Kahramanmaraş'ta Kentsel Dönüşüm kira yardımları güncellendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, 2018'de ödenecek kentsel dönüşüm kira yardımları, güncellendi.

Kahramanmaraş'ta Kentsel Dönüşüm kira yardımları güncellendi

KİRACIYA BİR KERELİĞİNE BİN 350 LİRA

Kentsel dönüşüm kira yardımının 675 lira olduğu Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce'de ise kiracılara bir kez olmak üzere bin 350 lira, sınırlı ayni hak sahibine 3 bin 375 lira verilecek.

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman, Çanakkale'de ise kentsel dönüşüm kira yardımı 755 lira olacak. Bu kentlerde kiracılara bir kez olmak şartıyla bin 510 lira, sınırlı ayni hak sahibine ise 3 bin 775 lira ödeme yapılacak.

Kentsel dönüşüm kira yardımı Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van'da 830 lira olarak belirlendi. Bu şehirlerde kiracılara bir kez olmak şartıyla bin 660 lira, sınırlı ayni hak sahibine ise 4 bin 150 lira verilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan peltek
Gökhan peltek - 1 yıl Önce

Maraş da bu belediye zihniyeti olduğu sürece o haracida alır ,,,

MAKCAN
MAKCAN - 1 yıl Önce

her şey iyi güzel de mevcut uygulamayı fırsat kapısı haline getirip kira bedellerini astronomik artıran ev sahiplerine devlet büyüklerinin de bir el atması lazım.
yoksa dar gelirlinin hali harap.

Selim
Selim - 1 yıl Önce

Rantsal donusunemi

YUSUF
YUSUF - 1 yıl Önce

ayni hak sahibi ne demek anlamadım anlayan varmı

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224