Onikişubat Belediyesinden Yolsuzluk Operasyonu hakkında açıklama

Geçtiğimiz haftalarda Kahramanmaraş'ta yapılan ve büyük ses getiren yolsuzluk operasyonu ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili Onikişubat Belediyesi bazı basın yayın organlarına açıklama gönderdi. Kahramanmaraş'ta rakipsiz olmakla birlikte Türkiye’nin en etkin, en çok tıklanan ve en çok yorumlanan ilk 3 yerel haber sitesinden birisi olan Haber46, kendisine gönderilmeyen bu açıklamayı da sorumlu gazetecilik gereği okuyucularıyla paylaşıyor.

Onikişubat Belediyesinden Yolsuzluk Operasyonu hakkında açıklama

Açıklamanın Operasyonu ilk dakikadan itibaren büyük bir ciddiyetle takip eden Haber46'ya gönderilmemesi dikkat çekti. Operasyonu ilk haber yapan Haber46 operasyonun ardından Onikişubat Belediyesinin açıklamasını manşetten duyurmuş ve ilgili belediyenin cevap hakkını kullanmasına imkan sağlamıştı.

Sorumlu gazeteciliğin en önemli örneklerinden birini gösteren ve olayları büyük bir soğukkanlılıkla, ciddiyetle ve tam bir tarafsızlıkla takip eden Haber46 kendisine gönderilmeyen bu açıklamayı da yine özgür ve bağımsız bir basın kuruluşu olarak okuyucularına duyurma kararı almıştır.

Haber46 okuyucusu bu şehirde yaşanan her gelişmeyi takip etme ve bilgi alma hakkına sahiptir.

Açıklama hakkında düşüncelerinizi yazabilirsiniz. 

İşte Onikişubat Belediyesi Tarafından Yapılan O Açıklama

Son zamanlarda bazı basın yayın organlarında ve internet haber sitelerinde, Belediyemiz hakkında, kamuoyu nezdinde yanlış algılamalara sebep olabilecek haberler yayınlanmaktadır.
Belediyemizin kurumsal yapısı içerisinde yapılan iş veya işlemler ile ilgili mevzuata aykırılık gerekçesi ile yürütülen bir soruşturma bulunmamaktadır. Buna rağmen, gerekçesi ne olursa olsun, kolluk güçlerimizin ve adli makamlarımızın yürüttükleri soruşturmalarda talep edilen her konuda yardımcı olmak kamusal ve ahlaki sorumluluğumuzdur.
Belediyemiz kurumsal yapısı altında yapılan iş ve işlemlerle ilgili bir soruşturma bulunmamakla birlikte, adli süreçte soruşturmaya dahil olan personellerimiz varsa, onlarla ilgili de idari işlemlerin Belediyemizce derhal yapılacağı bilinmelidir.
AK Partili Belediyelerimiz, Teşkilatlarımız ve Milletvekillerimizle birlikte hizmet etmektedir. Bundan böyle de hizmet etmeye devam edecektir. Bu olay özelinde de AK Partili Milletvekillerimiz, Teşkilatlarımız ve Belediye Başkanlarımız arasında sanki iç çekişme varmış gibi yansıtılması haksız ve asılsızdır.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 08:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 4 ay Önce

Bu memlekette 5 yaşındaki çocuk bile onikişubat belediyesinde dönen pislikleri biliyor mah** efendi olayı kapattırdi kimi kandıriyorsunuz

Ali Gökkaya
Ali Gökkaya @Fatih - 4 ay Önce

Adamın biri başından aşağı bir satır yoğurdu dökmüş ve demişki;
Yüzüm AK alnım PAK çıktım...
Bilmem anlatabildimmi :)

Suzan Arıkan
Suzan Arıkan @Fatih - 4 ay Önce

Belediye binasını 47 milyon TL'ye ve peyzaj işini 15 milyon TL'ye Özge İnşaata hangi hakla verdin Nahçiçek bunu bizlere açıklamak zo-run-da-sın. Yatacak yerin yok senin..

Uyumazoğlu
Uyumazoğlu - 4 ay Önce

Onikişubata kayyum istiyor halk referandum yapın oniki şubatta halkımızın ne istediğini net görün kim bu ahlaksızlığa göz yumuyor ise haram zehir zıkkım olsun

berke
berke @Uyumazoğlu - 4 ay Önce

Kayyum isteyen halk %67 oy vermedi mi?

