banner240

Erdoğan: Muhalefet partileri, milletin acısını paylaşmak yerine istismar peşinde koştular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için geldiği Kahramanmaraş’ta muhalefet partilerini eleştirerek, “Devletimiz artık 80’lerin, 90’ların en kaz altında kalan devleti değildir” dedi.

SİYASET 10.09.2021, 17:50
Erdoğan: Muhalefet partileri, milletin acısını paylaşmak yerine istismar peşinde koştular
banner257
banner226

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi. 
 “Devletimiz artık 80’lerin, 90’ların en kaz altında kalan devleti değildir”

Kahramanmaraş’a verdiği sözü yerine getirmenin memnuniyeti içerisinde olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Edelerle bir araya gelmenin bahtiyarlığı içerisindeyim. Kahramanlar diyarı Kahramanmaraş’a 31 Temmuz’da gelecektik. Ancak Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz ve güney vilayetlerini etkisi altına alan orman yangınları sebebiyle ziyaretimizi ertelemek zorunda kaldık. Kahramanmaraş’a verdiğimiz sözü 40 gün sonra yerine getirmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu vesile ile bir kez daha yangın ve sel felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Allah’tan rahmet diliyorum. Devletimiz artık 80’lerin, 90’ların en kaz altında kalan devleti değildir. Türkiye Cumhuriyetinin gücüne bağlı olarak imkanları da genişlemiştir. Bugün artık ekonomisiyle büyük, hedefleriyle büyük, şefkati ve vicdanıyla büyük bir Türkiye Cumhuriyeti vardır” dedi. 

“Muhalefet partileri, milletin acısını paylaşmak yerine istismar peşinde koştular”

Konuşmasının devamında muhalefet partilerinin tutumunu eleştiren Erdoğan, “Bu süreçte tek kaygımız muhalefetin bu çalışmalara destek olmak yerine, günlük siyasetin kısır tartışmalarına meze yapmasıdır. Hep söylediğim gibi bizi iş yapmak, hizmet üretmek değil muhalefetin yalan ve iftiralarıyla uğraşmak yoruyor. Bizi başkalarının tuzaklarından ziyade ülkemizdeki kimi çevrelerin basiretsizliği, hatta ihanete varan gafleti üzüyor.

Öyle ki, vatandaşlarımızın canının ve malının derdine düştüğü bir dönemde muhalefet partileri, milletin acısını paylaşmak yerine istismar peşinde koştular. Uçak meselesinden araç, gerece kadar olmadık iftiralarla, yetmediği yerde yalan terörüne başvurarak, insanımızın kafasını bulandırmaya çalıştılar. Bu süreçte hep birlikte yaşadıklarımız, bu ülkenin halen en büyük eksiğinin yerli ve milli muhalefet açığı olduğunu göstermiştir. Biz siyasetimizi elbette karşımızdaki bu vahim tabloya göre belirlemiyoruz. Gözünü ve gönlünü husumet bürümüş, bu kifayetsizlerin kendi ihtiraslarıyla, kendi çapsızlıklarıyla baş başa bırakıp yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu. 

Yorumlar (4)
hasan 2 hafta önce
O yüzden mi durmadan afganları, suriyelileri ithal ediyorsun?
Ökkeş otatar 2 hafta önce
Bence en büyük problem münafık fazlalığı
AFŞİNLİ EDE 2 hafta önce
Sayın Türk ve İslam Aleminin sun lideri çok dogru söylüyorsun
Üreten projeler yapan bir muhalefet olacakki Hükumeti zorlayacak ama nerde bizde öyle muhalefet
Bizdeki muhalefet Terörün peşinde vatan hayinligin peşinde .
Enbüyük yaptıgı işde yalan ve algı oparasyonu başka bir işleri yok
Gerçi bu muhalefet Hükumet olmakda istemiyor bana kalırsa
Çünkü kim ugraşacak bukadar sorunlarla
Negüzel herşeye hayırde yattıgın yerde maaşını al yat aşagı
millet 2 hafta önce
Muhalefetin derdi milletin derdi olmuş, oysa muhalefetin derdi milletin derdi olmalıydı .
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54