Mahir Ünal'dan Davutoğlu ve Gül'e kayyum tepkisi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal Gül ve Davutoğlu'na tepki Kayyum atamalarını eleştiren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e tepki gösterdi.

Mahir Ünal'dan Davutoğlu ve Gül'e kayyum tepkisi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Twitter hesabından, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlıklarına kayyum atanması ile ilgili paylaşımda bulundu.

Ünal paylaşımında, "Türkiye'nin uzunca bir zamandır ekonomide, iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile verdiği kararlı mücadeleyi görmezden gelmek, Suriye'nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz'de yapılmak istenen dizaynları yok saymak, bütün bunların sadece bir bileşeni olan 15 Temmuz saldırısı sonrası oluşan ölüm ve kalım mücadelesi... Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı" dedi.

Mahir Ünal, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

"Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir. Gezi olayları esnasında 'demokrasi sandıktan ibaret değildir' diyen Sayın Gül, şimdi 'seçimle gelen seçimle gider' demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur! Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir? Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye. İşte bu evrensel bir demokrasi ilkesidir. Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz.

Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse, o ülkenin hukuku olmaktan çıkar. Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun PKK'nın değil, halkımızın desteğine talip olun."

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak  osman
Alyanak osman - 4 hafta Önce

Gul'u de davutoglunu da sevmem, ama şu mahir konuştu ya gul de davutoğlu da gözüme şirin göründü birden. Allah inşAllah su mahir ve mahir gibi bal yapmaz arilardan bizi kurtarsın.

Marasli
Marasli @Alyanak osman - 4 hafta Önce

Mahir unal, hıncal uluç kıvamında gidiyor, lafları ağızda sündüre sündüre, hic birşey bilmeyip her konuda söyleyecek yalan yanlış bir söz bulabilen, is icraata geldi mi tirt, biz de VIP kişiye ozel hizmet var, daha söyleyecek cok soz varda her dogru heryerde söylenmiyor malesef

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 4 hafta Önce

Dün yoldaşken yere göğe sığdıramıyordunuz.
Öküz öldü ortaklık bitti galiba

Maraşlı
Maraşlı - 4 hafta Önce

Sağa sola laf yetiştireceğine biraz da şehrin sorunlarıyla ilgilensen ...

milliyetci
milliyetci - 4 hafta Önce

Kayyuma tepki veren Pkk lı yaparlar.
Sesini yükselteni ihanet etmekle suçlarlar.
Sözde herşey vatan millet lakin lüks den ödün vermezler.
Herkesi kucaklayacaz derler lakin torpil ile iş alımı yaparlar ihaleler vs.

Kısaca AKP hükümeti yatacak yeriniz yok ....

HALK
HALK - 4 hafta Önce

Sanki kayyum atanmayan ak parti yönetimindeki belediyeler sütten çıkmış ak kaşık. Yolsuzluk, israf, adam kayırma herşey var. Yenilik zamanı geldi.

mehmet 46
mehmet 46 - 4 hafta Önce

inşAllah sizlerde yarın bir gün aynı durumlara düşmezsiniz pek güven vermiyorsunuz sanki !!!!!!

K.MARAŞ
K.MARAŞ - 4 hafta Önce

sayın mahir ünal iyi güzel konusuyorsunuz bu hdp yi meclise sokan kim bu baskanlara secilme hakkı veren kim her belgelerini döktünüz gördük almakta haklısınız görevden aday yapmayın biliryosunuz bu insanların böyle olduğunu boy boy fotoğraflar paylasıyorsunuz neden engel olmuyorsunuz işinize mi gelmiyor hendek olaylarında da aynısı oldu hiç mi haberiniz yoktu mayınlar döşendiğinde yollara belediyelerin iş makinalarının pkk çalıştığında vardı tabikide yoktu diyemezsiniz derseniz bırakın bu işi gidin lütfen işinize geldiği gibi siyaset yapmayın türkiye için millet için vatan için siyaset yapın aklımız var merak etmeyin

RAMAZAN P
RAMAZAN P @K.MARAŞ - 4 hafta Önce

OSLODA Kİ MASAYI DA UNUTMADIK, O MASADA DA MAHİR BEY VARDI.

mustafa ek
mustafa ek - 4 hafta Önce

seni yarın görevde alsınlar sen daha beterini yaparsın şimdi atıp tutuyorsun ben başkanda başşka siize güveenmiyorum cünküü biri 7 seene c başkanı bbiri başbakan ayrılınca nasıl oldular heep uzun adamın arkasında kuu kazıyosunuz te adam ne yapsın icerde dışarda muhalefeette ne yyapsın adam Allah gecinde vesin uzun adam giderse hallımız ne olur bilemem ardeşşim dediği şimdi düşmanı oldu hocam dediğidüşmanla biroldular demeki hhep menfatmış dindarlık boşaymış dieceğim bu Allah anında be uzun adam yeter

Mahmut
Mahmut - 4 hafta Önce

Mahir mahir yeter artık konuşma şu şehrin işlerine bak artık


SIRADAKİ HABER

banner122