyle konuştu: "Erdoğan şimdi de başkanlık peşindedir. Her gün miting yapmaktadır. 7 Haziran yaklaştıkça Erdoğan azgınlaşmaktadır ve Erdoğan Cumhurbaşkanlığından fiilen inmiştir. Çünkü Erdoğan bu makama layık değildir. Mizaç ve meşrebi buna uygun değildir. Anayasa’nın 101’inci maddesi der ki; Cumhurbaşkanı seçilenin, varsa partisi ile ilişiği kesilir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliği sona erer. Anayasa’nın 103’üncü maddesi Cumhurbaşkanı’nın göreve başlarken, TBMM’de ettiği yemini kapsar. Cumhurbaşkanı olacak şahıs; Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerine aldığı görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücüyle çalışacağına Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namus ve şeref üzerine ant içer. Bitmedi, Anayasa’nın 104’üncü maddesine göre Cumhurbaşkanı devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin birliğini temsil etmektedir. Dahası Anayasanın uygulanmasını ve devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetmektedir. Siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Kahramanmaraşlı vatandaşlarımın bu Anayasa hükümleri üstünde düşünmelerini istirham ediyorum. Kıymetli Edeler söyleyiniz bana; Recep Tayyip Erdoğan’a oy verirken, başkan olsun dediniz mi? Milletin adamı iddiasında olan Erdoğan’ın, illet gibi Türkiye’yi çöküşe götürmesini haklı görüyor musunuz? Anayasa’nın kendisine çizdiği yetki ve sorumluluk sınırlarını defalarca aşan, şiddetle taraflı davranan, suç işleyen ve hepsinden önemlisi vatana ihanet eden birisine, bundan sonra Cumhurbaşkanı denecek midir? Erdoğan siyasetin dibindedir."

MHP KAHRAMANMARAŞ MİTİNGİ FOTOĞRAFLARI

'ERDOĞAN FİTNENİN SÖZCÜSÜ OLMUŞTUR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eleştirilerini sürdüren Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yetersizliği nedeniyle Erdoğan’ın meydanlara çıkarak fitnenin sözcüsü olduğunu savundu. Bahçeli şöyle devam etti: "Erdoğan, Davutoğlu’nun yetersizliğinden takviye güç olarak, görüntüde yedek, gerçekten asıl oyuncu olarak meydanlara çıkmış, fitnenin sözcüsü olmuştur. Her gün bize sövüyor. Her gün yalan söylüyor. Her gün hakaret ediyor. Peki kimdir bu gafil, kendisine Cumhurbaşkanı diyen 17-25 Erdoğan. Be hey densiz, bey hey kanun tanımaz, ahlak bilmez; sen Cumhurbaşkanısın, sen devletin başısın. Ne geziyorsun meydanlarda, bizimle ne uğraşıyorsun? Kahramanmaraş sana güvendi, oy verdi; bunu zelil etmeye, milli iradeye kıymaya ne hakkın var? Erdoğan oyundur, yalandır, aldatmadır, tuzaktır, komplodur, riyadır, ihanettir." 

'ERDOĞAN TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZ ÜSTÜNDEN İSTİSMAR YARIŞINDA'

Bahçeli, konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kars mitinginde partisine yönelik ‘Esad’ın, Pensilvanya’nın, Kandil’in milliyetçisi oldular’ demesine de cevap verdi. Esad’a hiçbir zaman ‘kardeşim’ demediğini hatırlatan Bahçeli: "Dün bize Kars’tan Esad’ın, Pensilvanya’nın, Kandil’in milliyetçisi diyor. Halt ettin Erdoğan, yine çaktın Erdoğan, yine yanlışa battın Erdoğan. Biz zalim Esad’a çok şükür kardeşim demedik, ailece tatile çıkmadık. Biz Pensilvanya’nın kuyruğunda gezmedik, 12 yıl birlikte olmadık. Hele hele Kandil’in yolunu hiç bilmedik. Ve sadece gidersek, Türk Bayrağı dikmek için gideceğimizi söyledik. Erdoğan sen Esad’ın kirli bir kopyası, Pensilvanya’nın eski sevdalısı, Washington’un daimi tutsağı, Kandil’in tavizsiz havarisi, Ermeni hısmı, Türklüğün yaşayan düşmanısın ve senin bizim milliyetçiliğimizle ilgili ahkam kesmen için önce eğilip ayaklar altına aldığın milliyetçiliği kaldıracak kadar onurlu ve haysiyetli olman lazımdır. Erdoğan Türkmen kardeşlerimiz üstünden istismar yarışındadır." şeklinde konuştu. 

