Kahramanmaraş'ta CHP İYİ Parti'yi MHP Ak Parti'yi Destekleyecek iddiası

CHP ile İYİ Parti arasında varılan İttifak Anlaşmasının yankıları sürerken Kahramanmaraş'ın durumu tartışılmaya devam ediliyor. Kahramanmaraş'ta CHP'nin İYİ Parti'yi destekleme ihtimaline karşı Ak parti ile MHP'nin de ittifak yapacağı konuşuluyor.

Kahramanmaraş'ta CHP İYİ Parti'yi MHP Ak Parti'yi Destekleyecek iddiası

CHP ile İYİ Parti arasında varılan İttifak Anlaşmasının yankıları sürerken Kahramanmaraş'ın durumu tartışılmaya devam ediliyor. CHP il Başkanlığı yalanlasa da Ulusal basında CHP'nin Kahramanmaraş'ı İYİ Parti'ye bıraktığı konuşulmaya devam ediliyor.

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt CHP-İYİ Parti ittifakı ile ilgili olarak sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Allah aşkına! CHP böyle mi olacaktı? Kahramanmaraş, Ordu, Trabzon, Balıkesir, Manisa, Samsun, Kocaeli, Konya ne varsa verdiler. Teslimiyet bu olsa gerek” diyen Enginyurt, bu görüşlerini Twitter’da paylaştı.

Bu arada İYİ Parti ile CHP'nin Kahramanmaraş'ta ittifak yapacağının konuşulması Cumhur İttifakı cephesinden yeni bir hamleyle karşılık buldu. İddiaya göre MHP Kahramanmaraş'ta aday çıkarmayacak ve Ak Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör'ü destekleyecek.

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinde yapılan haberde "CHP ve İYİ Parti’nin anlaştığı 3 büyükşehir dışında Antalya, Adana, Denizli, Konya, Kahramanmaraş, Kocaeli, Samsun, Trabzon, Gaziantep, Sakarya, Kayseri, Erzurum ve Kahramanmaraş’ta da AK Parti ve MHP’nin ittifak yapması bekleniyor." ifadelerine yer verildi.

MHP'nin henüz Kahramanmaraş'ta aday çıkarmaması da bu iddianın doğru olabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Bu arada İnternetHaber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Özışık'da yazdığı yazıda bu konuya değindi... İşte yazının o bölümü.

İyi Parti ise Balıkesir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya, Gaziantep, Denizli, Kahramanmaraş ve Manisa'da aday çıkaracak. CHP ise bu isimlere destek verecek.

Aslında genel tabloya baktığımızda Kemal Kılıçdaroğlu'nun hesap uzmanlığını konuşturduğunu, asla kazanamayacağı illeri, kazanma ihtimali olmayan İYİ Parti'ye kakaladığını görüyoruz. 

Çünkü; Balıkesir, Kocaeli, Konya, Samsun, Trabzon, Kayseri, Sakarya, Gaziantep, Denizli, Kahramanmaraş ve Manisa gibi illerde İYİ Parti'nin kazanması ihtimal dahilinde değil.  

Haber46'nın siyasi kulislerden aldığı bilgiye göre Kahramanmaraş Büyükşehir'de CHP, İYİ Parti'yi, MHP ise Ak Parti'yi dersteklemeye yakın görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
sıddık koç
sıddık koç - 1 yıl Önce

Güngör e benden oy yok!

smtkmlk
smtkmlk - 1 yıl Önce

Akp nin zaten elimde diye baktığı illerde en başı çekiyoruz. İttifak yapsa ne olur yapmasa ne olur.
Oyu düşer ama yine kazanır. Lakin Ali Öztunç gibi bir aday olursa ve tanıtımını iyi yapılırsa zorlanabilir.

ccc
ccc - 1 yıl Önce

şahsım adına böyle bi ittifak olursa oyumu iyi partiye veririm.

CANALİ
CANALİ - 1 yıl Önce

BAŞKAN SAYIN ALİ ÖZTÜNÇ

Cuma  cuma
Cuma cuma - 1 yıl Önce

Ak partiden nefret ettiğim için oyumu mhp ye verecektim.ama mhp akp birleşirse oyumu iyi partiye veririm.

akpli
akpli - 1 yıl Önce

Kimse vatan millet edebiyatı yapmasın bu nasıl ittifak arkadaş eğer Mhp burdada ülkücüleri sattıysa oyum Ali Öztunç a olacak

TC'li
TC'li - 1 yıl Önce

Mhp ittifak yaparsa oy moy yok. Akpye ne benden ne ailemden ne sülalemden oy yok. bu millet de hala at gözlükleriyle bakacaksa ülkenin anasını ağlatanlara buyursun oy versin.

cCc46
cCc46 - 1 yıl Önce

Güzel atıyorsun balık geliyor mu bari ?

güzel yorum
güzel yorum @cCc46 - 1 yıl Önce

hemde en sazanından geliyor kardeşim...

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Kakaladığını görüyoruz tabirini düzeltmenizi bekliyoruz. Bu tabiri köşe yazınızda kullanın ama anonim haber dilinde kullanarak kaçak dövüşmeyin.

mklfım
mklfım - 1 yıl Önce

k. maraş'ta mhp ye verecektim ama böyle bişey olursa
oy kullanmaya gitmem bile siyaset mahalle kavgasına dönmüş resmen

ry
ry - 1 yıl Önce

bu ne böyle.seçime girmeyen partileri kapatmak gerekir

mustafa
mustafa - 1 yıl Önce

kendi aralarında birbirini desteklesinler. Desteğe destek yok benden. Herkes kendi adayını çıkarsın.

ne önemi var
ne önemi var - 1 yıl Önce

Kahramanmaraşın talihi malesef adı ak olsa da aynı aksu çayı gibi
adı ak kendi kara bakarsan güllük gülistan ama çevre illere göre viranız viran
bu 7 uyurlar yıllardır uyuyor her geçen dönem bir öncekine göre kalite düşüyor mecliste bizim temsil eden vekilmi var da belediyede başkan olsun
akp aday çıkarmısın yine başlanlık akp ye gider ne yazık durum içler acısı bu yüzdende bize herşey müstehak


SIRADAKİ HABER