Önder
Önder - 4 ay Önce

12 Şubat belediye hizmet binasının çevre düzenlemesini 15 milyon 250 bine Özge inşaata verme sebebinizide açıklayabilir misiniz ,oysa belediyenin park bahçeler müdürlüğü var,makineleri var, işçileri var,mühendisleri var niye kendiniz yapmazsanız

Ak sevda
Ak sevda - 4 ay Önce

İnandık hanificim tamam yeterli :)

Neler neler
Neler neler - 4 ay Önce

Gün yüzüne çıkmamış daha neler neler ☺️

Ebru Taşçı
Ebru Taşçı - 4 ay Önce

12 Şubat belediyesine hayranım. Ekşi YOĞURT var, KOSKA helva var, CANLI kaz var, daha ne olsun herşey var...

TÜRK
TÜRK @Ebru Taşçı - 4 ay Önce

RAMAZAN ELİBÜYÜK, İNSAN SEVDİKLERİYLE BERABERDİR. SEN HANEFİYLE HAŞROL İNŞ. BEN RAZIYIM SEN SEVMEYE DEVAM ET. AMA HANEFİYİ SAVUNUYORSAN ONUNLA HAŞROL O YANARSA SENDE YAN KABUL MÜ? MADEM SEVİYOR VE SAVUNUYORSUN

ebru taşçı
ebru taşçı @Ebru Taşçı - 4 ay Önce

Ramazan Elibüyük efendi iş başında olan sizlersiniz. Hem de pis işler başında... Başkanı yemek istemez kimse çünkü mundar olmuş :)

Ramazan Elibüyük
Ramazan Elibüyük @Ebru Taşçı - 4 ay Önce

CHP'liler yine iş başnda .yedirmyz başkanı size ve sizin gibilere

hanif
hanif @Ebru Taşçı - 4 ay Önce

mesaj alındı ebru hanım

Saskim bakkal
Saskim bakkal - 4 ay Önce

Hanifi mancicek hakkinda kac dava var aciklar mi mancicek?

Emin
Emin - 4 ay Önce

Celalettin Güvenç vekil ne güzel söylemiş. Yolsuzluğu bilip te söylemeyen şerefsizdir.
soruşturmanın sonucunu sabırla beklemeyeceğim. Ekibi az çok tanıyorum. ŞAŞIRMADIM. Eğer bir yolsuzluk var sa ve bu gizlenirse, bu yolsuzluğu yapanda bu yolsuzluğa yol açanda gizlenirse ve buna rağmen kul hakkını yiyenlere oy vermeye devam edende ŞEREFSİZDİR !!!

fatih
fatih @Emin - 4 ay Önce

Soruşturmanın sonunu getirtmediler ankarada bir ma... efendi var ya kom müdürünü ödüllü olarak adanaya sürdürdü çünki işin ucu kendinede dokunacak !

Tuba Ertuğrul
Tuba Ertuğrul @Emin - 4 ay Önce

Celalettin vekilim az bile söylemiş. Şunu da eklese iyi olurdu :
Yolsuzluk operasyonunu örtbas etmeye çalışan da ŞEREFSİZİN önde GİDENİDİR...

Hüseyin Kalın
Hüseyin Kalın - 4 ay Önce

Bu açıklamaya kim inanır?
Tabi ki Kadir İnanır....
Bunların küpü dolsa da defolup gitseler artık.

osman kafadar
osman kafadar @Hüseyin Kalın - 4 ay Önce

şakamı yapıyorsun dostum. küp doldu taştı ama hanefi nahçiçekin gözü doymadı...

osman kafadar
osman kafadar - 4 ay Önce

Mızrak çuvala sığmiiiirrr !!!