'TÜRKMENLERE YARDIM KILIFI ALTINDA, RADİKAL SELEFİ ÖRGÜTLERİ ESAD’A KARŞI PROVOKE ETTİ'

MİT TIR'larının Suriyeli Türkmenlere yardım kılıfı altında radikal selefi örgütlere silah taşıyarak Esad’a karşı provoke edildiği ve Türkmenlerin katledildiğini dile getiren Bahçeli: "Adana’da yakalanan MİT TIR'ları yardım götürüyormuş. Önceki gün, Irak’ta, Samarra’nın Es- Sirsar bölgesinde IŞİD canavarları intihar saldırısı düzenledi. 50’den fazla Türkmen kardeşim şehit düştü. Hepsine rahmet diliyorum. Erdoğan 'Türkmenlere yardım götürüyorduk' diyor.Türkmenler her gün ölüyor, Erdoğan ve zihniyeti selefi gruplarla düşüp kalkıyor. Erdoğan Ortadoğu’da taraf tutup rejimlerle oynarken; gaflettesin, komşu ülkelerin iç işlerine karışmanın bedeli ağır olur diyen biziz. Suriyeli Türkmenlere yardım kılıfı altında, radikal selefi örgütleri Esad’a karşı provoke ederken; komşu komşunun külüne muhtaçtır, rüzgar eken fırtına biçer diyen biziz. Barzani’ye kardeşim, IŞİD’e Müslümansanız derken; Türkmenler eriyor, katillere kucak açma, kırmızı çizgilerimizi silikleştirme diyen biziz. Erdoğan BOP Eşbaşkanlığıyla övünürken; Müslümanların ölümüne sabitlenmiş küresel projelere payandalık yapıyorsun, bu görevi milletten almadın, vazgeç bu yoldan diyen de biziz. Erdoğan hayatının hangi diliminde Türkmen demiş, Türkmenleri kaale almıştır? Biz Kerkük derken, Erdoğan Mursi’yle dört parmak hesabı yapıyordu. Biz Türkmenler için yanıp tutuşurken; Erdoğan peşmerge nifakıyla varil varil petrol anlaşması imzalıyor, sıra gecelerinde çiğ köfteli eğlenceler düzenliyor, Kürdistan diyerek inliyordu."

'ERDOĞAN ÇATLASA DA, DAVUTOĞLU PATLASA DA, ASGARİ ÜCRETİ NET BİN 400 LİRAYA ÇIKARACAĞIZ'

MHP’nin iktidar olması durumunda ‘Üreten Ekonomi’ Programıyla sanayinin, iş adamlarının, aç ve açıkta kalan milyonlarca vatandaşın sorunlarını çözeceklerini belirten Bahçeli şu vaatlerde bulundu: "Emeklilerimize; Mart ayında bin 400 ve Eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceğiz. Ayrıca esnaflarımızın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Çiftçilerimiz feryat etmektedir. Bu kapsamda mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldıracağız. Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV almayacağız. Hayvan üreticilerinin yem ve kepek başta olmak üzere kullandıkları girdilerdeki KDV’yi yüzde 1’e düşüreceğiz. Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Erdoğan çatlasa da, Davutoğlu patlasa da, Maliye Bakanı bütçe dengelerini hatırlatsa da, asgari ücreti net 1400 liraya çıkaracağız. Hayırlı olsun."

Mitingin sonunda kalabalığa karanfil atan Bahçeli daha sonra topluluğu selamlayarak alandan ayrıldı.

MHP KAHRAMANMARAŞ MİTİNGİ FOTOĞRAFLARI

MEDYAYA BASKIYA PANKARTLI TEPKİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin müftülük meydanında gerçekleştirdiği mitingi izlemeye gelen bazı vatandaşlar son günlerde medyaya yapılan baskıyı eleştiren pankartlar açtı. Bazı vatandaşlar ellerindeki ekmeği göstererek; ‘Ekmeğimiz alın teri, helal lokma’ derken bazıları ise ‘Medyaya müdahaleye hayır, Havuz Yetmedi mi? Özgür medyaya göz diktiniz, Özgür medyaya karışma’ pankartları açarak tepkilerini dile getirdiler.


Son Güncelleme: 07.06.2015 10:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Asil Kahramanmaraş'lı 2015-06-07 22:45:15

Senin döneminde de Kahramanmaraş sağlık müdürü olarak atadığın müdürün ile şube müdürlerin lojman dağılımında haksızlık yaptılar, daha da çıkmış konuşuyorsun mhp ye zararı olan o hak çalan müdürlerini niye atadın öyleyse, onların yüzünden mhp çok oy kaybetti.

Avatar
ALİ 2015-06-07 08:30:46

biz millet olarak sizden devlet bey bir tek isteğimiz var, bir daha asla iktidarda olmayın.
millet olarak sizin boşalttırdığınız bankaların parasını yeniden ödemek istemiyoruz.

