Kahramanmaraş'ta ertelenen kongre süreci yeniden başladı

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, 'Kahramanmaraş İçin İnandığın Yolda Yürü' sloganıyla başlattıkları 7. Olağan Kongre sürecinin devam ettiğini söyledi.

SİYASET 09.03.2020, 16:55
Kahramanmaraş'ta ertelenen kongre süreci yeniden başladı

AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, "Kahramanmaraş İçin İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla başlattıkları 7. Olağan Kongre sürecinin devam ettiğini söyledi.

Debgici, yaptığı açıklamada, Suriye'nin İdlib bölgesinde kahraman Mehmetçiklerin yürekleri dağlayan şehadet haberi sonrasında erteledikleri Çağlayancerit ve Pazarcık ile Afşin ilçe kongreleriyle ilgili sürecin devam ettiğini söyledi.

Göksun ilçesinde 7 Mart'ta büyük bir coşku ve katılım ile kongre gerçekleştirdiklerini ifade eden Debgici, aynı gün, Ekinözü ilçesinde de başvuruda bulunan adaylara yönelik teşkilat temayül yoklaması da yaptıklarını belirtti.

Sürecin tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Debgici, şunları kaydetti:

"Aday olmayacağını açıklayan Elbistan ve Türkoğlu ilçe başkanlarımızın açıklamaları sonrasında bu ilçelerimizde de yoğun bir şekilde adaylık başvuruları devam etmektedir. İnşallah bu hafta sonu da Elbistan ve Türkoğlu ilçelerimizde başvuruda bulunan adaylarımıza yönelik teşkilat temayülümüzü yapacağız.  Ertelenen ilçe kongrelerimizden Afşin ilçemizde 21 Mart 2020 Cumartesi günü, Çağlayancerit ve Pazarcık ilçelerimizde 22 Mart 2020 Pazar günü kongrelerimizi yapacağız. Partimiz kurulduğu günden bugüne büyük bir coşku ve heyecanla bayram havasında geçen kongrelerimizde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve büyük bir katılım sağlayan teşkilat mensuplarımıza, üyelerimize ve tüm hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum."

Debgici, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

Yorumlar (3)
Amin 3 hafta önce
Onikisubat ilçe belediyesinin verdiği usulsüz iş bitirmeyi yıllardır yaziyorum söylüyorum. Kim yaptiysa yaptirdiysa goz yumduysa gormezden geldiyse sebep olduysa kabili mümkünse Allah ıslah eylesin, değilse Allahın Peygamberlerin Meleklerin Laneti üzerine olsun. Amiiiiinnn
Ak kahraman 3 hafta önce
İlk kongre İl başkanlığına yapılmalıydı. oturduğu koltuğu zerre kadar haketmeyen İl başkanı değişmek zorunda. Aksi halde vekil olmasına rağmen halen kendisini İl başkanı zanneden zaatın, hırs ve zaaflarına dah çok şey kaybeder Ak k.maraş! Teşkilatın göz bebeği herkesin ve her kesimin takdirini toplayan genç dinamik ve en önemlisi dağılan! ak parti k.maraş teşkliatını toparlayacak tek adam Fırat GÖRGELdir. Ama oda dik bir duruşu olduğu için baaazı zaatlar gibi koltuk sevdasına kimsenin önünde eğilmeyip doğrunun peşinde olduğu için ötekileştirildi. Bizde her zaman ki gibi sadece izledik :-)
Ahmet 3 hafta önce
Göksuna bakan kimse yok yazık oluyor Göksuna belediye desen belediye yok parti desen parti yok