Sabancı Kültür Merkezi Yıkılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Parkı sınırları içerisinde bulunan Sabancı Kültür Merkezi’nde yıkım çalışmalarına başladı.

Sabancı Kültür Merkezi Yıkılıyor

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Parkı içerisinde bulunan eski yapının yıkımına başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Parkı sınırları içerisinde bulunan Sabancı Kültür Merkezi’nde yıkım çalışmalarına başladı. Fen İşleri Dairesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kullanım ömrü dolan yapı yıkılacak. Fen İşleri Dairesi Başkanı Fatih Yoldaş yaptığı açıklamada, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

Deprem Tatbikatı Yapılacak

Fatih Yoldaş, “Atatürk Parkı içerisinde bulunan, kullanım süresi dolmuş Sabancı Kültür Merkezi’nin yıkımına başladık. Gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bilindiği üzere 9-11 Ekim tarihlerinde şehrimizde Ulusal Afet Planı Tatbikatı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda bu alanda Kahramanmaraş’ın yanı sıra Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye illerini de kapsayan 7.5 şiddetinde olduğu varsayılan deprem senaryosu gerçekleştirilecek. Bölgede arama-kurtarma ve enkaz altında yaralı çıkarma tatbikatları yapılacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DRSN
DRSN - 2 ay Önce

YERİNE NE YAPILACAK

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 2 ay Önce

10 gün sonra hemen yanıbaşında Kitap Fuarı yapılacak.O civara onlarca araba geliyor.Yani 10 gün sonra yıksanız başınıza mı uçardı?Bu belediye binasının içine girince beyne giden oksijende kesilme mi yaşanıyor?

ilker
ilker - 2 ay Önce

asıl yıkılması gereken binalar yerine sağlam binayı yıkın siz ...

sedat
sedat - 2 ay Önce

dün önünden geçerken fark ettim belki birçoğumuzun ilk kültürel faaliyetleri oradaydı ilk tiyatro ilk sinema konser vs. resmen tarih gitmiş gibi geldi bana. hakkaten yerine ne yapılacak bilen var mı? birde ilk yoruma katılıyorum belki de fuardan önce kaldıracaklar enkazı :)

Yılmaz
Yılmaz - 2 ay Önce

Evet... Yerine ne yapılacak.

misafir 46
misafir 46 - 2 ay Önce

bildiğim kadarıyla bu binayı Sabancı Holding yaptırıp bağışlamıştı.Ayıp olmadımı şimdi adamlara.

drsn
drsn - 2 ay Önce

vaybe ilk konseri ilk tiyatroyu burda görmüştük halen ilk bilgisayar kursunada buraya gelmiştik.

SIRADAKİ HABER