Poyraz: İşçinin hakkı teri kurulmadan verilmelidir

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, işçinin hakkı teri kurumadan verilmesi gerektiğini söyledi.

Poyraz: İşçinin hakkı teri kurulmadan verilmelidir

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, işçinin hakkı teri kurumadan verilmesi gerektiğini söyledi.

02 Mayıs 2013 Perşembe 07:50
Poyraz: İşçinin hakkı teri kurulmadan verilmelidir
Kahramanmaraş Hizmet-iş Sendikası Binasında düzenlenen toplantı ile 1 Mayıs işçi Bayramı kutlandı.

1 Mayıs işçi Bayramı dolayısı ile düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Hizmet iş Sendikası Kahramanmaraş şube Başkanı Ömer Çınar, Başkan Yardımcısı Vahit  Mengilli ve çok sayıda sendika üyesi işçiler katıldı.
rektiğini belirten Başkan Poyraz, işçilerimiz helal kazanca talip olmak için bu işi yapıyorlar. Yaptıkları işlerle de bunu gösteriyor. Bu şehir için yapılan her işte sizin elleriniz sizin iş gücünüz var. Bunun için işçinin hakkı alın teri kurumadan verilmelidir” dedi.

Bu zamana kadar Hizmet iş Sendikası ile 6 defa sözleşme yaptıklarını belirten Başkan Poyraz, bu zamana kadar biz belediye olarak hiçbir zorluk çıkarmadık, sendikamızda hiç zorluk çıkarmadı. Sözleşme imzalarken o an ülkenin durumu ne ise ona göre sözleşmeler yaptık, yaptığımız sözleşmelerden her iki tarafta memnun  kaldı. şimdi ise önümüzdeki günlerde 7. Sözleşme için çalışmalarımız olacak. inşallah bundan önceki sözleşmelerde olduğu gibi bu sözleşmeyi de zorluk çıkarmadan her iki tarafın istekleri dogrultusunda yapacagız. işçilerimiz bundan dolayı ferah olsunlar. Hiç kimsenin hakkı bizde kalmaz. Çünkü biz emeğe saygı gösteren bir Belediyeyiz. işçimize istediğini vermeliyiz ki bizde onlardan birşeyler isteyelim aksi takdirde çalışanda çalıştıranda yaptığı işten memnun olmaz” dedi.

Hizmet-iş Sendikası  Kahramanmaraş şube Başkanı Ömer Çınar ise yaptığı açıklamada,

Bizler Hizmet-İş Sendikası olarak bugün, bu ülkenin işçileri, kamu çalışanları, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, gençleri, engellileri ve sivil toplum kuruluşları olarak, tüm dünya emekçilerinin dayanışma içinde olduğunu göstermek için 1 Mayıs Emekçilerin Uluslar arası Birlik, ve Mücadele ve Dayanışma  Gününü kutladıklarını söyledi.

Çınar, Ülkemizin bugünü ve geleceği için, ülkemizin bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği için. Türkiye'deki anneleri ağlatan sorunun çözümü için  çözüm sürecini desteklediklerini belirtti.

Geçici işçilerin mutlaka kadroya alınması gerektiğini belirten Başkan Çınar,  İş kazalarının, güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın ve taşeronlaşmanın sona erdirilmesi, işsizliğin azaltılması ve düşük ücret politikasına son verilmesi,  kayıt dışı çalışmanın sona erdirilmesi, işçilerin işten atılmasının erdirilmesi ve cinayetlerin son bulması gerektiğini söyledi.

Çınar açıklamalarına şöyle devam etti: “Kıdem tazminatı hakkımızın korunmasını, örgütlenmenin önünün açılmasını, taşeronlaşmadan. esnek, kuralsız ve güvencesiz çalışma biçimlerinden vazgeçilmesini istiyoruz. İşsizlikle etkin mücadele istiyoruz. İnsan onuruna yaraşır saygın iş istiyoruz. Eşit İşe, Eşit Ücret istiyoruz. İşsizlik Sigortası Fonu'nun amacı dışında kullanılmasına karşı çıkıyoruz. Sağlık ve sigorta alanındaki haklarımızın güçlendirilmesini istiyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliğinin giderilmesini istiyoruz. İş cinayetlerinin önlenmesini, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin artırılmasını istiyoruz. Taşeronlaşma ve kayıt dışının engellenmesini istiyoruz. Kamuya kadrolu işçi alınmasını istiyoruz.Özelleştirmelerle sosyal yıkımların yaşanmamasını istiyoruz. Toplu pazarlık ve örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Din, vicdan ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerine hakim kılınmasını istiyoruz. Doğal yaşam ve ekolojik çevrenin korunmasını istiyoruz. Çalışanlara yönelik şiddet ve mobbingin. önlenmesini istiyoruz. Aile Yardımı Sigortasının kurulmasını istiyoruz.

Kadına yönelik şiddetin engellenmesini, istihdamda kadın ve gençlere daha çok yer verilmesini istiyoruz. Annelik hakkının korunmasını, kreş ihtiyacının karşılanmasını, tüm çalışanlar için ebeveyn izni düzenlemesi yapılmasını istiyoruz. Engellilerin toplumsal yaşama eşit bireyler olarak katılmasının sağlanmasını istiyoruz.

Herkesin barış içerisinde, huzur ve güven ortamında, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı bir Türkiye istiyoruz. Ortadoğu, Afrika ve Asya başta olmak üzere tüm dünyada halk iradesine dayalı demokratik, katılımcı. çoğulcu yönetimler istiyoruz.” Dedi. 
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126