Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli

Vefatının 50. yıldönümünde Bediüzzaman Said Nursi'yi anma haftası münasebetiyle 21 Mart 2010 Pazar günü "Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli" düzenlenecek.

Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli

Vefatının 50. yıldönümünde Bediüzzaman Said Nursi'yi anma haftası münasebetiyle 21 Mart 2010 Pazar günü "Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli" düzenlenecek.

16 Mart 2010 Salı 12:52
Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli
banner208

Yeni Asya Gazetesi Kahramanmaraş temsilciliğ Vefatının 50. yıldönümünde Bediüzzaman Said Nursi'yi anma haftası münasebetiyle 21 Mart 2010 Pazar günü Saat 13:00 de Necip Fazıl Kültür Merkezi Konferans salonunda "Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli" düzenliyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A.Hamdi AYDIN'ın yöneteceği “Bediüzzaman'a göre Demokrasi ve insan Hakları” konulu Panele Konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Ögr.Üyesi Prof. Dr. Ahmet BATTAL ve Yeni Asya Gazetesi Yazarlarından M.Latif SALİHOGLU katılacak. Yeni Asya Gazetesi Kahramanmaraş Temsilcisi Mehmet Diken yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Bediüzzaman yüzyılımızda dünyamız ve ülkemizdeki yenileşme çabası içerisinde bocalayan insanlığa kurtuluş reçeteleri sunan ve çıkış yollarını gösteren asrımızın Müceddidi Bediüzzaman Said Nursi'nin görüş ve düşüncelerinin paylaşılacağı; bilhassa Osmanlının 1908 deki Meşrutiyetin ilanından sonra dahada hız kazanan Demokratikleşme hareketlerine yön veren, temel hak ve hürriyetlerin neler olduğunu, Cumhuriyet İdaresinin çerçevesinin ne olduğunu Kominizmin, Hıristiyanlık ve İslam Aleminin durumunun ne olacağı üzerindeki yapmış olduğu tespitlerin ve mesajların cevap bulacağı bir panel olacaktır." "Hürriyetten ne anlıyoruz, Hürriyeti nasıl koruruz, tehlikeleri nelerdir, Hürriyetimizi nasıl kullanmalıyız, Din ve Vijdan Hürriyetinin tarifi ve mahiyeti ve nasıl kullanılacağı ve benzeri soruların cevap bulacağı, Demokrasi,hukuk, özgürlüklerin, barışın ve insani değerlerin hakim olduğu bir Türkiye için yolumuzu aydınlatan Bediüzzaman Said NURSİ' yi rahmetle anıyor bu münasebetle tertipleyeceğimiz panele teşriflerinizi bekliyoruz." Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli 21 Mart 2010 Pazar günü Saat 13:00 de Necip Fazıl Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılacak.

Anahtar Kelimeler:
Paneli
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MUSTAFA VAHDET SÜRÜCÜ 2010-03-21 15:03:51

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSÃŽ, hayatı ibret alınacak, kişiliği örnek alınacak, eserleri de ders alınacak muhteşem bir Müslüman ve büyük bir üstâddır.
Yirminci yüzyılda Müslümanların görüp tanıdığı ve arkasından takip ettiği üç büyük yıldız şahsiyetten birisi Bediüzzaman Saîd Nursî'dir.
BEDİÜZZAMAN SAİD NURSÃŽ; necîbdir, fâzıldır, necmeddîndir.
Kendisi Dâr-ı bekâya intikâl ettikten sonra bile bu fânî dünyâda devam eden imrenilecek hizmetlerinin daha büyük bir te'sirle devamını diliyorum.
Bu vesîleyle mübârek şahıslarını büyük bir hürmet ve muhabbetle yâd ediyorum.

Avatar
orhan naraşlı 2010-03-19 14:25:34

Ne demek oluyor isyan ve baş kaldırma ey cahil kardeşim okudunmu hayatını sen üstadın hayatını lütfen cahil cahil konuşmayalım üstad ki:20 milyon insanımın ruhunu imanlı göreyim benim ruhum cehennem ateşinde yanmasına razıyım diyor islam adına allah adına atılan her adımın karşısında durmayın siz nasıl mümin nasıl bir inanca sahipsiniz bilmiyorum TARİHÇE HAYATI BAŞTAN SONA OKU SONRA KONUŞ ÜSTADIN TIRNAĞININ KİRİ OLAMAZSINIZ TUTMUŞ ÜSTAD HAKKINNDA İLERİ GERİ KONUŞUYORSUNUZ HADDİNİZİ BİLİN LÜTFEN...

Avatar
Rıdvan Akgül 2010-03-19 13:15:40

Benim evladım( imanım) tutuşmuş içinde yanıyor, böyle bir yangını söndürmeye giderken yolda biri köstek olmak istemiş ne ehemmiyeti var, dar düşünceler, dar görüşler...

Avatar
Sertaç YILMAZ 2010-03-17 23:49:55

Sevgili Kardeşim inşallah sizi de bu panele bekleriz.Gelin buyrun Bediüzzaman Hazretlerinin milliyetçilik anlayışı başta olmak üzere diğer fikirlerini de bu toplantıda hep beraber anlamaya çalışalım.Sizin de takdir edeceğiniz üzere doğu bölgemizde yaşanan olaylar milletimizin kanayan yarasıdır.Ayrıca üzüntüyle şunu da belirtmek isterim ki maalesef birçok din aliminin demokrasi için 'küfür rejimi' dediği bir ortamda Sadece ve sadece Bediüzzaman Hazretleri 'demokrasinin kaynağının' islam'dan geldiğini belirtmiş ve bunu en güzel biçimde gerek o günün insanlarına ve gerekse günümüzün insanlarına kanıtlamıştır.Bugün piyasada adı geçen aydın kesimin bir çoğu demokrasinin ilkelerini Bediüzzaman Hazretlerinden öğrenmiştir.Yine sizin adınıza çok üzülerek ifade etmek isterim ki 'isyan' dediğiniz olayın Bediüzzaman'ın hayatında en ufak bir yeri yoktur.Bizzat dönemin en yetkili idarecisi tarafından Ankara'ya çağrılarak 'hoşamedi'merasimiyle karşılanmış,Kurtuluş savaşında yaptığı üstün hizmetlerden dolayı teşekkür edilmiştir.Bütün bunlar devletin resmi arşivlerinde mevcuttur.Biraz araştırıp da öyle yorum yaparsanız daha faudalı olur kanaatindeyim.Öncelikle hangi fikir olursa olsun ilk başta önyargılarımızdan kurtulmamız gerektiği düşüncesindeyim.İnşallah konferansa gelerek ön yargılarınızdan kurtulmanız ümidindeyim.Baki selamlar...

Avatar
halil abacı 2010-03-17 20:47:56

isyanlarını anlatın, devlete nasıl baş kaldırdığını anlatın. düşünceleri demokratik mi yoksa isyancıl mı diye herkes doğruları bilsin. dinimizin onun yeni yetme aklına ihtiyacı yoktur ve olmayacaktır. islam dini onsuz da yorumlanabilir!!!

Avatar
Turgut Baydarlar 2010-03-17 16:51:10

Memleketimizde çok önemli bir panel ve çok müstesna bir toplantı gerçekleştiriliyor. Bu panel,Bediüzzaman'a Göre Demokrasi ve İnsan Hakları Paneli'dir. Bu panelin başarılı geçmesini ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederim.

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225