Ş. AKSAKAL
Ş. AKSAKAL - 4 ay Önce

KUSURA BAKMAYIN ATEŞ OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ. BEN İSTERDİM Kİ M H P DE ADAY ÇIKARSI KİM ÇOK OY ALAN BAŞKAN OLMALIYDI
ÖRNEK (( {AK P}~{MHP} ))=...!! İsteyen istediği kutucuk İÇİN evet desin

DESTUR YA ALLAH
DESTUR YA ALLAH - 4 ay Önce

VER MEHTERİ VER VER VER VE YE YE YEEEE

Fatih
Fatih - 4 ay Önce

Celalettin Güvenç e cevap vermişler,bizden yana sıkıntı yok diye...
Belediye deki yolsuzluğa cokda şaşırmadım açıkçası,beklenen bir olaydı,o da gün yüzüne çıktı...
İşin garip tarafı iktidar partisi olan belediye ye operasyonu kim izin verdi....

mutlu okumuş
mutlu okumuş - 4 ay Önce

önceden bal tutan parmağını yalar derlerdi. şimdi balı tutan hamuduyla götürüyor. ar damarı çatlamış bazılarının...

Albortas
Albortas - 4 ay Önce

Oooo, abuuu ne eddiniz edem, yalayıp yutmuşşunuz. Bir de bunun açıklamasını mı yapisiniz

taşkın
taşkın - 4 ay Önce

Hı hı bizde yedik... Bu yüzdenmi Kom şube müdürünü terfi bahanesiyle Adana’ya gönderttiniz? Komik kamuoyu açıklamalarınızla kirli vijdanınızı temizleyemezsiniz... yaptığınız usulsüzlükler yolsuzluklar ayyuka çıktı artık... bırakın bu işleri kimse size inanmıyor. Size inananlarda sizden menfaati olanlar zerre güvenimiz yok size. Reis in hatrı olmazda hepinizin suyu çoktan ısındı...

Sade bir vatandaş
Sade bir vatandaş - 4 ay Önce

Kardeşim onikişubet belediyesine işiniz düşsün görün çalışanşarı. Egolar tavan vatandaş köyden mi gelmiş bir sonraki 10 dakkalık işi yarın geldemek kolay. Vatandaşı düşünen yok. Demek ki adamların maaşları sağlam yerden. İşini yapmamak da yolsuzluk değil mi ?
İlla yolsuzluk için operasyon yapıldı denmesi mi lazım.
Keser döner sap döner gün gelir hesap döner...

inadınız mı ?
inadınız mı ? - 4 ay Önce

12 şubat belediyesi özge inşaata verilen 15,5 milyon tl lik peyzaj ve çevre düzenlenmesi ihalesini açıklamalıdır.kamuoyu bunu bekliyor.

Hk
Hk - 4 ay Önce

12 belediyesi ne iş yapıyor acaba merak ediyorum bir icat yok yok yok gözle görünür

Alyanak  osman
Alyanak osman - 4 ay Önce

Ataların bir sözü var, DEVLETIN MALI DENIZ,YEMEYEN KERIZ, yen bakalim tüyü bitmemiş yetim haklarını, ahirette telefon direkleri sizi bekliyor

Kâmil
Kâmil - 4 ay Önce

Bizde yedik amonyumun Belediye si

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI
TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI - 4 ay Önce

Ben öncelikle şunu sormak istiyorum Sn mahçiçek daha önceki dönemden dolayı yolsuzluk davası devam ederken nasıl oluyor da tekrar belediye başkanı adayı olup seçiliyor.Maalesef halkımız bunun dersini vermektense ona destek oluyor.Keşke güzel maraşım bunlara meydan vermeyip bir cevap niteliğinde bir oy kullansa.Bunların yanı sıra herkesin bildiği başkana yakın kişilerin nasıl oluyor da ihalelerin hepsini kolayca almaktadır hiç kimse kör ve enayi değil ancak bu tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını nasıl ödeyeceksiniz zaman gösterecektir.

edeler
edeler - 4 ay Önce

16 milyon tl lik iş pazarlık usulü olurmu ne satıyorsun pazarda dometesmi

Gerçekçi
Gerçekçi - 4 ay Önce

Bu kadar hizmet eden belediyeyi karalamak hoş değil

türk
türk @Gerçekçi - 4 ay Önce

ne yapmış hizmet edipte. sen onu bunu boşver de belediyede hangi birimde çalışıyorsun. torpille kaç kişi aldınız işe . bunların cevabını ver ...

bnt
bnt @Gerçekçi - 4 ay Önce

çok haklısın 1 hizmet edip 10 çalmalılar eleştiri yapılmamalı değilmi sen ne kadar götürdün bu işten onu da yazsana.