Avatar
ahmet 2015-06-06 10:35:46

iyi de adama sormazlarmı,senin döneminde de çalıyorlardı,sen orda bostan korkuluğumuydun

Avatar
ali 2015-06-06 08:22:52

pkk ile bir olan akp havasını alacak k.maraşta hizmet yok kaç sendedir belediye akp dehizmet sıfır

Avatar
ÖZELESTIRI 2015-06-04 23:49:51

SAYIN BAHCELI UNUTMAMALI KI SIZIN BASARISIZ HUKUMETINIZ YUZUNDEN BUNLAR BU KADAR ZIPLADI YOKSA TURKIYE GIBI BIR ULKEDE 6 AY ONCE KURULAN HIC BIR PARTI IKTIDARI UYKUSUNDA DAHI GOREMEZDI

Avatar
elbistanlı 2015-06-04 22:29:21

PKA ters yazdım parti ismini sorun olmaz inşAllah bu kez içimdeki büyük üç hilal sevgisini dindirecem inşAllah ölmezsem o günlere çıkarsam tercihim üç hilal

Avatar
akp 2015-06-04 16:11:48

oyumuz akpye

Avatar
hrt 2015-06-04 14:47:03

yahuu..bu insanın neyini gordünz 2001 kırizinde gordük..rahşan ecevit bahçeliyi parmagında oynattı..hala destkliyorsz..

Avatar
mücahid 2015-06-04 08:31:42

geçti Bor'un pazarı sür eşeği Niğde'ye... siz hakkınızı kaybettiniz sayın Bahçeli. ürkeklere değil erkeklere oy verin dediğinizde size oy verenleri hüsrana uğrattığınız zaman kaybettiniz.. Şimdi bırakın da istikrar sürsün Türkiye büyüsün...

Avatar
mustafa 2015-06-04 07:05:52

adam haklı iktidara en fazla desteği veren illerden birisidir maraş ancak gel gör ki belediyelerin şehrimize yaptığı hizmetler sıfır koca bir sıfır gözümüzü boyamaktan başka ( park bahçe kaldırım asfalt yaması... ) hiç bir hizmet yok...

Avatar
ömer ipek 2015-06-03 17:46:09

hoş geldin güzel insan

Avatar
EREN 46 2015-06-03 16:30:34

ADAMSIN ADAMMMMM LİDER BAHÇELİ CCC

Avatar
sinan 2015-06-03 16:11:38

her mitingde erdoğana saydıracaksın ondan sonra da hani tarafsızlık diyeceksin geçin bunları

Misafir Avatar
yusuf 2015-06-04 17:24:08 @sinan

her yerde muhalefeti bir parti başkanı gibi hedef alacaksın ondan sonra cevap verince zorunuza gidicek iyi valla

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Murat 2015-06-04 13:38:21 @sinan

Seçim atmosferine girdiği günden beri miting miting gezip muhalefete saydıran cb, daha sonra belediye başkanı karşılamadı diye eleştiriyor. Sen cb olarak değil parti lideri olarak geziyorsun.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
asılkahramanmaraşlı 2015-06-04 12:22:14 @sinan

Erdoğan da zaten hiç mitinginde hiç kimseye konuşmuyor.Her mitinginde Nasreddin Hoca dan hikayeler anlatıyor.Bırak şu akp sempatizanlığını kardeşşşşş....
Not b:enim parim veya herhangi bir yere sempatizanlığım yoktur.

Beğenmedim! (1)
Avatar
yavuz 2015-06-03 16:05:11

yürübe, herkes gerçekleri duyacak beyinleri yıkanmış bazı kişiler gerçeği zorda olsa kavrayacaktır

Avatar
şahin 2015-06-03 15:53:09

bülent arınç 8 haziranda ankarayı parsel parsel satanları açıklayacak,bekleyin

Avatar
şahin 2015-06-03 15:28:52

bülent arınç melih gökçek'in ankarayı parsel parsel sattığını söyledi,8 haziranda kimin nerelerde hangi hırsızlıkları yaptığını açıklayacağını söyledi,bekleyelim görelim.

Avatar
ömer gül 2015-06-03 15:00:22

ERDOĞANA SALLAYACAĞINA VAATLERİNİ SÖYLESEN DAHA İYİ OLURDU .SİZ BUNDAN DOLAYI KAYBEDİYORSUNUZ

Avatar
metin 2015-06-03 14:42:38

ilk defa maraşta mhp yi çoşkulu heyecanlı gördüm. cidi bir uyanış söz konusu yoları açık olsun.

Misafir Avatar
hacı küçük 2015-06-03 21:26:07 @metin

hahahahahahahahahhaahhahaha

Beğenmedim! (3)
Avatar
israfil 2015-06-03 14:28:17

oyumuz AKP ye

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225