Ülkücüler bu kare hatırına 'evet' diyecek

Referandumda anayasa değişikliği paketine destek vereceğini açıklayan BBP 'evet' kampanyasında, merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 12 Eylül'de yargılandığı sıkıyönetim mahkemesi salonundaki fotoğrafını kullanacak. Amaç şu:

Ülkücüler bu kare hatırına 'evet' diyecek

Referandumda anayasa değişikliği paketine destek vereceğini açıklayan BBP 'evet' kampanyasında, merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 12 Eylül'de yargılandığı sıkıyönetim mahkemesi salonundaki fotoğrafını kullanacak. Amaç şu:

14 Temmuz 2010 Çarşamba 08:31
Ülkücüler bu kare hatırına 'evet' diyecek
banner208
BBP, 'evet' kampanyasında, merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 12 Eylül'de yargılandığı sıkıyönetim mahkemesi salonundaki fotoğrafını kullanacak. Böylece, darbe yönetiminin özellikle Mamak Cezaevi'nde ülkücülere uyguladığı işkenceler kamuoyuna hatırlatılacak. Genel Başkan Yalçın Topçu, sloganlarının "24 saat kesintisiz demokrasi için yetmez ama evet" şeklinde olacağını açıkladı. Referandumda anayasa değişikliği paketine destek vereceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi (BBP), önümüzdeki günlerde sahaya çıkıyor. BBP, 'evet' kampanyasında, rahmetli lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun 12 Eylül'de yargılandığı sıkıyönetim mahkemesi salonundaki fotoğrafını kullanacak. Böylece, darbe döneminin özellikle Mamak Cezaevi'nde ülkücülere uyguladığı işkenceler kamuoyuna tekrar hatırlatılacak. Ayrıca demokrasi ve insan haklarıyla ilgili vurguların yer aldığı afişler kullanılacak. Referandum stratejileri hakkında Zaman'a bilgiler veren BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, sloganlarının "24 saat kesintisiz demokrasi için yetmez ama evet" şeklinde olacağını açıkladı. Topçu, referandumun siyasi tartışmalara hapsedilmemesi gerektiğini savundu. Anayasa değişikliğini AK Parti'nin değil, milletin ve ülkenin meselesi gördüklerini belirterek, çalışmalarını bu anlayış doğrultusunda yürüteceklerini bildirdi. CHP ve MHP'nin değişikliklere karşı çıkmasını da eleştirdi. "Hayırda hayır var" sloganı için "Ne hayır var?" sorusunu yöneltirken, 12 Eylül'den çeken bu iki partinin tavrını garipsediğini söyledi. Topçu, "Darbecilere yargı yolunu açan geçici 15. madde tek başına destek vermek için yeterli. Cuntacılardan hesap sorulmasını öteden beri istiyorduk. Partiler, samimiyet sınavından geçecek." ifadelerini kullandı. Paketin başka önemli düzenlemeler de içerdiğini vurgulayan BBP lideri, şöyle devam etti: "Mevcut Anayasa'yı istemiyoruz. Referandum, bu anlamda küçük gedik açacak. HSYK gibi bir yapıyı istemiyoruz. Bu, bir partinin veya kesimin meselesi değil, bütün ülkenin meselesidir. Bir hak, hukuk mücadelesidir. Millet menfaatleri söz konusu olduğunda siyasi kaygılar geri planda kalmalı." Başbakan'ın 'referandum ve terör' konularındaki randevu talebine olumlu cevap veren Yalçın Topçu, bugün kendisiyle yapacağı görüşmede 8 sayfalık bir öneri paketi sunacak. Bununla, Ankara Anlaşması'nı hatırlatıp sınırı Gabar Dağları'nın güneyine çekmeyi, terörle mücadele için mobil birlikler kurmayı ve idam cezasının getirilmesini önerecek. Topçu, terörle mücadele ederken temel hakların da verilmesi gerektiğini kaydetti. "Gülün adı ha gül olmuş ha roj olmuş, ne fark eder?" diye soran BBP lideri, insanların anadiliyle konuşmasını savunduklarını ifade etti. Merhum Yazıcıoğlu'nun meseleye yaklaşımını da şu örnekle anlattı: "Rahmetli liderimize başka dilde televizyon yayını sorulmuştu. 'Ne olmuş, kırmızı noktalı yayınlar izleniyor da, benim kardeşimin diliyle neden yapılmasın? Bunlar ayıp şeyler' cevabını vermişti."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YUSUFİYELİ 2010-07-19 10:59:02

ALLAH cc senden,ve seninle birlikte yürüyen nizam-ı alem ülkücülerinin yar ve yardımcısı olsun.işte ülkücülük budur.hakkın ve haklının yanında olmak.yıllardır kürt-türk kökenli ülkücüler arasında derin ayrılıklar yaratanlara karşı iyiki vardın ŞEHİT MUHSİN. ALLAHIN RAHMETİ BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN.MEKANI TE CENNTİ-İ ALİ BE SEROK MUHSİN

Avatar
öggeş emminin torunu 2010-07-15 22:06:50

bak delikanlım ?

