Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Debgici'den Mustafa Akpınar'a cevap

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ı eleştiren MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’a Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’den cevap geldi. Debgici hükümetin icraatlarını sorgulayan Akpınar’a MHP’nin de içinde bulunduğu koalisyon hükümetinin icraatlarıyla cevap verdi.

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Debgici'den Mustafa Akpınar'a cevap

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ı eleştiren MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’a Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’den cevap geldi. Debgici hükümetin icraatlarını sorgulayan Akpınar’a MHP’nin de içinde bulunduğu koalisyon hükümetinin icraatlarıyla cevap verdi.

11 Nisan 2015 Cumartesi 22:57
Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Debgici'den Mustafa Akpınar'a cevap
banner208

 Debgici; “Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının ceplerine el uzatan hortumcular ellerini kollarını sallayarak milleti soyarken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin koalisyon ortağı olduğu hükümet gözlerini yummuş, bir köşeye geçmiş ortamı seyretmekle yetinmekteydi. İşte, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar ve teşkilat olarak hazır olduklarını söyledikleri Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’yi bu halde bırakmışlardı.” dedi.

MHP’li Akpınar’ın Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın Terörist başı Abdullah Öcalan’la görüşme iddiasına da sert bir şekilde cevap veren Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Debgici; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği üzere hiçbir siyasi İmralı ile görüşmemiştir, görüşen de şerefsizdir. Buna rağmen görüşüldüğünü iddia edenler, iddialarını ispatla yükümlüdürler. İddialarını ispat edemeyenler şeref yoksunu kimselerdir.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’la ilgili açıklamalarına eski Türkiye ve Yeni Türkiye’den örneklerle cevap veren Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici MHP’li Akpınar’ın Grup Başkanvekilleri Ünal’la ilgili açıklamalarının gerçeği yansıtmayan asılsız ve mesnetsiz iddialardan ibaret olduğunu belirtti.

ESKİ TÜRKİYE İLE YENİ TÜRKİYE’Yİ KARŞILAŞTIRALIM

2002 öncesi Türkiye ile Ak Parti ile yeni Türkiye arasındaki bariz farkın söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığının apaçık göstergesi olduğunu dile getiren Debgici eski Türkiye’den örnekler verdi. Debgici; “Eski Türkiye ile Yeni Türkiye’yi karşılaştıracak olur isek, ülke yangın yerine dönmüş, millet bir gecede mevcut borcunun üç katını borçlanır hale gelmiş, devlet yirmi beş otuz aileye peşkeş çekilmiş, esnaf, tacir bırakın ticaret yapmayı evine ekmek götüremez hale gelmişti. Faizler durdurulamaz bir şekilde yükselmiş, faiz lobisi vatandaşın cebindeki birikimini almaktayken, Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devlet, bırakın yatırım yapmayı kendi memurunun bir aylık maaşını ödemek için IMF önünde günlerce beklemek zorunda bırakılmıştı. Ülkenin kurtuluşunu dışarıda arayan siyaset kurumu olanları sadece seyretmekteydi. O dönemin siyasi iradesi ise Demokrat Sol Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Anavatan Partisi’nden oluşmaktaydı. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının ceplerine el uzatan hortumcular ellerini kollarını sallayarak milleti soyarken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin koalisyon ortağı olduğu hükümet gözlerini yummuş, bir köşeye geçmiş ortamı seyretmekle yetinmekteydi. İşte, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa AKPINAR ve teşkilat olarak hazır olduklarını söyledikleri Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’yi bu halde bırakmışlardı.”

TBMM’YE VE SİYASET KURUMUNA GÜVEN AK PARTİ İLE ARTTI

Debgici, 3 Kasım 2002’de gerçekleşen sessiz devrim sonucu Ak kadroların iktidara gelmesi ile birlikte Türkiye’nin, Merkez Bankası’ndaki döviz rezervi ile IMF’ye olan borcun bitirilmesi ile artık borç alan değil borç veren bir ülke konumuna gelmesi ile halkının dünyanın en üst seviyedeki devletlerinin vatandaşlarının sahip oldukları konuma ulaşmış olması ile devletin, siyaset kurumunun, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne duyulan güvenin artması gibi bir çok örnekler vereceği, bir çok ölçütle, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bugüne kadar girdiği seçimlerde her daim zirvede yer almasının birbiriyle doğru orantılı olduğunu vurguladı.

