Kahramanmaraş’ta Ahmet Davutoğlu’na salon verilmedi iddiası

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na Büyükşehir Belediyesi'nin salon vermediği iddia edildi. İddiayı dile getiren İl Başkanı Muharrem Çevik, Necip Fazıl ve Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezlerini kullanmak için yazılı talepte bulunduklarını ancak olumsuz yanıt aldıklarını ileri sürdü.

SİYASET 03.04.2021, 23:50
Kahramanmaraş’ta Ahmet Davutoğlu’na salon verilmedi iddiası
banner257

Basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Çevik, Ahmet Davutoğlu’nun 6 Nisan’da Kahramanmaraş’a geleceğini ve ziyaretler gerçekleştireceğini duyurdu.

Davutoğlu’nun Kahramanmaraş ziyaretinde katılacağı İl Danışma Kurulu toplantısı için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde, Necip Fazıl ve Mehmet Akif Ersoy Kültür merkezlerini kullanmak için yazılı talepte bulunduklarını belirten Çevik, belediyeden olumsuz yanıt aldıklarını ileri sürdü.

‘Biz bunu hak etmiyoruz’ diyerek tepki gösteren Çevik; “Genel Başkanımız Kahramanmaraş’a 15 Şubatta gelecekti ancak Gara şehitlerinden dolayı gösterdiği hassasiyet nedeniyle programı iptal etmişti. Şimdi 6 Nisan’da Salı günü saat 17’de İstanbul’dan Kahramanmaraş’a gelecek.

Nisan Çarşamba günü genel başkanımız, Kahramanmaraş halkını selamlamak için halkla buluşacak. Daha sonra Beyaz saray Düğün salonunda il danışma kurul toplantısı yapacak. Genel Başkanımızın tüm toplantılarına halkımızı davet ediyorum.

Toplantıda vatandaşlarımız genel başkanımızla yüz yüze görüşerek soru sorma fırsatı bulacaklar.

Biz Genel başkanımızın Kahramanmaraş ziyareti nedeniyle Büyük Şehir Belediyesinden Necip Fazıl Kültür merkezi ve Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezini ücret mukabilinde talep ettik.

Bize olumsuz yanıt verildi. Yazılı talepte de bulunduk. Belediyeden bize verilen yanıtta ‘Kongrelere Kültür Merkezlerini vermiyoruz’ diye bildirimde bulundular. Buda bizi üzdü. Biz bunu hak etmiyoruz.

Daha merkezi bir yerde toplantı yapmak isterdik. Ancak bunu gerçekleştiremiyoruz. Doğu kentte bulunan düğün salonunda bu toplantıyı gerçekleştirmek zorunda kaldık. Biz sokakta da toplantımızı yaparız, biz halkın içindeyiz.” Diye konuştu.

Yorumlar (5)
Abdülhamit 1 hafta önce
İyi olmuş gelmesin, selehaddin demirtaş'a özgürlük diyenler Kahramanmaraş'a gelmesin, istemiyoruz.
Ali 1 hafta önce
AKP olsaydı stadyumu bile kapatırdı. Zaten daha önce kapattı da. Ama sizinde bu korona döneminde toplantı yapmanız doğru değil.
Haci 1 hafta önce
Davutoğlu'nun gelmesine gerek yok yarında o yoldan döner ama haber doğruysa hoş olmamis
HTC 1 hafta önce
Teröristler e ozgurluk isteyen adamın Kahraman şehirde işi olamaz. 13 bu salginda toplantısı Allah aşkına Kafayı mı yediniz ?
Yunus Balıgı 1 hafta önce
sizi k. maraşa kim kabul etmiş hayret . gelecek ve deva ymış istehiyoruz
10°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33