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUTTIR...

Avatar
MUSTAFA 2010-07-15 18:36:56

REFERANDUMA HAYIR DİYENLERİN,EKMEK,YAĞ,GAZ,BENZİN,UN,BUĞDAY V.S KUYRUĞUNA GİRİP O IZDIRABI,O AŞAĞILANMAYI GÖRMESİ LAZIM,İŞKENCE ÇEKMESİ LAZIM,ALLAH DİYEMEMENİN ACISINI YAŞAMASI LAZIM AMA BUNLARI TEKRAR TECRÜBE ETMEYE HİÇ NİYETİMİZ YOK.İNSANLIK İÇİN,ÖZGÜRLÜK İÇİN,GÜÇ İÇİN,EJDADA LAYIK OLMAK İÇİN,MÜSLÜMANLARIN LAYIKINA KAVUŞMASI İÇİN,AYAK OLMAKTAN KURTULUP BAŞ OLMAK İÇİN,BAŞÖRTÜMÜZÜN BAŞIMIZDAN ÇEKİLİP HUNHARCA ALINMAMASI İÇİN,BİLİM VE TEKNOLOJİ MÜHENDİSLERİMİZİN YOK EDİLMEMESİ İÇİN,ÜSTÜN FİKİRLİ DEHALARIMIZIN ORTADAN KALDIRILMAMASI İÇİN...ALLAH RIZASI İÇİN EVET.

Avatar
A.TÜRKOĞLU 2010-07-15 16:54:15

Eb başta belirteyim; ben Ak Partili veya herhangi bir prtili değilim. Ak Parti muhalifliği gözleri o kadar kör etmiş ki milliyetçi muhafazakar kesimin yararına olan şu anyasa düzenlemesine karşı şiddetle çıkılıyor.Hele de Maraşlıların karşı çıkması çok daha manidar. Kardeşim, DYP-SHP koalisyonunun adalet bakanı Seyfi Oktay, aşırı derecede kadrolaşma eleştirilerine; ne yani kendi yandaşlarımı almayacağım da MHP'lileri mi alacağım dememişmiydi? Bugünkü HSY, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay'daki yapılanmadan ahberiniz var mı? Yüksek mahkemelerde öyle bir düzenkurulmuş ki kend adamlarından başkasının oraya seçilme şansı yok. Siz nden Cumhurbaşkanlığı seçimine bu kadar direnildğini sanıyorsunuz? Zihinlerimizi biraz Maraş ufukları şına çıkaralım isterseniz. Siz yüksek mahkeme yargıçlarının MHP sempatizanı veya milliyetçi mi olduklarını sanıyorsunuz?

Biri yorum yazmış devlete küsülmezmi, hadi ya bu kadar da saf olmayalaım beyler. devlet kim? sensin benim.Birileri devleti keyfine göre yönetiyorsa, karşıt görüşlü insanları darbeye ortam hazırlamak için kışkırtıp sonra da onları aynı hücreye tıkıp senelerce işkence edenler, siz devlet mi sanıyorsunuz?

Ankara'da 20 küsür yıl valilik yapmış olan Nevzat Tandoğan'ı hatırlayın. Kavga eden Osman Yüksel Serdengeçti ve karşı görüşteki öğrencileri adliyeye çıkmadan önce makamına getirtiyor. Osman Yüksel Serdengeçti'nin cüretli konuşmaları karşısında sinirleniyor ve diyor ki;"bana bak öküz Anadolu'lu!bu ülkeye milliyetçilik lazımsa biz onu getiririz; kominizim lazımsa onu dagetirtiriz. Sizin iki vazifeniz var; sulh zamanında çiftçilik yapmak, savaş zamanında ise çağırdığımızda askerik yapmak". Evet, seçkinlerin, bu ülkenin asıl sahipleri olan milliyetçi ve muhafazakar kesime bakışı bu.Bu kesim ki bu ülkenin bşına bir ey gelecek olsa, karşılık beklemeksizin malını ve canını verir.Bu ülkenin külfetini hep bu kesim çekmiş, nimetini ise başkalar. Geçenlerde şehit olan, Göksun'lu şehit kardeşimiz, rahmetli Elhas ESENDERE'nin ailesinin durumunu ve babasının isyanını duydunuz. Hem şehit olan kardeşimiz, hem de uzman çavuş olan abisi aynı yerde, Hakkar Çukrca'da askerlik yaptırtılıyor.
Arkadaşlar, bırakın AKP'yi, MHP'yi hepsi hikaye.Bu ülkede siyaset erbabı, çoğunlukla kendi çıkarı ve menfaati için siyaset yapıyor. Herbiri ülkenin değerlerinin arkasına saklanarak çıkar peşinde koşuyor. Takım tutar gibi parti tutmayalım.Avatar
selahattin AKARÇAY 2010-07-15 13:38:19

Soruyorum 12 eylülde yargılanan bir çok ülkücü oldu. Peki bu ana yasa 12 eylülle ne ilgisi var. 1 tek değdiği nokta bile yok nokta. Akp hükümeti ortalığı karıştırmak için elinden geleni yapıyor. Ben diyorum yeni ana yasayı oy kullanmadan okuyun ben okudum tam bir damat ferit paşa rezilliği. Vatana ihanet etmek için her şey koyulmuş ben hayır diyorum ülkücü arkadaşlarım ve diğer vatan sevdalılarına da hayır demelerini tercih ederim. saygılarımla.

