Mahir Ünal'dan Beştepe Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı’yla maskeleri düşürdüğünü söyledi. NTV yayınına katılan Ünal, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Suriye politikasına ilişkin eleştirilerine de yanıt verdi.

Mahir Ünal'dan Beştepe Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Barış Pınarı Harekatı’nı şu sözlerle değerlendirdi:”Aslında Türkiye maskeleri düşürüyor adeta birilerinin pozisyonlarını ve iki yüzlülüklerini de önüne koyuyor. YPG-PYD yapılanmasının PKK’nın bir uzantısı olarak nasıl paralı askerler olduklarını, nasıl taşeronlar olduklarını ve Amerika kimlerle birlikte bölgede aslında ne yapmaya çalıştığını bence çok net bir şekilde gördü. Suriye üzerinden YPG ve PYD terör örgütüne yüklenen anlamın aslında ne kadar boş ve ham bir hayal hamle olduğu net bir şekilde görüldü.”  

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİNE TEPKİ

Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suriye politikasına ilişkin eleştirilerine de ”Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinlerken dehşete kapıldım. Terörden, teröristten bahsedeceksiniz

PYD-YPG-PKK,

Suriye rejimiyle ilgili tek kelime söylemeyeceksin ve dönüp ‘Bütün bunların sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır’ diyeceksin. Bu insanların vicdanını yaralıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarını lütfen çıkarın koyun yan tarafa da FETÖ’nün 165 ülkede Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti aleyhine yürüttüğü kampanyanın argümanlarını alın aynı argümanlar. Bu kabul edilebilir bir şey değil” sözleriyle yanıt verdi.

BEŞTEPE’DEKİ HAREKAT TOPLANTISI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Beştepe’deki koordinasyon toplantısına aralarında Ünal’ın da olduğu AK Parti yöneticilerinin katılmasını da eleştirmişti.Ünal o sözlere ise şu ifadelerle tepki gösterdi:”Bu harekatın riskini alan irade aynı zamanda siyasi bir irade. Kemal Kılıçdaroğlu siyasetten neden rahatsız oluyor ki? Orada bulunan insanlar bu ülkede bakanlık yapmış. Ben de Sayın Ömer Çelik de Sayın Numan Kurtulmuş da Sayın Hayati Yazıcı da onurlu bir şekilde bu ülkede bakanlık yapmış ve bu ülkede hem uluslararası birçok heyetler arası görüşmeye katılmış devlet adamlığı nedir devlet sorumluluğu nedir devlet sırrı nedir bunları bilen ama diğer taraftan da orada alınan siyasi riski, sorumluluğu da üstlenmesi gereken kimseleriz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak osman
Alyanak osman - 1 ay Önce

Bu adam konustumu mide spazmi geciriyorum, sen bos ver bestepeyi, onikisubati konus, mutahitlerden bahset, millet savastayken onikisubatin expo icin harcadigi paralari, cevre duzenlemesi icin giden paralari konus, sonra da asker selami yapip mehmedin yanindayiz deyin, yemisim sizin yaninizda olmanizi, gerci memleketimiz sairler memleketi, adam konustumu guzel edebiyat parcaliyor, tabi yiyenlere, maymun gozunu acti mahir amca, yemiyor artik edebiyat medebiyat, zamani geldiginde geregini yapacak hic merak etmeyin, oyle kuru kuru reis gosterdi biz sectik isi bitti,

eloğlu
eloğlu @Alyanak osman - 1 ay Önce

ah mahir ahhh, adam haklı, sen çıkıp konuştun mu midemize ağrı giriyor, bir roman ya da deneme yazsan bence çok satar, hiç satılmasa maraşta %70 satar

selma öztürk
selma öztürk @Alyanak osman - 1 ay Önce

12 şubat 12 şubat kim konuşturuyo seni ,sen ne yaptın bu ülkeye onu anlat gereksiz

Şahin k
Şahin k - 1 ay Önce

Sayın Mahir abd başkanının asrın liderine gönderdiği mektup hakkında yorumlarınızı bekleriz.ve bu arada admin sizde şu mektubu yayınlayında görelim

Ahmet yemez
Ahmet yemez - 1 ay Önce

Maraşın iki defa kurtuluşu olsun, Onikişubat ilçesi belediyesi imza yetkisini elinde bulunduranların ve yakınlarının mal varlıkları araştırılsın. Ve bu şaibeden kurtulusun. Tekrar Onikişubat bayramı olsun hep birlikte kenetlenelim.

Ahmet yemekli
Ahmet yemekli @Ahmet yemez - 1 ay Önce

İmar müdürünün mal varlığına bakılsın..

Bu Şehrin Insanı
Bu Şehrin Insanı - 1 ay Önce

Siz değerli gazetecilere sonsuz teşekkürler . Emeğinize sağlık . Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur .
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM , HAYVANCILIK VE ALABALIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM (Eshabı-Kehf , Başkonuş ,Ilıca , Hançer Kanyonu, Elbistan Pınarbaşı,Ekinözü içmeler )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmeli ve eğitim sıralamasında iyi yerlerde olmalıyız)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.)

VATAN SEVDALISI
VATAN SEVDALISI - 1 ay Önce

VATAN İÇİN BİRİBİRLERNİZE KENETLENMEK YERİNE ÇEKİŞTERMELER NEYİN NESİ? DÜŞMANINI İYİ NANI VATAN SEVDALIYSAN BUVATAV KOLAY KAZANILMADI.GEÇMİŞDEN DERS ALIP GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEN GERKİYOR EEEY İNSANOĞLU EVELALLAH BU BARIŞ PINARI ZAFERLE KAZANACAĞIZ ALLAHIM YARDIM EYLESİN.

EDEM
EDEM - 1 ay Önce

BİZ NEDEN AVRUPA DAN ARAÇ ALMAYI DURDURMUYORUZ ÜLKEMİZE BİR TANE YABANCI ARAÇ VE MOTOR GELMESİN BAKALIM ONLARIN EKONOMİSİ NASIL TEPETAKLAK OLUR.

AAli
AAli - 1 ay Önce

İstiklal Üniversitesi ne oldu? Hala bina yok.


SIRADAKİ HABER

banner122