Erdoğan: Millet aç diyorlar, biz ekonominin kitabını yazdık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'na katıldı. Erdoğan, hükümetin ekonomi politikalarına eleştirenlere sert çıktı: "Millet aç" diyor. Kafanız nasıl çalışıyor? Biz bu noktada ekonominin kitabını yazdık. Yazmaya devam ediyoruz.

SİYASET 14.11.2021, 17:33
Erdoğan: Millet aç diyorlar, biz ekonominin kitabını yazdık
banner257
banner226

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması’na katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan şunları söyledi:

– Son 19 yılda her başarının gerisinde çok ciddi bir emek gayret sabır strateji ve alın teri vardır. Her eser proje ve demokratik reform için çetin mücadeleler verdik. Çanakkale’de son tabliyenin vidalarını sıktık. Şimdi bu köprüden 6 dakikada karşıdan karşıya geçeceğiz. Bu nasıl yapıldı? Söyleyeyim… Burası 2 milyar 400 milyon Euro’ya çıkmış olan bir köprüdür.

KAFANIZ NASIL ÇALIŞIYOR?

– Yap-işlet-devretle inşallah 12 yıl sonra bu köprü devlete, millete kalacak… Ama bunların kafası buna basmaz. Diyor ki nasıl yaptınız, bunu işte böyle yaptık. Türk firmaları ve Kore işbirliğiyle yaptık. 5 bin kişi çalışıyor. “Millet aç” diyor. Kafanız nasıl çalışıyor? Biz bu noktada ekonominin kitabını yazdık. Yazmaya devam ediyoruz.

KÖTÜ KOMŞULAR BİZİ EV SAHİBİ YAPTI

– Demokrasimizi güçlendirdik. Ekonomimizi bir avuç elite rağmen büyüttük. Savunma sanayimiz yüzde 20’deydi, şimdi yüzde 80 yerli. Ah memur kardeşlerim… İlk seçim kazandığımızda ABD ve Avrupa ziyareti yaptım. Bush’a gidip “Bak biz terörle mücadele yapıyoruz, İHA verecektiniz vermediniz” dedim. Dışişleri Bakanını çağırdı, “Türkiye’ye süratle insansız hava aracı vereceksiniz” dedi. 38 saat süreyle aldık.

– Bu bizi ev sahibi yaptı. Bayraktar’ın sahibi Allah rahmet eylesin oğullarıyla yaptı. İHA’larımız SİHA’larımız var. Teröristleri yok ediyoruz. Hem içeride hem de sınır dışında. Evet kötü komşular bizi ev sahibi yaptı.

ENFLASYONA KARŞI MİLLETİMİZİ EZDİRMEDİK

– Hamdolsun bugüne kadar milletimizi enflasyona karşı hiç ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözmeyi planlıyoruz. Gerçi bizim yıllar önce sözünü verdiğimiz ve hazırlıklarını başlattığımız 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçıların olduğunu görüyoruz.

Yorumlar (8)
Duran çelik 4 hafta önce
Ezilmedi ihya oldu milletiniz. Allah a şükür kalbimiz atıyor nefes alabiliyoruz hale
alperen 4 hafta önce
sonuna kadar erdoğan.evde iki çocuguna söz geçiremeyenler ülke yönetmeye kalkıyor oturduğu yerden.bu ülke için ömrünü verdin Allah senden razı olsun.
Vatandaş 3 hafta önce
"Evde iki çocuğuna söz geçiremiyenler".
Sayı ünlü bir insanı ezip amerikayı "taşınan" malum şahsın oğluna ne oldu?
Ahmet AZAK 3 hafta önce
:)))))))
Ali yan 4 hafta önce
Bir yüzükle gelip ailesiyle dünyanın en zengin insanlarından biri olmasa iyiydi..!! Ailesinin mal varlığı araştırılırsa görülecektir ne demek istediğim..
Önce vatan 4 hafta önce
Bunların hepsi yazar,güngör belediye kitabı yazdı mahçiçek DPT uzmanı vs..hepiniz hikayesiniz.
Ahmet AZAK 3 hafta önce
Sarayda yaşamak böyle birşey işte. Tok olan aç olanın halinden anlamaz ki. Sade bir vatandaş gibi yaşasa Reis vatandaşın halini anlar ama...
HAKİKAT 3 hafta önce
avrupa bizi kıskanıyor değilmi asgari ücretin açlık sınırı altına düşmüş ekmek 2 lira olmuş 37 lira ya aldığımız yağ 120 tl olmuş herşey 2 kat artmış dolar almış başını gitmiş hala daha kitap yazdık diyorsunuz dalga geçer gibi
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı