Afşin'de Geleneksel Türk Okçuluğunu Geliştirmek İçin Protokol İmzalandı

Afşin Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, "Geleneksel Türk Okçuluğu" işbirliği protokolü imzalandı.

Afşin'de Geleneksel Türk Okçuluğunu Geliştirmek İçin Protokol İmzalandı

Afşin Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, "Geleneksel Türk Okçuluğu" işbirliği protokolü imzalandı.

Afşin Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Afşin'de ata sporu güreşte olduğu gibi okçulukta da dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

Yay ve okun Türk kültüründe önemli bir yeri olduğuna işaret eden Güven, "Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile belediye olarak ortak bir protokole imza attık. Özellikle Afşinli gençlerimizin spora yönlendirilmesi, geleneksek Türk okçuluğunun Afşin'de canlandırılması ve tarihi değerlerin yaşatılması anlamında güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. 'Geleneksel Türk Okçuluğu'nun geliştirilmesi ve yaygınlaştırması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve belediyemiz olmak üzere lise öğrencilerimize okçuluk eğitimi verilecek." diye konuştu.

Proje hakkında bilgi veren Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, okçuluğun Türk İslam kültüründe önemli yere sahip olduğunu belirtti.

Geleneksel okçuluğu ilçede yaygınlaştırmak istediklerini ifade eden Turan, öğrenciler için açılacak kurs ile gelişimlerine destek olmak istediklerini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak osman
Alyanak osman - 1 ay Önce

Iste tam da bu, abd ye rusyaya ve diger dusman devletlerle mucadele etmenin yolu, savunun malkocoglu geliyor, iste bu zihniyetlerde abd ve diger devletlerin kolesi olur zulumlerinden her daim nasipleniriz, Allah akil fikir versin, devletin parasi cok nede olsa, oka poka harcayalim paralari,

yavuzselim
yavuzselim - 1 ay Önce

işte tam istediğimiz protokol, yahu kardeşim siz ne yapmaya çalışıyorsunuz tüm dünya karşımıza dikilmiş bizi yutmaya çalışırken siz oktan b..tan işlerle uğraşıyorsunuz yapmayın ya Allah aşkına görevinizi yapın hizmet edin hizmet verin de millet sizi alkışlasın

HUNULU:
HUNULU: - 1 ay Önce

Savulun Kahpe bizanslılar Afşınlılar geliyor.

SIRADAKİ HABER

banner122