Bursasporlu genç oyuncu paylaşılamıyor

Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş ve Galatasaray da Bursaspor’un genç orta saha oyuncusu Ozan Tufan için kıyasıya bir yarışa girdi. Avrupa’dan Valencia, Atletico Madrid, Monaco gibi kulüplerin de gündeminde bulunan Bursaspor’un 20 yaşındaki...

Bursasporlu genç oyuncu paylaşılamıyor
Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş ve Galatasaray da Bursaspor’un genç orta saha oyuncusu Ozan Tufan için kıyasıya bir yarışa girdi.

Avrupa’dan Valencia, Atletico Madrid, Monaco gibi kulüplerin de gündeminde bulunan Bursaspor’un 20 yaşındaki futbolcusu Ozan Tufan, İstanbul takımlarının da gözdesi.

Fenerbahçe’nin transfer etmek için uzun süre uğraştığı ancak sonuç alamadığı yıldız oyuncu için önce Beşiktaş devreye girdi. Siyah beyazlı kulüp, Bursaspor’la 2018 yılına kadar sözleşmesi olan oyuncu için Necip Uysal artı bir oyuncu ve 6 milyon Euro teklif etti. Ancak Bursaspor genç oyuncusu için 8 milyon Euro nakit isteyince transfer gerçekleşmedi.

Bu kez Galatasaray devreye girdi. Sarı kırmızılı yöneticiler, genç oyuncu için Sercan Yıldırım, Yekta Kurtuluş, Blerim Dzemaili ve 4 milyon Euro teklif ettiği belirtildi.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın 'kesinlikle satılmasın' dediği Ozan Tufan'ın takımda kalıp kalmayacağının birkaç gün içinde netleşmesi bekleniyor. Ozan Tufan, yeşil beyazlı kulübün kendisine verdiği sözleri tutmadığını belirterek Avrupa’ya gitmek istediğini söylemişti. Bursaspor ise genç oyuncuya 50 bin TL para cezası kesmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122