Ak Parti'de il başkanları tek tek istifa ediyor

Ak Parti'de 40'dan fazla il başkanının istifa edeceği iddiaları dolaşırken bugün AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz istifa etti. Dün de AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Ak Parti'de il başkanları tek tek istifa ediyor

Ak Parti'de metal yorgunluk gösteren ve son seçimlerde başarısız olan 40'dan fazla il başkanının istifasının isteneceği iddia edilmişti. Bu iddialar dün AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş'ın görevinden istifa etmesinin ardından bu gün de AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz'ın istifasıyla daha da güçlendi.

Kulislerde konuşulan iddialara göre Ak Parti'de en az 40 il başkanı istifa edecek. Ayrıca Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partisine geçmek için istifa eedecek il ve ilçe başkanları da olacağı iddia ediliyor.

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, 31 Ocak 2015'ten bu yana yürüttüğü AK Parti Siirt İl Başkanlığı görevinden bugün itibarıyla istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından istifasıyla ilgili paylaşımda bulunan Çalapkulu, '1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm AK Parti Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum' dedi. 

IĞDIR İL BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

Avukat olan Ahmet Tutulmaz, 6 yıllık AK Parti Iğdır İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Yeni il başkanı atanana kadar geçici olarak İl Başkanlığı Teşkilat Başkanı Ferdi Turan'ın başkanlık yapacağı öğrenildi. Ahmet Tutulmaz, 25 Haziran 2018 genel seçiminde AK Parti'den milletvekili adayı olmuştu.

KÜTAHYA İL BAŞKANI DA İSTİFA ETMİŞTİ

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ali Çetinbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'le yapmış olduğu görüşme sonucu bugün itibariyle İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını belirtti.

Çetinbaş, " Yapmış olduğum bu görevi ömrüm boyunca onurla taşıyacağımı ve Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın istikametinden ayrılmayacağımı bilmenizi isterim. Hakkınızı helal ediniz. Baki selam ve muhabbetle" dedi.

Kahramanmaraş'tan il ve ilçe başkanlarından istifa olup olmayacağı ise kamuoyunda merak ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal açıkgöz
kemal açıkgöz - 4 hafta Önce

yaprak dökümü başlamış

Metin
Metin - 4 hafta Önce

ekonomi kötüye gittikçe gemiyi terk etmeye başladılar

Millet
Millet - 4 hafta Önce

Milleti uyutma,oyalama işleri , esas Cumhurbaşkanı yoruldu.
Şaka değil 17 yıldır iş yükü onun omuzlarında.
Bunca iyi intibayi,sevgiyi ,saygıyı kaybetmeden bayrağı devret mesi lazım.
Aksi durumda 20 yılda kazandığı tırnağı ile dişi ile sahip olduğu bütün güzellikleri , emperyalist ler bitirecek.
Gelen mektup da da tam da böyle söylüyor du....

SIRADAKİ HABER