Bahçeli MHP'nin 31 Mart'ta aldığı oy oranını açıkladı

31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre sandıktan çıkan oyların yüzde 7,31'ini alan MHP'nin lideri Devlet Bahçeli "Oy oranımızı yüzde 7.4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart'ta partimizin aldığı oy yüzde 18.8'dir"

Bahçeli MHP'nin 31 Mart'ta aldığı oy oranını açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da partisinin Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu’nu topladı. Toplantı öncesi kameralar karşısına geçen Bahçeli, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Cumhur İttifakı’nın sandıktan zaferle çıktığını belirten Bahçeli, “31 Mart’ta partimizin aldığı oy yüzde 18.8’dir” dedi.

AK PARTİ+MHP YÜZDE 51,6

Seçime ittifak yaparak giren Ak Parti ve MHP’nin 31 Mart’taki toplam oy oranı yüzde 51,6 olarak şekillenmişti. Bahçeli’nin “MHP 18,8 oy aldı” demesi Ak Parti’nin oy oranını yüzde 32,8 olarak hesapladığını ortaya koydu.

BAHÇELİ’NİN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI

-Bu kampta MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın seçimlerde ulaştığı mertebeyi değerlendireceğiz. MHP 31 Mart Seçimleri’ne büyük anlamlar yüklemiştir. Bunda da ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır. 31 Mart Seçimleri’nin kazananı açık ara Cumhur İttifakı’dır. Bunun aksini iddia etmek beyhudedir.

-Partimiz 31 Mart Seçimleri’nde büyük bir başarıya imza atmıştır. Kaybedeceğimizi düşünenler kaybettiler. 31 Mart’ta Türk milleti bekasına sahip çıktı. Aziz milletimiz Cumhur İttifakı’nı ve Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni bir kez daha onaylamıştır.

-Demokrasi kültürümüzün yozlaştırılmasına suskun kalmamız, delilli, ispatlı sandık yolsuzluklarına göz yummamız kesinlikle düşünülemez. Bizim fitnekoliklerle meşgul olacak vaktimiz yoktur. Siyasi düzenbazlarla, siyaset cambazlarıyla oyalanmaya, onların seviyelerine düşmeye halimiz ve hakkımız olmayacaktır. Önümüze bakacağız, işimize bakacağız, millete hizmet yolundan ayrılmayacağız. Oy oranımızı yüzde 7.4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart’ta partimizin aldığı oy yüzde 18.8’dir

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 5 ay Önce

esas cumhur ittifaki kahramanmaraşta kayıp etmiştir hesap ortada

2014 yerel seçim mhp ve akp toplamı 531071

2019 yerel seçim sonucu cumhur ittifak toplamı 422 222

yaklaşık 109.000 oy kaybına uğramıştır

elbistan afşin göksun aynı durumdadır öküz ölüz ölür ortaklık bozulursa vay halinize

Hüsin
Hüsin - 5 ay Önce

Türkü söyler gibi söyleyin arkadaşlar 1-2-3
Baraja gel baraja cnm, baraja gel barajaaaaaa.... dikkat et altındaaaaa boğulmaaaaaaa Cnm boğulmaaaaaa ha ha ha :)

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 5 ay Önce

BAZILARIN BU RAKAMLARDAN HABERİ YOK

2019
2019 - 5 ay Önce

2019 yılında ilimizde gerçekleşmesini istediğimiz konular :
1- istihdam ( kuzey ilçeler için )
2- tarım ve hayvancılık sorunlarının çözümü
3- turizm alanlarının tanıtımı ( esbabı kehf- başkonuş- hançer kanyonu)
4- ilçelere belediye otobüs seferleri
5- Yollar ( Andırın- Göksun ve Ilıca - Maraş
6- Eğitimde ilk onda yer almak
7- Alabalık kültürünün yaygınlaşması

Herkese teşekkürler

türk
türk - 5 ay Önce

akp yi bitirirse bu belediye ye torpille adam alma. memuriyete torpille adam alma bitirir.

memo
memo - 5 ay Önce

yerel seçimlerde partinin oy oranını belediye meclisinde ki oran gösterir mhp 18.8 ak parti 41 küsür topladığında 60 a yakın eder

Bektasoglu
Bektasoglu - 5 ay Önce

Bu secimin kaymagini MHP yedi...ozellikle istanbulda aday koymadilar diye calismadilar….mhp teskilatida sahada olsaydi bu kadar oy calamazlardi.ayrica mhp lilerin cogu sandiga gitmedi.....Istanbul tembellige , iki kilo domatese ve 25 kurusluk naylon posete gitti vesselam

SIRADAKİ HABER