Ateş, Sert konuştu MÜFRİTSİNİZ

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Fatmalı mahallesinde yaşanan su sıkıntısı ve Ali Öztunç’un acıkmalarını çarptıranlar hakkından ağır konuştu.

Ateş, Sert konuştu MÜFRİTSİNİZ

CHP Onikişubat  İlçe Başkanı Ünal Ateş, Fatmalı mahallesinde yaşanan su sıkıntısı ve Ali Öztunç’un acıkmalarını çarptıranlar hakkından ağır konuştu. Ateş: “Hafta sonuna kadar süre tanıyorum bu yaptırdığımız açıklama ile ilgili çıkacaksınız ve siz açıklama yapacaksınız. Bizim belediye sınırlarımız içerisinde böyle bir olay olmamıştır diyeceksiniz. Bu açıklamayı yapmazsanız müfritsiniz” dedi

Önceki hafta Fatmalı mahallesinde yaşanan su sıkıntısını TBMM gündemine taşıyan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a, Fatmalı mahallesi Muhtarı Şeref Kalay cevap vermişti. Yaşanan bu gelişmelerden sonra CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş yazılı bir açıklama yaptı. 
Ateş açıklamasında: “Geçen hafta içerisinde Milletvekilimiz Sayın Ali Öztunç'un ilçemiz Onikişubat sınırları içerisindeki bazı mahallelerde yaz aylarından bu yana devam eden mahallelere tankerler ile su taşınması ile ilgili sıkıntıyı Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündemine getirmişti. Açıklamada: ‘Cumhuriyet Halk Partisi CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi sınırları içinde yer alan Bekirli, Yeşilkent, Yukarıoba, kişifli ve Karabök mahallelerinde yaşanan ‘susuzluk’ sorununun çözülmemesini eleştirerek, ‘Bu devirde halkı tanker sularına mahkûm etmek hiçbir gerekçeyle açıklanamaz’ demişti. Getirilmesinden sonra o bölgedeki bazı muhtar arkadaşlarımıza alelacele bir açıklama yaptırılarak böyle bir şeyim olmadığı kamuoyuna bildirilmiştir” dedi
BİZİM MUHTAR ARKADAŞLARIMIZA SÖYLEYECEK BİR SÖZÜMÜZ YOK
Ateş yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: “Yaklaşan seçimler Büyükşehirle Onikişubat Belediyesinin baskılarını çok iyi biliyoruz. O yüzden o arkadaşlarımıza hiçbir kırgınlığım ya da kızgınlığım yok. Buradan çok açık bir çağrı yapıyorum muhtarlarımıza; bu açıklamayı yaptıran o kurumların en yetkili kişileri eğer yüreğiniz yetiyorsa bu açıklamayı çıkıp kameralar önünde siz yapacaksınız. Diyeceksiniz ki bizim Onikişubat ilçesi dahil hiçbir ilçemizde tanker ile su taşıması yapmadık. İnsanlara tanker suyu içirmedik. Tanker suyu kullandırmadık. Muhtarlarımız ön plana sürerek bu olaydan sıyrılacağınızı  düşünüyorsanız gerçekten çok büyük bir gaflet içerisindesiniz.
CHP TEYİT ETMEDEN PAYLAŞMAZ
Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe başkanı İl Başkanı milletvekili genel merkez yöneticisi Genel Başkanı asla ama asla hiçbir bilginin doğruluğunu teyit etmeden kamuoyuyla paylaşmaz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin hiçbir sorumlu yöneticisi sadece bir insan harcansın diye hiç kimseye komple kurmaz. Kendisine ulaşan içinde komplo kokusu olan hiçbir bilgiyi değerlendirmez. Bizler sadece halkın yararına olanı savunur halk için zararlı gördüğümüz şeylerin karşısında durur ilgilileri uyarırız. Hiç kimse bizim yöneticilerimizi hele hele Kahramanmaraş milletvekilimizi yalan yanlış beyanat vermekle suçlayamaz. Eğer yalan söyleyen birilerini arıyorsanız kendi etrafınıza bakınız. Sayın Ali Öztunç'un bugüne kadar gündeme getirdiği bütün sorunlar doğru halkın şikayet ettiği ve çözüm bekleyen sorunlardır kendisine telefon açıp teşekkür edip bu eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmanın yapılacağını söyleneceği yerde akıl sınırlarını zorlayarak birilerini çıkarıp alelacele açıklama yaptırmak acizliğin bir ifadesidir. Konu ile ilgili mercilerin en tepesinde oturan kişiler sizlere Hafta sonuna kadar süre tanıyorum bu yaptırdığınız açıklama ile ilgili çıkacaksınız ve siz açıklama yapacaksınız. Bizim belediye sınırlarımız içerisinde böyle bir olay olmamıştır diyeceksiniz. Bu açıklamayı yapmazsanız müfritsiniz. Siz bu açıklamayı yapmazsanız hafta sonu biz gerekli açıklamayı yapacağız”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatmali
Fatmali - 8 ay Önce

Muhtar halkini degil kendini kurtarma pesinde gelecek donemde muhtar olma pesinde. adamin aciklamasi dogru bu beldelerde su yok neymis boru dosenmis neymis doseniyormus boru dosenmesi doseniyor olmasi su oldugu anlamina gelmez adam dogru soyluyor su tankerle tasiniyor sehre 20 km mesafede yerde su tankerle tasiniyor dogru artik bu aciklama uzerine hizla yaparsiniz. Chp millet vekili dedi diye degil halkin ihtiyaci var diye yapin bu hizmeti nolur.

Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

Vay be zoruna gitmiş.

Durdu nacar
Durdu nacar - 8 ay Önce

Köyümüzde su yok sayın vekil doğru söylüyor inanmayanlar gelsin yazın baksin köye

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154