Mahir Ünal PKK ile iş birliği yapan HDP'ye çok sert çıktı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “HDP, terörden emir alıyor, terörden emir alanlar milletin yanında olur mu” dedi.

Mahir Ünal PKK ile iş birliği yapan HDP'ye çok sert çıktı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “HDP, terörden emir alıyor, terörden emir alanlar milletin yanında olur mu” dedi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş mitingi öncesi vatandaşlara hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu 8 defa yenildi. Hani Muharrem İnce diyor ya, ‘çıkmışsın yenilmişsin çıkmışsın yenilmişsin, şimdi çıkmışsın yenilmişsin’ dediği genel başkanı onu cumhurbaşkanı adayı yaptı. Çünkü bunlar 9’uncu kez yenildiklerinde Kemal Kılıçdaroğlu, diyecek ki ben yenilmedim o yenildi diyecek. Şimdi bunlar, diyorlar ki, ‘HDP Barajı geçsin’. Bizde diyoruz ki, HDP’nin barajı geçmesi bu benzemezler ittifakının stratejik ittifakı. Şimdi bu Muharrem İnce diyor ya, ‘Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklif edeceğim’. Diyorlar ya, ‘HDP mecliste bulunsun’ ben size soruyorum cumhurbaşkanı yardımcısı olmuş bir HDP, meclise girmiş bir HDP bu milletin terörle mücadelesi engeller mi? Engellemez mi? Bu milletin terörle verdiği mücadeleyi, bizim verdiğimiz bu kavganın farkında olmayan bunlar bilmiyorlar mı? TBMM’de her defasında Kudüs meselesinde HDP imza atıyor mu? Terörle mücadele de HDP imza atıyor mu? Atmıyor. Neden çünkü onlar milletten emir almıyorlar. Kandil'den emir alıyorlar. Kandil'den emir alanlar terörle mücadele edebilir mi? Peki ben size soruyorum size bunlar milletin yanında mı? Yoksa milletle mücadele edenlerin yanında mı?” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

sizlerde geçmişte feto ile pkk ile iş birliği yaptınız kendi yaptıklarınızı neden unutmuş gibi yapıp görmezden geliyorsunuz... ama çıkıp hdp bizi kandırdı barzani bizi kandırdı feto bizi kandırdı demesini iyi bilirsiniz milletin aklıyla dalga geçip durmayın Allah aşkına... çok değil daha bir kaç hafta önce hdp ile toplantı yaptınız...

alican
alican - 2 yıl Önce

peki bu fetoyu ypg yi işidi bu memlekedin başına başına kim musallat etti

Ejder ARIKAN
Ejder ARIKAN - 2 yıl Önce

Terörden emir alanlar milletin yanında yer almaz ama, seninle dolmabahçede aynı karede yer alır.Ağlamıyorsun bari gülmekten utan be...

meraklı
meraklı - 2 yıl Önce

mahir bey'in bir yanına sırrı süreyya yı alıp milletin tansiyonunu yükselttiği günleri unutmadık.

SIRADAKİ HABER