Kahramanmaraş Büyükşehir Koruyucu Maske Dağıtımına Başladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınını önlemeye yönelik çalışmaları kapsamında il genelinde ücretsiz koruyucu maske dağıtımına başladı.

YEREL YÖNETİM 10.04.2020, 15:00
Kahramanmaraş Büyükşehir Koruyucu Maske Dağıtımına Başladı
banner257

Büyükşehir Belediyesi, insanların market, otobüs ve pazar yerleri gibi toplu halde bulundukları alanlarda kullanmaları zorunlu hale getirilen koruyucu maske dağıtımına başladı. Hastalık semptomları yüksek ateş, nefes darlığı ve öksürük olan koronavirüs, özellikle hapşırık ve öksürük yoluyla diğer insanlara bulaşmakta ve yayılmaktadır. Hapşırma ve öksürme yoluyla koronavirüsün çevreye dağılmasını, diğer insanlara bulaşmasını önlemek için, ellerin sık aralıklarla 20 dakika boyunca yıkanması kadar koruyu maske kullanımı da önemlidir. Büyükşehir Belediyesi, hemşehrilerimizin koruyucu maskeye daha kolay ulaşmaları için, otobüs duraklarında ve şehrin farklı noktalarında ücretsiz olarak maske dağıtımı yapmaktadır.

Özen ve Dikkat Sizden Maskeler Bizden

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılan açıklamada özellikle “Evde kal” çağrısına dikkat çekildikten sonra, “Zorunlu sebepler dolayısıyla evinden çıkmak zorunda olan hemşehrilerimiz lütfen maske kullanımına özen göstersinler. Özen ve dikkat hemşehrilerimizden, maskeler bizden. Elimizde herkese yetecek kadar maske bulunmaktadır.” ifadelerine yer verdiler.

Yorumlar (10)
maraşlıı 2 ay önce
dışarıda olanlara maske dagıtıyor evde kal diyor,ev ev kapı kapı dagıtacaksın.maske alabilmek için dışarımı çıkması gerekir herkesin birde EVDE KAL DİYORSUNUZ...Evdeyiz markete gitmek için nerden bulacagız maskeyi çarşıyamı inelim?
kenan 2 ay önce
çok doğru yazmışsınız
Çaban Hareketi 2 ay önce
Çok geç kalındı Karhamanmaraş tektil şehiri şuna inanıyorumki maskenin ham madesi var dikeçek bir çok atelyede var bizim güzel insanlarımız üçret almadan da yaparlar bunu organizasyonu Hayrettinmi yapaçak gülerim
Mehmet 2 ay önce
Çok şükür çok şükür bulaşan bulaştı zaten
Ahmet AZAK 2 ay önce
Tayyip Erdoğanın Ağzına bakıyorlar vatandaşın lehine birşey yapmak için.Günaydın günaydın, bu hizmeti Ankara ve İstanbul yapalı yaklaşık 20-25 gün oldu.
Alper Bozkurt 2 ay önce
Pazar günü abd başkanı turup bayram hediyesi ilaçını veya aşısını bulduk der bu işte biter niye 20 gün önce dagıtmadınız çok geç
Ya Ali 2 ay önce
Size garanti veriyorum. Onikisubat ilçe belediyesinin verdiği sahte iş bitirmeyi iptal ettirin, bende bu koronayi yok edeyim.
Sıradan biri 2 ay önce
Anlayan bizede anlatsın dışarı çıkma maskeler gösteriş içinde dağıtılıyor galiba yada çık birmaskeal cezayı öde adı maske ucretsiz
azmi 2 ay önce
tüm belediyeler dağıttı nerdeyse, tekstil şehri maraşta belediyeler yatışta....
Hamza 2 ay önce
Ya bizim eve maske gelmedi nezaman delir evlere
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?