Fikret Çam
Fikret Çam - 4 ay Önce

Bu sadece belediyenin yiyeceği bir halt değil diğer kurum ve kuruluşlarda kimler ( tapu,adliye,emniyet,büyük şehir,fen işleri,maliye,deftarlık,çevre şehircilik, vs. iş adamları denen maşalar ) bu kurumların hepsi birbirine bağlı değilmi Haber46 bunların da araştırılması konusunda görüş bildiriyorum.

Türksayar
Türksayar - 4 ay Önce

Fırat Güngör beyin ilçe başkanlığından seni aday göstereceğiz denilip istifa ettirilip daha sonra aday gösterilememesinin sebebi şimdi daha net anlaşılıyor.

BİR TAKİPCİ...
BİR TAKİPCİ... - 4 ay Önce

HABER 46 YETKİLİ ARKADAŞIM ; DÖNGELE ORKİS TARAFINDA İMAR KANUNUNA AYKIRI YAPILAN KAÇAK YAPILAR VE BUNUNLA BERABER BEDELİ ÖDENMEDEN ARSADAN GEÇİRİLEN YOLLAR, HAK SAHİPLERİNE SORULMADAN KAMULAŞTIRILIP BEDELİ ÖDENMEDEN KİRAYA VERİLEN YAPILANLAR HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPARMISIN?

Cenk
Cenk - 4 ay Önce

Sütte leke var bizde yok demisler kisaca bizede gülmek düşer..

Ertuğrul
Ertuğrul - 4 ay Önce

Troller iş başında yine

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 4 ay Önce

Kurumsallığa yönetilene bak,yesinler sizin kurumsallığınızı.Hangi kurumsal işletmede ihtiyaç olmadığı sadece torpille geldiği için kuruma koridorlarda boş boş dolaşan insanlar var,hangi kurumsal işletmede torpille gelip yapacak iş sayısından fazla adam olduğu için masa başında uyuyan sözde belediye çalışanları var,hangi kurumsal firmada işe gelmeden aysonlarında bankamatiklerden maaşlarını çekenler var.

Mehmet ejder
Mehmet ejder - 4 ay Önce

Imar müdürü ahmet tufekci onunla ilgili soruşturma görevden alma var mı yakınlarının hesapları yüklümü . Bu duyumlara inanmak istemiyorum

Muhittin
Muhittin @Mehmet ejder - 4 ay Önce

Tanırım kendini. Yanlışa girmez zannımca

serda
serda - 4 ay Önce

benim işim düştü bir saniyelik iş için beni 8 ay getirip götürdüler. bu ne anlama geliyor anlayan anlar. anlamak istemeyen anlamaz.

Ben Been
Ben Been - 4 ay Önce

Hanefi NahhhÇİÇEK!!!

bg
bg - 4 ay Önce

Sağır Sultan duydu siz mi duymadınız enayi yerine koymayın milleti. Soruşturma yapacak personel mi yok diye düşündüm!! Sizde fazlasıyla vardır...

edeler
edeler - 4 ay Önce

göbekli tepe mahçiçek

yerinde say
yerinde say - 4 ay Önce

Saray yavrusu yada taklidi bu kadar büyük bir binaya ihityaç varmıydı. Bütün belediyeler tasarruf yolu ararken adliyenin yanına yapılan belediye binası büyük israftır. Kocaman binadan içeri girene kadar geçen sürede, eski binada vatandaş işini çoktan bitirp çıkardı bile. Ayrıca büyükşehir belediyesinin de otobüs kartı vize yenilemesi diye bir uygulaması nedeniyle koca bir şehrin vatandaşlarının kartını sadece üç çalışan ile değiştiriyor. Uzayan kuyruklar aksaklıklar diz boyu yaşlılar çoluk çoçuk sırada üç çalışanın eline bakıyor. Sorum şu kart parasından alınan vize ücreti nereye harcanacak, Maraş sizin gibi idareciler yüzünden yerinde sayıyor

Hafifi marcilek
Hafifi marcilek - 4 ay Önce

Yav arkadaş bu yazı üzerine güzel mizah yapılırdı ben marcilek hele bi sorun yedim kimle yedim niye yedim böyle uzar gider mizah ama millet aç perişan yapılmıyor mizah Allah kim yetimin milletinin bir kuruşunu yediyse burnundan getirsin colugundan colugundan bulsun inşAllah

