Şampiyon güreşçi memleketinde coşkuyla karşılandı

ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 71 kiloda altın madalya kazanan Azerbaycan güreşçisi Resul Çunayev memleketi Balaken ilçesinde büyük coşkuyla karşılandı. Dünya şampiyonu güreşçiye...

Şampiyon güreşçi memleketinde coşkuyla karşılandı
Aydın’ın Koçarlı ilçesinde öğrenci velilerine yönelik Montessori eğitimi semineri verildi.

Kaymakamlık toplantı salonunda Montessori Eğitmeni Serpil Ceylan tarafından verilen seminere anasınıfı öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı.

Düşünce Eylem ve Koordinasyon Ekibi (DEKE) çalışmaları kapsamında Aile Akademisi başlığı altında verilen seminer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Dirik’in konuşmasıyla başladı. Dirik, Montessori eğitiminin ilçede bulunan anasınıflarının tümünde başladığını, bu eğitime aileleri de dahil ederek mutlu, kendi ayakları üstünde durabilen çocuklar yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

DEKE’ye başkanlık eden Şube Müdürü Osman Arıkoğlu ise, dünyada birçok yerde uygulanan sistemin Türkiye’de yeni olduğunu, bu eğitim felsefesini ailelere de tanıtarak başarıyı artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Daha sonra Tekeli İlkokulu Öğretmeni Serpil Ceylan da, Montessori’nin en temel öğesinin özgür seçim ve her çocuğun kendi hızında ilerlemesi olduğunu, tamamen çocuğa uygun olarak hazırlanmış çevrede kişilik gelişimini destekleyen bireye özgün bir eğitim olduğunu belirterek sistemde sınav, ödül ve ceza kullanmak yerine her çocuğun gelişiminin kendi içerisinde değerlendirildiğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224