AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Maraş Olayları Açıklaması

Maraş Olaylarının yıl dönümü nedeniyle Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Cihat Sezal, Habibe Öçal ve İmran Kılıç TBMM'de ortak bir basın açıklaması yaptı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Maraş Olayları Açıklaması

Maraş Olaylarının yıl dönümü nedeniyle Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Cihat Sezal, Habibe Öçal ve İmran Kılıç TBMM'de ortak bir basın açıklaması yaptı.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Maraş Olaylarıyla İlgili Şu Açıklamayı Yaptı:

22 Aralık 1978, 12 Eylül öncesinde ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen onun için halkı birbirine düşürenlerin birçok ilimizde tezgâhladıkları olaylardan birisi olan Kahramanmaraş olaylarının yıldönümüdür. Bu yıl dönümlerinde çeşitli sol grupların yazılı ve görsel basında yaptıkları tek taraflı açıklamalar ile başta şehrimiz olmak üzere halkımızı tahrik ettikleri, kamuoyunu farklı bilgilendirdikleri görülmektedir.

Aynı zamanda olayların bu yıl dönümünde Kahramanmaraş’la ilgili olmayan bazı kişilerin ve grupların şehrimize giderek anma bahanesiyle toplumu gerdikleri istenmeyen ve asla müsaade etmeyeceğimiz olayları çıkarmaya çalıştıklarını görmekteyiz. Belirtmemiz gerekir ki bu gruptakileri çoğu Kahramanmaraş’ta yaşamadıkları gibi Türkiye’de de yaşamamakta. Almanya ya da başka bir Avrupa ülkesinde yaşamaktadırlar. Bu kişilere valilik 2010 yılında anma etkinliği için izin vermiş, ancak etkinliğin amacının bir anma değil yeni provokatör eylemler olduğu anlaşılınca bir daha izin vermemiştir.

Bu yılda mecliste bazı milletvekilleri yaptıkları konuşmalarla tek taraflı bir dille şehrimiz hakkında ağır ifadeler kullanmışlardır. Ve bazı gruplar Kahramanmaraş’a gitmek üzere hazırlanmaktadırlar. Bu durum karşısında geçen yıl olduğu gibi bu yılda Kahramanmaraş milletvekilleri olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek üzere bu basın toplantısını düzenliyoruz.

Bilinmelidir ki; 1978 yılındaki Kahramanmaraş olayları ifade ettiğimiz gibi bir takım karanlık güçlerin 1980 öncesi birçok şehirde uyguladıkları kanlı olaylardan bir tanesidir. Masum halkımız Alevi, Sünni, Kürt-Türk diye tahrik edilmiş şehirlerimizde halk birbiriyle çatıştırılmıştır. Onlarca, yüzlerce cana kıyılmıştır. Maraş olaylarını Sivas ve Çorum olaylarından ayrı düşünmek mümkün değildir.

Olayların sorumluları; ülke düşmanı karanlık güçler, bunların devlet içindeki uzantıları, aşırı sol örgütler ve basiretli bir yönetim gösteremeyen, dönemin iktidar ve yöneticileridir.

Olayların kurbanı ise Alevi’si ile Sünni’si ile Kürdü ile Türkü ile masum halkımızdır.

Bugünde aynı oyunu oynamak isteyenler vardır. Ancak 16 yıldır izin vermediğimiz gibi bundan sonrada izin vermeyeceğiz. Kaldı ki halkımız da bugün çok daha bilinçlidir. Ve bu oyunlara fırsat vermemektedir.

Kahramanmaraş’ımız da Alevi’si ile Sünni’si ile tam bir kardeşlik havası hâkimdir. Acılar ve sevinçler birlikte paylaşılmaktadır. Ve her yıl Aralık ayında şehrimizdeki Tüm Sivil Toplum Örgütleri Alevi’si ile Sünni’si ile bir araya gelmekte, birlik beraberlik mesajı yayınlamaktadırlar. Bu senede böyle bir toplantı yapılmış olup, katılımcı listesi ile ortak bildiriyi sizlere okuyup dağıtacağım.

Şunu ifade etmek isterim ki; Maraş olayları tek taraflı yayınlardan değil, farklı kaynaklardan okunmalıdır.

Olaylar hakkında ki Adana sıkıyönetim mahkemesinde görülen davanın iddianame ve kararı ise önemli bilgiler vermektedir. Adana sıkıyönetim mahkemesinde ki 2 nolu Askeri mahkemesindeki 1981/404 nolu iddianame ile 12.04.1984/109 sayılı kararı önemli bir belgedir.

