Eray Özgüneş Şeker: Ramazan Ayı Gönüllerin Birleştiği Aydır!

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Eray Özgüneş Şeker, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şeker, mesajında; Ramazan ayının gönüllerin birleştiği bir ay olduğunu söyledi.

Eray Özgüneş Şeker: Ramazan Ayı Gönüllerin Birleştiği Aydır!

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Eray Özgüneş Şeker, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şeker, mesajında; Ramazan ayının gönüllerin birleştiği bir ay olduğunu söyledi.

11 ayın sultanı olarak bilinen mübarek Ramazan Ayı’na kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Milletvekili Aday Adayı Eray Özgüneş Şeker, “Ramazan Ayı, insanlar arasında paylaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı aydır. Bedenimizi ve ruhumuzu terbiye edeceğimiz Ramazan Ayında, ihtiyaç sahiplerini, yetimleri, öksüzleri, yaşlı ve kimsesizleri, komşularımızı ve akrabalarımızı daha fazla hatırlamalıyız. Aynı sofranın etrafında buluşacağımız bu günlerimizin her daim güzelliklere, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Ramazan ayının, oruç ibadetinin yanı sıra yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı, hoşgörü, sevgi, sabır, muhabbet, şefkat ve merhametin bol olduğu değerli bir ay olduğunu aktaran Şeker, şu değerlendirmelerde bulundu: “Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip ‘yardımlaşma’ ve ‘paylaşma’ konularındaki hassasiyet daha da artmaktadır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir. Bu mübarek ayda bizlere düşen görev yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız. Yoksul kardeşlerimizin yaralarını sarmak; zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, milletimizin birliğini daha da güçlendirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224