Bastırmacı: Kahramanmaraş’ı Hak Ettiği Yere Taşıyacağız!

Seçim çalışmaları kapsamında dün Odun Ambarları, otogar ve Döngel Mahallesinde esnafları ziyaret eden, İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mustafa Bastırmacı, Kahramanmaraş’ın hak ettiği hizmeti İYİ Parti iktidarıyla alacağını söyledi.

Bastırmacı: Kahramanmaraş’ı Hak Ettiği Yere Taşıyacağız!

Esnafın ekonomik kriz serzenişleri karşısında kötü giden ekonomi süreçleri iyileştirmek için alınacak önlemler Kahramanmaraş’ın hak ettiği yere gelmesinde iyi partinin üstleneceği misyon üzerine sohbet eden Bastırmacı, insanların yaşadıkları sıkıntıları çok yakından takip ettiklerini ifade etti. Ülkede yaşanan ekonomik krizi başta esnaf ve asgari ücretli vatandaşların yaşadığını aktaran Bastırmacı, İYİ Parti’nin iktidara gelmesiyle uygulayacağı ekonomi planları sayesinde vatandaşların rahat bir nefes alacağını kaydetti. Bastırmacı, “Ekonomimiz çok iyi dediler, hemen ardından ekonomi çok kötü erken seçime gidelim dediler. Madem ekonomi çok kötü o zaman düzeltmek için neden bir şeyler yapmıyorlar? Erken seçimden önce düzeltemediği ekonomiyi erken seçimden sonra nasıl düzeltecekler? İktidarın ekonomiyi düzeltmek için 2019 yılına kadar zamanı da imkânı da vardı. Tek başına iktidarda olan bir parti! Üstelik koşulsuz destek veren bir de muhalefet partisi var. OHAL döneminde ellerinde de her türlü yetki ve imkân var. Neden şimdi yapmıyorlar? Çünkü beceremeyeceklerini biliyorlar. OHAL yetkilerini ekonomiyi düzeltmek için kullanıp beceriksiz olmaktansa baskın bir erken seçimle iktidar sevdalarını sonsuza kadar yaşamak istiyorlar. Ama İYİ Parti iktidarı bu keyfi saltanata son verecek ve halkımız beklediği refaha kavuşacak” dedi.

Konuşmasında gençlerin ve çocukların eğitimleri üzerinde de duran İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mustafa Bastırmacı, şöyle konuştu: “Gençlerimiz, maalesef önünü göremiyor. Tek adamın güdümünde her sene sistem değiştiren bir Milli Eğitim Bakanlığı var. Bakmayın siz yerli ve milli olmaktan bahsettiklerine! Yapboz oyunu gibi eğitim sistemi değiştiren ilgili bakanlık, daha milli bir eğitim modelini oluşturamadı. Birileri egolarını tatmin edecek diye çıkıp eğitim sistemini istediği gibi değiştiriyor; olan bizim çocuklarımıza, gençlerimize oluyor. Sınavlarda soruların çalınmasına göz yuman iktidar, yıllardır kul hakkının en alasını yedi. Yıllardır, ‘Bizim adamları yerleştirelim’ düşüncesiyle, hakkaniyetten uzaklaştılar ve son olarak getirdikleri mülakat sistemiyle de liyakati tamamen bıraktılar. Hak ve hukuk kavramı, iktidarın sadece ağzına aldığı iki kelimeden öteye gidemedi. Önceleri sadece gençlerimizin iş kaygısı vardı; şimdi ise bu kaygı, bu karamsarlık, çocuklarımıza kadar indi. Ancak bu kadar olumsuzluklar içinde insanımızı sevindiren bir şey var! O da İYİ Parti gerçeği. İyi insanların başlattığı ve samimi insanlar arasında hızla yayılan bu hareketin tek amacı var. O da halkı iktidara taşımak!”

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
FATİH
FATİH - 8 ay Önce

YOLUN AÇIK OLSUN BÜYÜK BAŞKAN

SERKAN
SERKAN - 8 ay Önce

mustafa bey sen mhpli değil miydin ahbe abi çok severdim seni

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224