Avatar
HAYRETTİN 2010-07-15 12:09:49

EVET ÖKKEŞ EMMİNİN OĞLU SÖZÜM SANA VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE ÜLKÜCÜLÜK SİZİN NEYİNİZE ÜLKÜ İNSAN GİDİPDE KENDİ DÜŞÜNCESİNİN TAP ZIDDINA KABUL OYU VERMEZ ÜLKÜCÜ İNSAN GİDİPTE BİR SOL PARTİYLE HÜKÜMET KURMAZ ÜLKÜCÜ İNSAN PKK DENEN O HAĞİNLERİN MECLİSTEKİ KOLLARI İLE FİKİR BİRLİĞİ İÇİNDE OLUP AYNI ŞEKİLDE HAREKET ETMET HAYIR DİYEREK AYNI KAZAN İÇİNDE KAYNAŞIYORSUNUZ KUSURA BAKMAYIN SİZİNKİ RESMEN GERÇEK ÜLKÜCÜLERE İHANET ETMEKTİR SİZİN GİBİ ÜLKÜCÜYÜM DEYİPTE ALAKASI OLMAYANLARDAN UTANIYORUM BİZ BÜYÜK BİRLİK PARTİLİLER OLARAK GENEL BAŞKANIM SAYIN YALÇIN TOPCU BAŞKANIMINDA SÖZLERİNE SONUNA KADAR KATILIYORUM VE DESTEKLİYORUM CUNTACILARA KARŞI BİR KESİM ÜLKÜCÜYÜZ DEYİPTE ALAKASI OLMAYAN SAHTE ÜLKÜCÜ KİMLİNE SAKLANMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI EVET DİYORUZ VEDE TAM DESTEK VERİYORUZ KISKANANLAR ÇATLASIN ALINANLARDA ALSIN CEBİNE KOYSUN.

Avatar
HAYRETTİN 2010-07-15 11:50:05

BBP GENEL BAŞKANI SAYIN YALÇIN TOPCU BAŞKANIM SİZLERE SAYGIYLA MİNNETTARIM SANA YAKIŞIR BİR CEVAP VERDİN EVET DİYEREK EBEDİ LİDERİMİZ'İN KEMİKLERİ SIZLATMADIN.

Avatar
öggeş emminin torunu 2010-07-14 23:21:41

ilk seçimlerde muhalefetle tanışacak olan ve yüce divana yollanacak olan hükümet üyeleri yüce divandan ve dolayısıyla mapustan kurtulmak için cambazlık yapıp kendilerini kurtarmak için anayasada değişiklik yapmak istiyorlar.. bunu bilemeyenler ben ülkücüyüm falan gibi laflar etmesinler.. çünkü ülkücüler eğitimli ve bilgilidirler, yani sapla samanı ayırt edecek kadar uyanıktırlar

Avatar
öggeş emminin torunu 2010-07-14 23:15:22

siz evetçi beylere soruyorum ve diyorum
1-size ülkücüler adına konuşma yetkisini kim, ne zaman verdi ?

2- evet denilince 12 canileri yargılanacakmı ??

3- Rahmetlinin hatırasına saygı gösterin. koltuk için onun adını değil resimlerini bile kullanmayın çünkü o ikbâl peşinde koşmadı ve şu an sizleri üzüntüyle izliyordur emin olun

Avatar
alpertunga 2010-07-14 20:57:31

Muhsin Beyi maddi emelleriniz için kullanmayın.Açıkça gelecek seçimde meclisten bir koltuk kaptık deyin daha delikanlıca olur.K.Maraş teşkilatı dağılmış bunlar hala koltuk kavgasında.Ülkücü olmadığınızı beyan edin. Bundan sonra sıkışınca biz de ülkücüyüz demeyin.Biz bu dava uğrunda değil mamak zindanlarında yatmayı ölümü bile göze alırız. Eğer Türk iseniz devlete küsülmeyeceğini bilmeniz gerekir.

Avatar
hamit 2010-07-14 19:44:46

Sanki 12 Eylül darbecileri yargılanacakmış gibib rahmetli Muhsin Başkanın üzerinden akp siyasetçiliği yapmayın...

Avatar
sahipsiz 2010-07-14 17:53:42

bizler 1978- 1980 leri yaşamış o yıllarda yüksek tahsil yapmış acıların her türlüsünü yaşamış miiliyetçi ülkücüler olarak herşeye ramen EVET

Avatar
ali mesut 2010-07-14 12:32:51

hiç bir şeyin hatırı yok herkeze her şeye rağmen hayır futbol takımı tutar gibi parti tutan gerçeği göremez aklını kullanın bira nasıl bu kadar kör olursunuz şaşıyorum yazık size sadece yazık(referanduda hayır)

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225