AKPINAR ÖNCE KENDİ HÜKÜMETİ DÖNEMİNE BAKSIN

MHP Koalisyon hükümeti döneminde ülkenin geldiği noktada vatandaşların ekmek dahi alamadığını hatırlatan Debgici açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Türkiye, Yüz binlerce ailenin işsiz kaldığı dönemlerden vatandaşlarımızın ekonomik refaha ulaştığı, toplumsal huzurun oluştuğu, geleceğe ümitle bakabilen kendisine ileri hedefler koyan bir ülke haline gelmiştir. Eski Türkiye döneminde vatandaşlarımız, döviz üzerinden borçlanmakta ve dövizin de sürekli artması nedeniyle bütün kazançlarını borçlarına vermekteydiler. Hayatlarında bir gün sonrasının ne getireceğini bilemediklerinden ileriye dönük plan yapamamaktaydılar. Yeni Türkiye dönemindeyse vatandaşlarımızın, gelecekleri anlamında bir kaygıları kalmamış, faiz ve enflasyon sürekli düşmüş, Türk Lirası değerlenmiş, bu durum karşısında da vatandaşlarımız, yarınını güvenli görmeye başlamış, kira öder gibi düşük taksitlerle ev, cüzi taksitlerle de sıfır kilometre araçlar almaya başlamışlardır. Bu değerlendirmeleri yapan Ak Parti Grup Başkanvekilimiz ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey, vatandaşlarımızın içerisinde bulundukları bu rahat yaşamı, son 12 yıllık dönemdeki maddi ve manevi birikimlerini kaybetmemek adına yine güvene, yine istikrara, yine AK Parti’ye destek vereceklerini belirtmiştir. Ancak MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar her zaman yaptıkları gibi söylenenleri çarpıtma yolunu seçmiş ve Yüce milletimizin aklı ile adeta alay etmiştir. Fakat gözden kaçırdıkları önemli bir husus vardır ki, Yüce Milletimiz basiret ve feraset sahibidir ve gerçekleri MHP’nin çarpık muhalefet anlayışına rağmen çok iyi görebilmektedir.

MİKRO MİLLİYETÇİLİKLE OY TOPLAYACAĞINI ZANNEDİYORLAR

Ülkemizin otuz senesine ve binlerce vatan evladının şehit olmasına neden olan, ayağımızda bir pranga olarak bizi durmadan geriye çeken terör belasını, oturdukları yerden hamaset nutukları atarak, Türkiye’nin belli bir bölgesini Türkiye saymayarak, demokratik hak ve talepleri göz ardı ederek, bu milleti mikro milliyetçiliğe iterek oy toplamaya çalışmak, bu ülkenin yönetimine talip olmak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin şu anki politikasını oluşturmaktadır. Bu politika ise tam bir siyasi garabettir. Terörist başının yargılandığı dönemde iktidarda olanların yaptıkları anlaşmalar neticesinde terörist başının idam kararını onaylamayan, rafa kaldıran bir siyasi hareketin bugün bunun üzerinden prim yapmaya çalışması açıkça samimiyetsizliktir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği üzere hiçbir siyasi İmralı ile görüşmemiştir, görüşen de şerefsizdir. Buna rağmen görüşüldüğünü iddia edenler, iddialarını ispatla yükümlüdürler. İddialarını ispat edemeyenler şeref yoksunu kimselerdir. Ak Parti Grup Başkanvekilimiz ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey, İmralı ile görüşme yapmadığını belirtmiş, paralel medya ve bazı basın ve yayın organlarında çıkan görüşme yaptığına ilişkin yalan haberleri de tekzip ettirmiştir. Paralel medyanın ürettiği iftiraları MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın kullanıyor olması içler acısıdır. Paralel yapının ülkemizin dirlik, birlik ve bütünlüğüne kasteden yayın ve yaygaralarına muhalefet partilerinin çanak tutması, gerçekmiş gibi açıklamalarda bulunmaları da bir o kadar acıdır.

SAYIN ÜNAL’LA İLGİLİ SÖYLEMLERİ ABESLE İŞTİGALDİR

Ak Parti Grup Başkanvekilimiz ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey, alnının akıyla Kahramanmaraş’ı adım adım gezmiş, vatandaşlarının sorunlarıyla bire bir ilgilenmiş, her gittiği yerde de vatandaşlarımızın övgüsüne mazhar olmuş, şehrimizin ve ülkemizin sorunlarını kendi sorunları bilmiş önemli bir siyaset adamıdır. Bu nedenle Kahramanmaraş’ı sadece kendi ilçesi sınırları olarak bilen ve tanıyan MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanının siyasi ahlak ve üsluptan yoksun bir şekilde Ak Parti Grup Başkanvekilimiz ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal Bey hakkında söylemlerde bulunması abesle iştigaldir.

BİZİM DAVAMIZ MAKAM, KOLTUK DEĞİL ÜLKE SEVDASIDIR

Bu minvalde Yüce Milletimiz 7 Haziran seçimlerinde de bir kez daha Allah’ın izniyle liyakat sahibini, samimi olanı, kendisine hizmet edeni iktidara taşıyacaktır. Ak Parti kadroları bu işe yüreklerini koymuşlar, yola geri dönmeme üzerine çıkmışlardır. Bizim davamız makam davası, koltuk davası değildir. Bizim davamız Kahramanmaraş Sevdasıdır, Türkiye sevdasıdır. Yapılanlara en güzel cevabı da 7 Haziran’da Durmak Yok Yola Devam diyerek Kahramanmaraşlı Hemşerilerimiz verecektir.”  

Son Güncelleme: 11.04.2015 23:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
VELİ 2015-04-14 14:54:48

sy debgici tarimda çalişan kardeşin daireye gitmeden maaş aliyor yani bankamatikmemuru buna müdahale etsene boş işlerle uğrasana kadar.

