2021'in son günü 2022'ye girerken adeta zam yağmuru yaşandı. Önce motorinde 1 lira 29 kuruş, benzinde 61 kuruş ve LPG'de 78 kuruş fiyat artışı gerçekleşti. Hemen ardından elektriğe çok büyük zam yapıldı. Ancak zamlar ulusal gazeteler ve haber sitelerinde yer bulamadı.

Hazar Ergüçlü ile sevgilisi Onur Ünlü sokak ortasında dudak dudağa Hazar Ergüçlü ile sevgilisi Onur Ünlü sokak ortasında dudak dudağa

2022 yılı akaryakıt fiyatlarına yapılan zamla başladı. EPGİS’ten yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinde 1 lira 29 kuruş, benzinde 61 kuruş ve LPG’de 78 kuruş fiyat artışı gerçekleşti.

Vatandaşlar akaryakıta gelen zammın şokunu atlatmadan bu defa da elektrik zam haberiyle sarsıldılar. Resmi Gazete’deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda artışa gidildi.

Ancak başta Hürriyet, Milliyet, Sabah, Yeni Şafak, Habertürk, Cnn Türk, Gazetevatan gibi basın kuruluşları bu zamları ya hiç görmedi ya da kenarda kıyıda yer verdi. 

Haber46 işte bu yüzden, ulusal basın bu tür haberleri yapamadığı için ulusal haber yapmaya başladı.

Hbaer46, vatandaşları ilgilendiren haberleri en doğru şekilde paylaşmaya devam edecektir.