Kahramanmaraş'taki Temayülün detayları belli oldu

AK Parti 31 Mart 2019 seçimlerinden Kahramanmaraş ve Türkiye’nin 80 ilinde dijital temayül yapacak.

Kahramanmaraş'taki Temayülün detayları belli oldu

AK Parti 31 Mart 2019 seçimlerinden Kahramanmaraş ve Türkiye’nin 80 ilinde dijital temayül yapacak. Bilgisayarlar ve tabletler aracılığı ile yapılacak temayüle katılan teşkilat üyelerine ise 5 soru sorulacak.

Kahramanmaraş’ta yapılacak temayül için Merkez Kapalı Spor Kompleksinde hummalı bir çalışma başladı. 18 Kasım’da yapılacak temayül yoklamalarının detayları belli oldu. Oylama için 160 bin manyetik kart hazırlandı. Oylama için kullanılan ürünlerin bir kısmının Türkiye’den bir kısmının ise Çin’den geldiği belirtildi. AK Parti teşkilatlarında yapılacak temayül sırasında oy kullanacak isimler kimlik karşılığı manyetik kart alarak kabine girecek. Kartlar kişiye tanımlanmadığı için de kimin ne oy kullandığı tespit edilemeyecek. Temayül kapsamında oy kullanacak teşkilat üyelerine beş soru yöneltilecek.  Bu sorular kapsamında “mevcut belediye başkanlarının halkla ilişkileri, teşkilatla ilişkileri, belediye çalışmaları, göreve devam edip etmemesi ve devam etmezse yerine kimin aday olacağını” kapsayacak. Delegeler, sorulara İyi/Orta/Zayıf şeklinde cevap verecek. Bu sistemle geçersiz oy sayısının da sıfıra yakın olması bekleniyor. Elektronik yöntemle oy sayma işlemi de çok hızlı bir şekilde tamamlanacak. Sonuçlar yarım saat içinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde olacak. Temayüller önceden üç haftada tamamlanıyordu ve sayımı 15 gün sürüyordu. e- Temayül’le birlikte hem zaman tasarrufu yapılmış olacak hem de yaklaşık 250 bin lirayı bulan (3 ton) kâğıt israfının önüne geçilmiş olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Göksunlu
Göksunlu - 8 ay Önce

Bir Göksunlu olarak Göksun'un bir çok konuda eksik ve geride kaldığını düşünüyorum. Bu konuların gündeme gelmesini en azından yorumları okuyan editörün haber yapmak için veya Göksunlu hemşehrilerimizin yapılması bir kenara not etmesini umuyorum. Saygılarımla
1. Şehirler arası yol üzerinde olduğu halde bundan yeterince faydalanmamak . Dinlenme tesisi eksikliği var. Göksun neden bir Pozantı olmasın ?
2. Göksun Eti; Kekik ile yayılmış büyükbaş ve küçükbaş hayvanların etlerinin yeterince tanıtımı yok. Et tesisi az . Çok kaliteli et olmasına rağmen güzel lokanta , restaurant ve de tanıtım eksiliği.
3. Afşin ve Elbistan’a hatta Narlıya Doğalgaz gelmesine rağmen ,2018 yılında geleceği söylenmesine rağmen hala gelmedi. Göksun Doğalgazı sonuna kadar hak ediyor.
4. Göksun'un ürünlerinin yeterli tanıtımı yok. Peyniri, elması , cevizi, çirişi , çileği, alabalığı, v.s
Bu ürünlerin ulusal marka olması için adımların atılmaması.
5. İş imkanları için çeşitli yatırımların eksiliği. Tekstil atölyeleri kurulsa , tarım ve hayvancılık üzerine işletmeler kurulsa insanlara yeni iş imkanları çıkar.
6. Bir türlü bitirelemeyen Andırın Göksun yolunun tamamlanması. Yol tamamlandığında bölgede büyük bir ekonomik hareketlilik olacaktır.

46 musti
46 musti - 8 ay Önce

Temaül yoklaması maraşta yapılır sandıklar ankarada açılır.inönü zihniyeti gibi.

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 8 ay Önce

ne temayülü,reisiniz ne derse o

Löman gökçe kahraman maraşmevcut belediye başkanı fatih mehmet erkoçla yola devam diyorum
Löman gökçe kahraman maraşmevcut belediye başkanı fatih mehmet erkoçla yola devam diyorum - 8 ay Önce

Çalışmalar beni memnun eyliyor dahada güzel olacak kayak merkezi bir devrim yollar öyle başarılar dilerim

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154