CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç: Cuma günü belirlenecek!

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, cuma günü yapılacak parti meclisi toplantısında partisinin yerel seçim stratejisinin belirleneceğini söyledi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç: Cuma günü belirlenecek!

CHP Pati Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, cuma günü yapılacak parti meclisi toplantısında partisinin yerel seçim stratejisinin belirleneceğini söyledi.

CHP Milletvekili Ali Öztunç, Parti Meclis Üyesi ve İzmir Milletvekili Sevda Ertan Kılıç ile Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Kahramanmaraş'ta parti binasında basın toplantısı düzenledi. 2 gündür kentte olduklarını belirten milletvekilleri, dolardaki yükseliş ve Türkiye ekonomisiyle ilgili CHP olarak hazırladıkları çözüm önerilerini sivil toplum kuruluşlarıyla paylaştıklarını ve olumlu yanıt aldıklarını söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan milletvekillerinden Ali Öztunç, 9 Eylül'de yapılan il başkanları toplantısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İYİ Parti var, HDP var, SP var. Bir araya gelinebilir, tek aday çıkarılabilir" şeklinde bir beyanda bulunduğuna daire haberlerin olduğu hatırlatılarak, ittifak konusunda bir çalışma yapılıp yapılmadığı sorusu üzerine şunları söyledi:

"Geçtiğimiz hafta yerel seçim stratejilerine ilişkin ilk toplantımızı yaptık. MYK da yapıldı. Cuma günü de yerel seçim stratejimiz belli olacak parti meclisimizde. Biz Ak Parti gibi değiliz, bizde demokrasi var, bizim partimizde yetkili kurullar çalışırlar. Yani parti meclisi laf ola beri gele diye değildir. Parti meclisinde konuşulur, tartışılır, oylanır, ona göre karar alınır ve bunu bu Cuma günü sağlayacağız. İttifak konusunda şu anda bir şey söylemem doğru olmaz, partimizin yönetimi var, parti meclisimiz var. Orada konuşulup tartışılır, ona göre bir karar alınır."

ŞENGÜL: GENEL BAŞKANIMIZ BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMEDİ

Aynı soruya CHP İl Başkanı Esat Şengül ise şöyle yanıt verdi:

"İl başkanları toplantısında genel başkanımız böyle bir şey söylemedi. Hangi basın mensubu dışarıya nasıl yansıttı, bilmiyorum, aksine ittifak yok arkadaşlar. Parti meclisi, meclis üyelerimiz ne karar alır onu bilemeyiz ama onların aldığı karara tabi oluruz. Ama genel başkanımızın il başkanlarına hitaben konuşması da net, ittifak yok. Ancak herkes kendi yerelinde bu ittifakları gayri resmi yapabilir" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet hıdır
ahmet hıdır - 8 ay Önce

SAYIN VEKİLİM SİZİNGİBİ MARAŞ SEVDALISI BİR ADAY OLURSA OYUMUZ SİZİN BİZİM MARAŞTA ŞU KADAR OYUMUZ VAR DİYE DÜŞÜNMEYİN OLAĞANÜSTÜ RAKAMLAR ÇIKACAĞINA EMİNİM

SARI
SARI - 8 ay Önce

ali bey senin için ilkdefa chp ye oy verecegim sana güvenim tam bizim partinin vekilleri ancak türübüne oynasın üç tane belediye başkanı var kazana biliyorlarsa bir muhtarlık kazansınlada görelim tayyib baba bunları başkan yapıyor maraş halkına cevab verecek kapasite yok bularda

AMAN
AMAN - 8 ay Önce

AMAN DEYİM İYİ BİR ADAY BELİRLEYİN.MHP AKP İLE BİR OLDU MİLLET ONLARDANDA VAZGEÇTİ TAM BİR FIRSAT İYİ DEĞERLENDİRİN.OYUM CHP YE.

M
M - 8 ay Önce

SN ALİ ÖZTUNCUN KAPESİTESİNDE ADAY CIKRTIRSA CHP BU DEFE CHP K.MARASTA %45 ALIR BEN DANİ CHP YE OY VERCEGİM.

serkan
serkan - 8 ay Önce

Kılıçdaroğlu genelbaşkan olduğu sürece değil ali öztunç babam chpden aday olsun değil oy günahımı gene vermem.

mnki
mnki - 8 ay Önce

serkan.tayyip.baba.diyorsun.deyilmi

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224