Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çelikler Holding Patronunu Telefonda azarlamış

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi, Cuömhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'ın Afşin Elbistan Termik Santrallerini de işleten Çelikler Holding'in sahibi Tahir Çelik’i arayarak azarladığını yazdı.

SİYASET 04.12.2019, 09:50 04.12.2019, 11:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çelikler Holding Patronunu Telefonda azarlamış
banner257

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'u tehdit ettiği iddia edilen Çelikler Holding sahibi Tahir Çelik’i arayarak azarlamış. Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'nin yazdığı bilgiye göre Erdoğan'ın sözleri üzerine Tahir çelik 'O Zaman ben Bırakayım' demiş.

İŞTE ABDULKADİR SELVİ!NİN YAZISININ O BÖLÜMÜ

Erdoğan da ABD dönüşünde Afşin-Elbistan Termik Santralı’nı işleten Çelikler Holding’in sahibi Tahir Çelik’i arıyor. “Biz sana süre verdik. Şimdiye kadar ne yaptın?” diye soruyor. İkna edici bir yanıt alamayınca bu kez, “Sen ne yapıyorsun, anlat” diye üsteliyor. Holding sahibi ise “Sayın Cumhurbaşkanım, 10 bin kişiye ekmek yediriyoruz. Biz bunun altından kalkamayız. Sürenin uzatılmasını talep ediyoruz” diyor. Erdoğan bu yanıt üzerine sesini yükseltiyor. “Süre uzatımına rağmen sen hiçbir şey yapmamışsın” diye çıkışıyor. Erdoğan’ın sertleşmesi üzerine holding sahibi, “O zaman ben bırakayım” diyor. Erdoğan, “Ben sana onu demiyorum. Ne yaptın, onu soruyorum” dedikten sonra telefonu kapatıyor.

Süre uzatımı konusu, AK Parti grup yönetiminde de ele alınıyor. Süre uzatımına sıcak bakılmıyor, “Şimdiye kadar yapılmamış, şimdi de yapılmaz” deniliyor. Ancak Enerji Bakanlığı işin mali boyutunu gündeme getiriyor. İşletmelerin 10 bin kişiye istihdam sağladığı belirtiliyor. Bunun üzerine 6 aylık sürelerle yaptırım zorunluluğu getirilmesi eğilimi oluşuyor.

Bu süreçte termik santralların işletmecileri uzlaşmaz bir tutum içine giriyorlar. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, ek süre verilmediği takdirde çalışanların işine son verileceği şeklinde tehdit edildiklerini söylüyor. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Beni, AK Parti milletvekili Ahmet Özdemir’i tehdit ediyorlar” diyor. Termik santralı işleten Çelikler Holding’in sahibi Tahir Çelik’le de konuştum. Tehdit iddialarını reddetti. “Baca gazlarıyla ilgili filtre sistemini çok hızlı bir şekilde yapacağız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı’nın vetosuyla ilgili bir tweet attığı için “Hem oy verdi, hem vetoyu savunuyor” şekilde sosyal medyada sataşmalara maruz kaldı. Mahir Ünal, başından itibaren süre uzatımına karşı çıkan milletvekillerinden. Ayrıca Meclis tutanaklarını da inceledim, oy vermemiş. Şimdi doğruya doğru, yanlışa yanlış.

 KULİSLERDEN İKİ ESPRİ

SİYASETÇİLER ciddi insanlar. Ama o ciddiyetin altında kimi zaman güçlü bir mizah duygusu gizli olabiliyor.

Dün Meclis kulislerinde iki espri dolaşıyordu:

1- AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkardığı yasayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veto etti...

2- Ayağını kaydırmak istediğin siyasetçiyi kaz partisine davet et...

Yorumlar (10)
Ede46 6 ay önce
10 bin kişiye iş veriyorsun da 200 bin kişiye ölüm dağıtıyorsun.. .çalışan emeğinin karşılığını alıyor babanın hayrına vermiyorsun ya parayı
haber 6 ay önce
cenabı Allah bu kadar insanı zehirleyenlerin, zehirletenlerin, göz yumanların, destek verenlerin iki cihanda da cezasını versin. bu havadan dolayı gelecek hastalıkları önce onların başlarına versin ki anlasınlar. ateş düşmeden yanmanın ne olduğu anlaşılmıyor.
meraklı 6 ay önce
sanki taşın altında eli var.. yahu sende insansın rızkına vesile olduklarında kafasız adam. versinler bakalım aynı imkanları Kahramanmaraş insanı bu işletmeyi düzenli tertipli çatır çatır çalıştırmıyor mu? yeter artık milleti aptal yerine koymayın... dünyada kaynaklar sınırsızdır.. aç gözlü insanlar yüzünden millet perişan ediliyor...
Ali 6 ay önce
Avutun kendinizi fırça çekmişmiş. inandık.
ökkeş 6 ay önce
1 hafta sonra unuttururlar gündem değişir
KARA46 6 ay önce
HİZMETTE TARİHE GEÇTİNİZ SAYIN AK PARTİ MİLLET VEKİLLERİ BUNUNLA SİYASET BİLİMİNDE DERS OLARAK ANLATILACAK TEBRİKLER TEŞEKKÜRLER CUMHURBAŞKANIM

r
İdris 6 ay önce
Çelikler holdink sen 10 binkişiyi hiçde düşünmüyon çebini düşünüyon sahtekar .
Alihan Barut 6 ay önce
Aile ve Sosyal Politkalara sağlık daire başkanı, sagliksenden Mutlu Kaya atanmış, aslı varmı acaba?
Ali 6 ay önce
Bide kayıp ilanı vereydin bari
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?