ADALET
ADALET - 4 ay Önce

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDE İHALEYE GİTTİK, İHALENİN YAPILACAĞI KATTA BELEDİYE ÖZEL KALEM ÇALIŞANI X KİŞİNİN YANINDA İHALEYE KATILACAK OLAN BİR VATANDAŞ VARDI, TANIDIĞI OLMALI Kİ İKRAMLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR. BİZİ GÖRÜNCE SÖYLEDİĞİ LAF ŞU. HANİ BENDEN BAŞKA KİMSEYİ ALMAYACAKTINIZ İHALEYE.. YORUMU SİZE BIRAKIYORUM.
İHALEYİ MERAK EDİYORSANIZ İPTAL EDİLDİ. İPTAL NEDENİ:BELEDİYE İHALEYE ÇIKARDIĞI YERİ İNCELEMEMİŞ. ALLAH AŞKINA BU NASIL BELEDİYECİLİK. İHALEYE VERDİĞİN YERİ GİDİP İNCELEMİYORSUN DA NASIL İHALE İLANI VERİYORSUNUZ.

Ali tufekci
Ali tufekci - 4 ay Önce

Onikişubat ilçe belediyesi imar müdürü yakın akrabası müteahhidin projeye aykiri kacak yapısi eksiklikleri olan site inşaatında iş bitirme tutanağını verebilecek kadar gücü kendinde görebilen birisi ne anlatılır baska

Mehmet Osmanoğlu
Mehmet Osmanoğlu - 4 ay Önce

Onikişubat Belediyesi'nin kamuoyunu açıklaması ortada, satıştay denetcileri, kurum iç denetleme birimleri, her devlet kurumunda vardır. Her yıl kurumlar denetlemeden geçmektedir. Her dosya incelenmektedir. Belgeye dayanmayan yorumlara itibar etmemek lazımdır.

maraşlı
maraşlı @Mehmet Osmanoğlu - 4 ay Önce

sendemi yiyici takımdansın??

ebru taşçı
ebru taşçı @Mehmet Osmanoğlu - 4 ay Önce

senin pastadaki payın nedir???

Servet yarım
Servet yarım - 4 ay Önce

Herkes masa başında oturuyor otobus biletine zam suya zam gelip demeden suyunu kesiyor kimileri saltanat yasiyor kimi elektirigi suyu dogalgazı kirayı dusunerek felç geciriyor yazmakla bitmez bu adaletsizlik lira kuruş haksiz yere alinan faturalandirilan parayi helal etmiyorum biraz daha karinlarini sisirsinler TESEKKURLER HABER 46

Ali tufekci
Ali tufekci - 4 ay Önce

Dava açmak mi problem kacak yapıya önay vermek mi. Dava açmak hak arama icin hukuki hakkımiz. Muteahhit Akrabası diye kacak aykırılığı olan yerlere is bitirmeyi verebilecek kadar sabit koltugu mesele bu. Ama daha bu birtanesi. Ben diyorumki mal varlıkları araştırılsın benimkide dâhil olmak uzere. Kardeşler eşler yakın akrabalar dâhil.

Selçuk çokuçkun
Selçuk çokuçkun - 4 ay Önce

Madem öyle size bunu yapanlara dava açın

AHMET
AHMET - 4 ay Önce

KAHRAMANMARAŞTA ÇALMAK SERBEST AÇIK VERMEZSİNİZ MERAK ETMEYİN ÇÜNKİ ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDE 72 MADDELİK YOLSUZLUK BELGESİNİ GERÇEKLERİ BİR BABAYİĞİT YAYINLANDI, SONUÇ AKP HEMEN ÜSTÜNÜ KAPATTI MÜFETTİŞ BİLE GÖNDERİLMEDİ SONRA ŞÜPHELENDİKLERİ KİM VARSA YA MECLİS ÜYELİĞİNDEN OLDU YADA İŞTEN ATILDI.

Mağralı Ökkeş
Mağralı Ökkeş - 4 ay Önce

Hanifi mahçiçek in ilk siyasete girdiğinde 1990 model doğan l arabası vardı.


SIRADAKİ HABER