CHP'li Yasemin Öney Cankurtaran: Terörist arıyorsan Maraş'a bak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Deniz Gezmiş'e terörist diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki gösterdi. Cankurtaran, "Bahçeli’ye söylemek lazım, terörist arıyorsa Maraş ve Çorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar" dedi.

CHP'li Yasemin Öney Cankurtaran: Terörist arıyorsan Maraş'a bak
banner208

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Bandırma İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Cankurtaran, eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yaptığı “Parkasız Deniz Gezmiş” benzetmesini eleştirdi.

Cankurtaran, “Zamanında kendini BOP eş başkanı olarak ilan eden birinden antiemperyalist olabilir mi? Erdoğan bugün kendi çıkarlarından dolayı ABD’yi eleştirebilir. Reza Zarrab olayından dolayı çıkarlar ters düşmüş durumda. Emin olun ki, Zarrab olayı çözüldükten sonra AK Parti’nin de Erdoğan’ın da Amerika aşkı depreşecek” diye konuştu.

"Hiç kimseyi Deniz Gezmiş ile kıyaslamak kimsenin haddi değildir”

Dilmen’in sözlerini “cehalet” şeklinde nitelendiren Cankurtaran, “ABD Başkanı Trump aradığı takdirde, tüm yetkililerin ve Cumhurbaşkanı’nın yine koşa koşa Amerika’ya gideceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu anlamda Deniz Gezmiş’e benzetmek, antiemperyalist olarak göstermek çok büyük bir cehalettir diyorum. Deniz Gezmiş, Filistin’in özgürlüğü için Filistin’e gitmiş, savaşmıştır. Bütün dünyanın, hatta kendisi gibi düşünmeyenlerin bile saydığı bir devrimcidir. Hiç kimseyi Deniz Gezmiş ile kıyaslamak kimsenin haddi değildir” ifadelerini kullandı.

“Bahçeli, böyle giderse, hem AK Parti’nin hem de Erdoğan’ın avukatları işsiz kalacak"

Yasemin Öney Cankurtaran, Dilmen’in sözleri hakkında açıklama yapan MHPGenel Başkanı Devlet Bahçeli ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’a da tepki gösterdi. Bahçeli ve Özdağ’ın, Deniz Gezmiş için “terörist” dediklerini hatırlatan Cankurtaran, şunları söyledi:

“Bahçeli, böyle giderse, hem AK Parti’nin hem de Erdoğan’ın avukatları işsiz kalacak. Bahçeli onların avukatlıklarını üstlenmiş durumda. Hangi konu olursa önce kendisi açıklama yapıyor. Şimdi Bahçeli’ye söylemek lazım, terörist arıyorsa Maraş ve Çorum’da çocukları, kadınları baltayla kesenlere baksınlar. Ya da Bahçelievler’de eterle bayıltıp ardından öldürdükleri öğrencilere baksınlar. Selçuk Özdağ’a gelince; yıllarca Suriye’de kafa kesen cihatçıları, hani kendilerinin de silah gönderdiği cihatçıları bize devrimci diye yutturmaya çalışanlar bunlar değil miydi? Deniz Gezmiş hiç kimseyi öldürmemiş gerçek bir devrimcidir. Herkesin dünyada saygısını kazanmıştır. Lütfen ne Bahçeli ne de Özdağ, Deniz Gezmiş’in adını ağızlarına alsınlar” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran'ın Kahramanmaraş'ı hedef alan sözlerine Kahramanmaraşlı siyasilerin nasıl bir tepki verecekleri merakle bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sultanoğlu
sultanoğlu - 4 ay Önce

Sen haddini bil ilk önce bir de çıkmış Kahramanmaraş'ın adını anıyorsun, Kahramanmaraş gibi bir yer mi varda öyle konuşuyorsun. Haddini bil dedik haddini bileceksin, bilmiyorsan bir Kahramanmaraş'lı çıkar bildirir. ''Haddini'' Ona göre ayağını denk al

syf
syf - 4 ay Önce

Sen ve Senin gibiler için KAHRAMANMARAŞ ve İnsanları her zaman var olacak.
KAHRAMANMARAŞ,TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN Her zaman sigortası olmuştur.

sultanoğlu
sultanoğlu - 4 ay Önce

Bakın Yasemin Öney Cankurtaran Genel Başkan Yardımcısı mısın nesin kimsen kimsin fark etmez. Kahramanmaraşı ilk başta tanı da ondan sonra yargıla Tüm Türkiye Kahramanmaraş ile gurur duyar sizde gurur duyacaksınız. Gurur duymasını bilmiyorsanız öğreneceksiniz. Öğrenmek için ilk başta Kahramanmaraşa geleceksiniz. Şimdi düşündünüz neden Kahramanmaraş a gelinecek diye değil mi? Gelsinde görsün nice Kahramanlar diyarı olan Kahramanmaraşı yaşayarak görsün de utansın.

KAHRAMANMARAŞLI
KAHRAMANMARAŞLI - 4 ay Önce

her yıl aynı teraneler... yiyen bulursanız yedirin bu zırvalarınızı

kahramanmaraşlı
kahramanmaraşlı - 4 ay Önce

öncelikle haddini bil maraş değil kahramanmaraş kuyruk acınmı var gel seninde kuyruğunu düzeltelim. Kahramanmaraş olmasa sende olmazdın şimdi, sen dünkü bebeksin daha sen ne anlarsın maraş olaylarından nasıl yaşandığını biliyormusun sana bu konuşma hakkını kim veriyor onlarıda al kahramanmaraşa gel insanların nasıl milliyetçi olduğunu gör. vatansever insanların nerede yaşadığını gör.

syf
syf - 4 ay Önce

Sende genel Başkanın gibi MANKAFALISIN Al birini vur ötekine.

SARI
SARI - 4 ay Önce

fıransız atık ları ejdadımız cihat yaptı katli yam degil sizin gibiler de kuyruk acısı var

İDRİS
İDRİS - 4 ay Önce

Haddini aşmış zilli eski defderedn bişey çıkmaz ona .Ürümesini bilmeyen iii sürüye getirir kurt misali .


SIRADAKİ HABER

banner124

banner122

banner112

banner224

banner191

banner154

banner126