Avatar
46 KAHRAMANMARAŞ 46 2015-04-14 09:40:01

amaç magazin bu konular geçeli yillar oldu.gerçi balik hafizaliyiz ya isitip isitip etirin önümüze

Avatar
sırlı 2015-04-13 22:03:05

siz mhp yi yarğılayabilmek için tek başına ikdidar olması lazım koalisyon olarak yarğılayamazsınız.

Avatar
cemil 2015-04-13 17:33:22

bırakın şu biz siz kavgasınıda memleket için ne yaptınız,ne yapacaksınız onu konuşun.tabiki işinize gelmez çünkü hiçten başka birşey yok daha ne konuşuyorsunuz.

Avatar
musa 2015-04-13 15:39:32

sizler artık ınsanlara saf gozuyle bakmaktan kacının ınsanlar gozunu actı ve gerceklerı goruyor bakıyroumkı mhp karabasan gıbı cokmus uzerınıze korkunun ecele faydası yok mahır ıcın calısmayı bırak Allaha calıs dogruları kabullen

Avatar
Ahmet ŞİRİKCİ 2015-04-13 13:53:58

yatak odalarindan çikan para kasalari ve para sayma makinalarini bu zat görmüşmüdür acaba o görmediyse ben gördüm ve hirsiza hirsiz diyebiliyorum sen diyebiliyormusun.

Avatar
VA 2015-04-13 12:00:17

mahir ünal sanki maraşı elbistana bağlamak ister gibi çalışıyor. gerçek hayatta elbistan maraşa bağlıdır.

Avatar
V.A 2015-04-13 11:57:13

maraşlı siyasetçiler "acem palavrası atar" gibi palavra atacağına maraşta neler var diğer illerde neler var,neden bizde yok diye araştırsalar ve öncelikli maraşı daha sonra türkiyeyi düşünsünler daha iyi olur, konuştukları zaman sanki her yerde çok iş yapıyorlar gibi palavra atıyorlar ama maraşımızın durumu ortada.herkese saygılar.

Avatar
bir dost 2015-04-13 10:16:33

17-25 aralıkı, ayakkabı kutularını, sıfırlıyorum babacığımı unutmadık.

Avatar
selçuk 2015-04-13 08:34:36

sayın debgici siz hala 1999 da yasıyormusunuz zaten sıyasetten anlasanız 3 lu koalisyonla tek basına bır hukumetı kıyaslamazdınız.. gecmıste yasamayı bırakın gelecekten bahsedın daha 2 yıl once hortumlanan paraların hesabını verın ılk once

Avatar
yusuf heybetli 2015-04-12 19:32:12

ilk önce şunu belirtiyim,
yazı çok uzun sonunu okurken başta ne dediğini unuttum,
yalnız iyi siyasetcisin anlaşılan,
zamanında liderin olan zatı muhteremle aynı teldesin,
oda ispatlamazsanız şerefsizsiniz diyordu,
peki sonra ne oldu,biliyorsun dimi,
sence şerefsiz kim bu durumda...
az utanın be yüzünüz kızarsın bırakın siyaset agzını az adam olunda doğruları konuşun
yahutta şereften bahsetmeyin...
şunu biliyorum ben senden daha şerefliyim
çünkü bildiğimi,gördüğümü vicdan süzgeçinden geçirdikten sonra konuşabiliyorum

Avatar
murat ak 2015-04-12 15:57:31

Sayın debgici. Akp dış borcu aldığında 129 milyon dolardı şimdi 538 milyon dolar kim hortumcu. Halk anladı sizi size oy yok. Mhp geliyor,

Avatar
vatandaş 2015-04-12 13:47:04

çok güzel yağlama yıkama yapmışlar tebrik ediyorum:d yalakalıkta sınır tanımıyorlar enteresan bir durum

Avatar
KÜRŞAT46 2015-04-12 13:40:39

mhp o dönemin hesabını verir ama sizler nasıl hesap verirsiniz onu bilmem

Avatar
çağrı 2015-04-12 10:09:30

mhp aynı sistemle tek başına iktidar olsaydı siz o zaman görürdünüz mhp nin gücünü

Avatar
sami 2015-04-12 07:33:53

mhp li ilce başkanı doğru söylemiş

Avatar
SERDAR 2015-04-12 06:33:52

millet şimdi sefa mı sürüyor sanki banka borcu sgk borcu olmayan kişi ve kurum mu var akpye sırtını dayayanlar rahat gerisi kan ağlıyor kan

Avatar
hırsıza dur de!!! 2015-04-12 00:33:56

sayın başkan şeref konusundan yaklaşmasanız iyiydi bunu sayın cumhurbaşkanımız kabul etmişti devletin kendi oldugunu kendi emriyle görüşüldüğünü ayrıca akp'deki kişilere paraları faizi ile niye iade edildi bu paraları nasıl kazanmışlardı bunu da açıklarsanız seviniriz...

banner215

banner122

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225