Son olarak; kardeşliğimizi vurguluyorum. Alevi’si ile Sünni’si ile tüm kıymetli kaybettiğimiz insanlara rahmet diliyorum. Başka Türkiye yok; Biriz, Beraberiz, Kardeşiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökkeş 46
Ökkeş 46 - 7 ay Önce

BUNLARIN KENDİNDEN HABERİ YOK MARAŞTA HER GÜN OLAY OLUYOR ZATEN.

sade vatandaş
sade vatandaş - 7 ay Önce

Kimseye faydası olmayan tipler ekran başında yine.

Ekşioğlu
Ekşioğlu - 7 ay Önce

Işe yaramazlar ekranda illaki bir reklam yapacaklar .Aksu çayı zehir saçıyor bir ilgilenseniz diyorum

HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 7 ay Önce

keşke bir günde kahramanmaraş'ın sorunları için açıklama yapsanız

maraşlı ökkeş
maraşlı ökkeş - 7 ay Önce

hikaye

Kuzeyli
Kuzeyli - 7 ay Önce

Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey ilçelerde )
en önemli sorun İSTİHDAM alanlarının yokluğu.
Sürekli göç veriyor. Ama iş imkanı olsa yatırımlar olsa kimse göçmez
Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz
Tarım ve hayvancılığın temel sorunları çözülürse insanlar kendi yaşadığı yerde geçimini sağlar
Ekonomik hareketlilik olur . İlde yaşayan herkes kazanır
Okunması ve gündeme gelmesi dileğiyle

Danışman
Danışman - 7 ay Önce

Ak Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayları şunlar;

1- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör
2- Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek
3- Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Akpınar
4- Türkoğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Şen
5- Pazarcık Belediye Başkan Adayı Yakup Hamdi Bozdağ
6- Çağlayancerit Belediye Başkan Adayı İsmail Celfin
7- Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz
8- Göksun Belediye Başkan Adayı Coşkun Kale
9- Ekinözü Belediye Başkan Adayı Bünyamin Şakalar
10- Afşin Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Güven
11- Andırın Belediye Başkan Adayı İskender Zengin
12- Nurhak Belediye Başkan Adayı Mehmet Aslan

Ertuğrul
Ertuğrul @Danışman - 7 ay Önce

Bekliyoruz inşAllah

dede
dede - 7 ay Önce

bunlar adammı

gökhan
gökhan - 7 ay Önce

VAYY VAY KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ KONUŞMAYI ÖĞRENMİŞ BIRAKIN BU İŞLERİ

Mustafa
Mustafa - 7 ay Önce

Bu vekiller bizim vekillerimiz degil mulakat oylamasi olmadan gelen vekiller kim getirdiyse onlarin vekilleri benim vekilim degil hicbiri

Murat Bey
Murat Bey - 7 ay Önce

Memleket sorunları diyoruz, bir gün de dile getirin yahu...

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 7 ay Önce

konu mankenleri

HEYETLİ
HEYETLİ - 7 ay Önce

Kendilerini canı gönülden kutluyorum ilk kez anlı şanlı K. Maraş'ın adını hep birlikte mecliste andılar tarihe geçilecek bir an!!!!
Başlarını toprağa gömen deve kuşu misali .ben ak paryiye yıllardır oy verdim ama yerel seçimde oy yok partiyi babalarını çiftliğne çevirdiler varsa yoksa yandaşlerı iş kovalıyanlar ihele peşinde koşanlar bunlar kendi hesabına iş olursa yapar vatandaşın işi oldumu güçleri yetmez yazık.Altısı bir ALİ ÖZTUNÇ olamadı nerde akedaşın sorunları hiç dile geldimi yok ama koşarlar bir şükürki bazılarından kurtulduk inşAllah memlekete adam gibi adamlar gelirse iş görürler heni belediye mezarlık yernine bir el attılarmı neredeler yahu bu sorunları bizmi çözeceğiz .. Yorumlara bakın bir olumlu yanı varmı

Murat Bey
Murat Bey - 7 ay Önce

SAdece sosyal medyada şu geldi, şu gitti, şunu yaptım diye fotoğraf paylaşıyorsunuz. Bir gün de memleket için şunu yaptım diye paylaşımda bulunun. Abartıp Meclis çalışma takvimini paylaşan vekil bile var.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154